kim? pasākumu plāns augustam

kim? 

 

kim? Laikmetīgās mākslas centrs š.g. augustā aicina uz Krisa Šārpa (Chris Sharp) lasījumu, jauna izstāžu cikla - Kristapa Epnera personālizstādes, Ojāra Pētersona izstādes Oranžais stūris un Oļas Vasiļjevas izstādes Cinq à Sept - atklāšanu Rīgas svētku ietvaros.

 

KRISA ŠĀRPA (CHRIS SHARP) LASĪJUMS Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014 programmas projekta Gaidot… (Kādas idejas arheoloģija) ietvaros

Pasākuma laikā kurators stāstīs par savu radošo darbību, jaunatvērto projekta telpu Lulu (Mehiko) un prezentēs neseno pētījumu par atteikšanos no mākslas kā publiskas prakses un mākslinieka radošās darbības apzinātu pārtraukšanu. Pēc lekcijas Kriss Šārps būs pieejams sarunām un diskusijām ar interesentiem.
 

 

Kriss Šārps. Publicitātes foto.
 

Šobrīd Meksikā dzīvojošais amerikāņu izcelsmes neatkarīgais kurators un rakstnieks Kriss Šārps ir laikmetīgās mākslas žurnāla Kaleidoscope (Milāna) satura redaktors, kura raksti tiek publicēti tādos starptautiskos mākslas žurnālos kā Afterall, Artforum.com, Art Press, Art-Agenda, Mousse, Metropolis M u.c. Nesenāko Šārpa projektu vidū minama izstāde Notes on Neo-Camp Londonas Studio Voltaire.

Krisa Šārpa lasījums notiks 15.augustā, plkst. 18:00, kafejnīcā Kafka, Vaļņu ielā 26, 2.stāvā.

Ieeja – bez maksas.

___________________________________________________________________________________

 


kim? PROGRAMMA RĪGAS SVĒTKU LAIKĀ:

Š.g. 16.augustā plkst. 18.00 – 22:00 kim? ielūdz Jūs uz jaunā izstāžu cikla atklāšanas pasākumu.
Augusta-septembra izstāžu cikla ietvaros tiek atklātas trīs personālizstādes:


KRISTAPA EPNERA personālizstāde

Izstādes centrā būs video ierakstu un attēlu darbu grupa – instalācija bez vienota nosaukuma. Izstādīti tiks arī citi darbi. Vienā no ierakstiem redzams autors, skrienot maratonu pilsētas ielās. Otrā viņš dokumentējis sagatavošanās periodu ar galvai piestiprinātu kameru. Attēli ir ekrānšāviņi no video materiāliem. Tajos redzamas ainavas, kuras skrējējam paveras treniņu laikā.
Ar video materiāliem notikušas tikai pašas nepieciešamākās manipulācijas, atsakoties no montāžas, īpaša kadrējuma un attēla apstrādes. Tādēļ tie ir vairākas stundas un pat diennaktis gari. Skatītājam ir iespēja pieslēgties mākslinieka – sportista pieredzei dažādās epizodēs.
 

                

Kristaps Epners. Skrējiens, 2013.
 

Kristaps Epners ir multimediju mākslinieks, kurš galvenokārt strādā ar video, instalāciju mākslu un fotogrāfiju. Viņa vārds pazīstams arī ārpus Latvijas robežām – pēdējo aktuālo projektu vidū minama dalība izstādēs Canvascollectie un Confining Spaces, Beļģijā. Kristapa Epnera darbi iekļauti Noass Latvijas video mākslas arhīvā.

 

OJĀRA PĒTERSONA personālizstāde Oranžais stūris

Izstādē būs apskatāmas „pāris fotogrāfijas, nedaudz granīta, skaņa” un „vēl šādi tādi sīkumi”, kā arī divas vārda „stūris” nozīmes.
 

                      

Ojārs Pētersons. Publicitātes foto.
 

Ojārs Pētersons absolvējis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Koktēlniecības nodaļu (1975) un Latvijas Valsts Mākslas akadēmijas Rūpnieciskās mākslas nodaļu (1980).
Mākslinieks stādā ar instalācijām, objektiem jaunajiem medijiem un stājgrafiku. Pētersons vairakkārt pārstāvējis Latvijas vārdu izstādēs ārpus valsts robežām, tajā skaitā kā viens no trim māksliniekiem (kopā ar Intu Ruku un Antu Zabiļevsku), piedaloties 48. Venēcijas Biennālē.
Kopš 1991.gada Pētersons ir Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļas pasniedzējs. 

 

OĻAS VASIĻJEVAS personālizstāde Cinq à Sept

Oļas Vasiļjevas izstāde Cinq à Sept ir veltīta idejai par metafizisko, kas paslēpts valodā, sinestēzi un dimensijām. Projekta pamatā ir izdomāts teksts, kuru māksliniece rakstījusi pārpasaulīgā traktāta formā. Teksts ierosina dzejas vadlīnijas un formulas, lai attīstītu cilvēka uztveri par telpu, mūziku, mākslas, modes un dizaina priekšmetiem. Personālizstādes ideju un teksta materiālu papildina vizuāli elementi.
 

                              

Oļa Vasiļjeva. Cinq à Sept publicitātes attēls.
 

Oļa Vasiļjeva ir māksliniece no Ventspils, kura dzīvo un stādā Amsterdamā, kur tikusi izvirzīta 2013.gada prestižajai Romas balvas (Prix de Rome) nominācijai. Oļa Vasiļjeva strādā ar video, tēlniecību, mūziku un tekstiem, viņas darbos vērojamas plašas atsauces uz daiļamatniecību, mūziku, subkultūrām un literatūru. 
Māksliniece ir mākslas kolektīva The Oceans Academy of Arts dibinātāja un OAOA žurnāla izdevēja.
Amsterdamā mākslinieci pārstāv Galerie van Gelder un viņas nesenāko projektu vidū minama dalība izstādēs Lisson galerijā Londonā, Witte de With Roterdamā, Ņujorkas Museum of Moving Image un citviet. Cinq à Sept ir pirmā Oļas Vasiļjevas personālizstāde, kas apskatāma Rīgā.
 

17.augustā plkst. 13.00 – 15.00, Rīgas Porcelāna muzejā (Kalēju iela 9/11, Jāņa sēta, Vecrīga) notiks Oļas Vasiļjevas lekcija – meistarklase, uz kuru īpaši aicināti bērni vecumā 5-12g.
Pieteikšanās pasākumam līdz 15.08., rakstot uz kim@kim.lv vai rpm@riga.lv. 

 

                  

Oļa Vasiļjeva. Publicitātes attēls.
 

Rīgas svētku laikā, 16. – 18.augustā, kim? apmeklējums ir bez maksas.

Izstādes apskatāmas līdz 29.septembrim.

Atbalsta: LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Rīga 2014, Baltijas-Amerikas Brīvības Fonds, Mondriaan Fund, fineArtExpress, LuxExpress, Valmiermuižas alus, restorāns Kitchen, VKN.
 

Izstāžu darba laiki:
O.: 12:00 - 20:00
T., C., Pt., S., Sv.: 12.00 - 18.00

Ieejas maksa:
Pieaugušajiem – 2 LVL
Skolniekiem, studentiem un pensionāriem – 1 LVL
Otrdienās – ieeja bez maksas.

kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Maskavas iela 12/1, Rīga, LV-1050
kim@kim.lv / www.kim.lv
Tel. + 371 67223321


kim?