19.jūlijā kim? atklāj Ievas Kraules personālizstādi "11 no 10"

kim? 

 

11 NO 10
Ievas Kraules personālizstāde


 

Zem septiņiem kaudzē sabirušiem O es atradu četrus vai piecus M. Vēlāk man sāka likties, ka esmu atradis gaužām nefunkcionālu vāzi. Atradums šķita tik zīmīgs, ka visdrošāk būtu to noglabāt starp saķepinātiem teikumiem, kur diezin vai to kāds meklēs. Noglabāju to tik rūpīgi, ka vēlāk vairs pats nespēju atrast, tāpēc, itin kā sekojot neskaidrai dziesmas melodijai, uzšņāpu vairākas līnijas uz papīra. Bet kādu dienu es sapratīšu, ka tam visam ir niecīgs sakars ar mani. Vietas, kurās, šķiet, apstājies laiks, allaž ir pa ceļam. Kā nolupušas māju sienas vai neskaitāmus gadus balējuši koncertu plakāti tās slīd garām nemanītas. Tomēr, lai kur es dotos, vienmēr tur nokļūstu par vēlu.
Bet galu galā mūs sagaida attēli. Grāmata, pareizāk sakot, vai varbūt kinolente. Priekšmeti fotogrāfijās kā mirāžas mirdz bezvējā. Viens aiz otra tie dokumentēti vietās, kas piesūkušās ar pagājību tik stipri, ka sākušas izgaist.

 - no Kaspara Groševa teksta

 

Publicitātes attēls

 

Izstādei ir jauks vasaras formāts un zināms potenciāls iejukt kāda nevīžīgajā saimniecībā, tā turpinot savu esību pat gadiem ilgi.

Ieva Kraule (1987) studē Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļā. Strādā dažādos medijos. 2012. gadā galerijā “Bastejs” bija skatāma mākslinieces pirmā personālizstāde “Sengaidītas brīvdienas pie fiktīvu atmiņu bezdibeņa”.
 

Izstāde līdz 4. augustam apskatāma kim? 1.stāva galerijā.

Ieeja izstādē – bez maksas 

Atbalsta: LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, LuxExpress, Valmiermuižas alus, restorāns Kitchen, VKN.

Foto galerija

 


kim?