JAUNA IZSTĀŽU CIKLA ATKLĀŠANA Š.G. 9.MAIJĀ

kim? 

Kaspara Groševa „00:10:00:00”, Edgara Lielzeltiņa "Nepārtraukts" un Evitas Vasiļjevas "Paralēle vertikaālei" personālizstāžu atklāšana.

Kas ir māksla? Ikviens jautājums, tiklīdz formulēts, top par paradigmu ar savu iekšēju patiesību. To sakot, varētu pārstāt nodoties nepareiziem jautājumiem. Vai liekām domas darbībām, jo neatkarīgi no tā, uz kurieni tiek iets, kāds cits jau tur ir pabijis iepriekš. Teiksim, konceptuālismā.
Kaspars Groševs, Edgars Lielzeltiņš un Evita Vasiļjeva ir mākslinieki, kas darba apvienošanas kārtībā var uzstāties arī kā filosofi, dzejnieki, skaņraži.. Bet kurators vēlējās dzīvi, mākslu un problēmu tik ļoti, ka tā bija jāizgudro. Un tapa par aģentu, attiecību konsultantu un neiropatalogu. Pēkšņi viss kļuva interesanti. Sanāca kopā mākslinieki un atbildei kaut kas tika izdomāts. Lietai tika atrasts īstais vārds un tas tagad tiek piedāvāts –
Vēsais Izredzētais Vissisms.

----------------------------------------------------
Kaspara Groševa personālizstāde "00:10:00:00"


Kaspars Groševs. Publicitātes foto

Kaspara Groševa izstāde 00:10:00:00 ilgs desmit minūtes, atkal un atkal no jauna. Atklāti sakot, tā norit jau šobrīd, vismaz pāris minūtes. Nekustīgie darbi tajā turpinās, bet kustīgie – nekustas. Laiks, kurā Pjērs Šēfers reiz meklēja telpu, ir piekāpies atmiņām.

Kaspars Groševs (1983) absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļu. Personālizstādes: "I/O. Bez ienaidniekiem" kim? Laikmetīgās mākslas centrā (2011), "H" Kaņepes kultūras centrā, Rīgā (2012). 2013. gada februārī Groševs sadarbībā ar Vivjenu Grifinu piedalījās Kīna Makkona personālizstādes "Open Close Thing" noslēguma priekšnesumā Tintype galerijā Londonā. Groševs vairāk vai mazāk regulāri raksta žurnālam "Studija", visai neregulāri uzstājas eksperimentālās mūzikas koncertos un pavisam reti veido raidījumu "Vīzijas" radio Naba.

----------------------------------------------------
Edgara Lielzeltiņa personālizstāde "Nepārtraukts"/ "Continuous"

  
Edgars Lielzeltiņš. Papīra lapa - disciplīna

Lai kā jauktu, kavā kāršu skaits nemainās. Skaidrs arī tas, ka šīs partijas dūži, nākamajā citu par dūzi padarīs. Sakrīt trumpji, uz acīm, tās uz stiķiem un citu fiasko tev dāvā mirkļa simtdaļas triumfu. Ja tālāk nespēlēsi triumfs būs bezjēdzīgs, ja spēlēsi fiasko neizbēgams.

Edgars Lielzeltiņš (1984) absolvējis Latvijas Māklsas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļu. Strādā dažādos medijos un ar tiem, to skaitā ar objektiem un video. Kopš 2010. gada piedalījies dažādos projektos un izstādēs, to vidū "Vēlāk kā nekad" grupas izstāde Kaņepes kultūras centrs, Rīga (2012), 58. Starptautiskais īsfilmu festivāls Oberhauzenā (2012), Latviešu video mākslas vakars Kultūras centrā Mains d’œuvres, Sentuānā (2011), 2011. gadā video darbs iekļauts Laikmetīgās un video mākslas festivāla Ūdensgabali 2009–2010 izlasē "Cologne Off".

----------------------------------------------------
Evitas Vasiļjevas personālizstāde "Paralēle vertikālei"/ "Parallel to vertical"

      
Evita Vasiļjeva. Studija Amsterdamā, 2013.

Ja novelkam paralēli vertikālei, izveidojas atstarpe, caur kuru varam izspraukties un pajautāt kādam uzsmēķēt. Nepīpē? Tas nav būtiski. Šī ir līdzesoša situācija, kura nav atkarīga no tā, vai esi smēķētājs vai nē. Var abējādi. Viss ir atkarīgs, no kuras puses tu ienāc: no Amsterdamas vai no Rīgas, piemēram. Telpa diktē noteikumus. Nekā cita tur nav, un gaismas vienmēr ir ieslēgtas. Vispār es nesmēķēju.

Evita Vasiļjeva (1985) absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācija nodaļu, turpinājusi studijas Gerita Rietvelda akadēmijā Tēlotājmākslas katedrā, ko šovasar absolvēs. Dzīvo un strādā Amsterdamā. Kopš 2009. gada piedalās grupas izstādēs, to vidū "Visions of Gertrude" Slag op het Slaag (2013), "Chinees Restaurant" Retort (2012), "Based on a true story" Kafana Box Office (2012), "OMG" Oude kerk (2012) Amsterdamā, Nīderlandē; "Crisis? What crisis?" Eiropas Apmaiņas programmas izstāžu telpā, Bēlicā, Vācijā (2012), "A.H/H.A", Zandāmā, Nīderlandē (2011), "From the Finger to the Skruk" Basis buro, Amsterdamā, Nīderlandē (2010), kā arī grupas izstādēs Rīgā – "Cēloņi un sekas" kim? / VKN galerija (2010), "NOMA 00-10" (2009). Kopš 2008. gada vizuālu publikāciju publikāciju "Veto", "kuš!", "Popper Magazine" autore.
----------------------------------------------------

Izstādes apskatāmas līdz 2013. gada 30. maijam.

Atbalsta: LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, LuxExpress, Dardedze Hologrāfija, Antalis, Valmiermuižas alus, restorāns Kitchen, VKN

Izstāžu darba laiki:
O., T., C., Pt.: 14.00 - 19.00
S., Sv.: 12.00 - 18.00

Ieejas maksa:
Pieaugušajiem – 2 LVL
Skolniekiem, studentiem un pensionāriem – 1 LVL
Otrdienās – ieeja bez maksas.

kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Maskavas iela 12/1, Rīga, LV-1050
kim@kim.lv / www.kim.lv
Tel. + 371 67223321

Izstādes atklāšanas foto galerija


kim?