25. aprīlī Latvijas dalībai 55. Venēcijas mākslas biennālē veltīta preses konference

kim? 


Ceturtdien, 25. aprīlī 15.00, Latvijas Mākslas akadēmijas jaunajā korpusā notiks preses konference, veltīta Latvijas dalībai 55. Venēcijas mākslas biennālē.

Preses konferencē piedalīsies: 

• Kaspars Podnieks, Krišs Salmanis, Latvijas pārstāvji 
• Žaneta Jaunzeme-Grende,  Kultūras ministre 
• Zane Onckule, Zane Čulkstēna, projekta komisāres

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende uzsver, ka „Latvijas kultūru raksturo ne tikai mūsdienu mākslas izpausmes, bet arī vērtīgas tradīcijas, kas veido nacionālo pašapziņu un identitāti. kim? Laikmetīgā mākslas centra iniciētais un divu izcilu latviešu mākslinieku - Kaspara Podnieka un Kriša Salmaņa - veidotais projekts „North by Northeast” ir ne tikai profesionāls un augstvērtīgs pienesums Latvijas laikmetīgās mākslas bagātināšanai, bet akcentē arī latviešu identitāti un tradīcijas.” 

Dalība Venēcijas mākslas biennālē ir viens no nozīmīgākajiem vizuālās mākslas notikumiem pasaulē, kas veicina nācijas kultūras starptautisku atpazīstamību. Latvijas mākslinieku dalība tajā ir spēcīgs impulss Latvijas laikmetīgās mākslas izcelšanai Eiropas un pasaules kultūras kontekstā, vizuālās mākslas nozares attīstībai, mākslinieku jaunradei, kā arī valsts tēla popularizēšanai pasaulē. 

2013. gadā Latvijas ekspozīcija pirmo reizi atradīsies vēsturiskā un nozīmīgā mākslas teritorijā Venēcijas centrā – Arsenālā, kas nodrošinās gan lielāku apmeklētību, gan arī labākas iespējas parādīt radošo veikumu pasaules mēroga mākslas profesionāļiem, kritiķiem un kuratoriem. Venēcijas mākslas biennāle ir senākais un viens no apmeklētākajiem mākslas pasākumiem pasaulē, kas notiek reizi divos gados. 

Projekta ietvaros attīstīta arī jauna iniciatīva - Baltijas Ziemeļu mākslas skola (Baltic Nordic Art School) sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju, Igaunijas Laikmetīgās mākslas centru un citām organizācijām Baltijas-Ziemeļvalstu reģionā, dodot vairākiem Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem prakses iespēju Venēcijas mākslas biennāles ietvaros.

Latvijas paviljona ekspozīcijas „North by Northeast” kuratores – Ena Bārlova (Anne Barlow), Kortnija Fina (Courtenay Finn)  un Alise Tīfentāle, projekta komisāres – Zane Onckule, Zane Čulkstēna, projekta vadītāja – Laura Adamoviča, arhitekts – Austris Mailītis (A.I.I.M) 


Latvijas paviljona oficiālā atklāšana notiks 2013. gada 31. maijā 15.00 Venēcijā, Arsenāla teritorijā. Venēcijas mākslas biennāle apmeklētājiem būs atvērta līdz 2013. gada 24. novembrim.

Plašāka informācija: www.northbynortheast.lv

Projekts tapis ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 

Vairāk informācijas: 
Renāte Prancāne 
renate.prancanekim.lv 
+371 22006382

 

Saistītie ieraksti:

Noslēgusies Latvijas paviljona ekspozīcija "North by Norteast" 55.Starptautiskajā Venēcijas māksas biennālē

Diskusija "LATVIJA VENĒCIJAS MĀKSLAS BIENNĀLĒ. VAI SASNIEGUMU TURPINĀJUMS?" 23.oktobrī 16:30

North by Northeast: Latvijas paviljons 55. Starptautiskajā mākslas izstādē – Venēcijas biennālē

Venēcijas mākslas biennālē atklāta Latvijas paviljona ekspozīcija North by Northeast.

Venēcijas biennāles Latvijas paviljona ievadizstāde "North by Northeast" Ņujorkā / 5. - 30. marts, 2013 

Latvijas paviljons 55. starptautiskajā Venēcijas mākslas izstādē / North by Northeast 


kim?