Diskusija "LATVIJA VENĒCIJAS MĀKSLAS BIENNĀLĒ. VAI SASNIEGUMU TURPINĀJUMS?" 23.oktobrī 16:30

kim? 

 

LATVIJA VENĒCIJAS MĀKSLAS BIENNĀLĒ. VAI SASNIEGUMU TURPINĀJUMS?
diskusija

23.oktobrī plkst. 16.30 - 18:00, Birojnīcā (Berga bazārs)

 

Publicitātes foto. Autors: Krišs Salmanis


Laikā, kad līdz Venēcijas mākslas biennāles noslēgumam un tās ietvaros – kim? Laikmetīgās mākslas centra organizētā Latvijas nacionālā paviljona ekspozīcijas North by Northeast apskatei palikušas aptuveni piecas nedēļas, iezīmējas jauniegūtās pieredzes un atklājumu apkopojuma nepieciešamība.

Jau šobrīd prognozējot, ka Latvijas paviljonu šī gada Venēcijas biennālē būs apskatījis rekordliels apmeklētāju skaits (ap 170 tūkst.), varam pārliecinoši vispārināt un nodēvēt to par Latvijas pārstāvniecības Venēcijas biennālē redzamāko un pamanāmāko paviljonu. North by Northeast pieredzes kontā ir arī citi būtiski sasniegumi, kas likumsakarīgi noved ne tikai līdz nepieciešamībai pēc šīs pieredzes apskates un to publiska izvērtējuma, bet arī līdz aktuālu jautājumu uzdošanas.

To vidū kā būtiskākais ir jautājums par to, kas tālāk - vai Latvijas sasniegumiem Venēcijas mākslas biennālē prognozējams turpinājums?

Nolūkā šim jautājumam savlaicīgi pievērst pastiprinātu uzmanību š.g. Latvijas nacionālā paviljona organizatori aicina uz diskusiju Latvija Venēcijas mākslas biennālē. Vai sasniegumu turpinājums?, kurā piedalīsies Kultūras Ministrijas pārstāvji, Latvijas paviljonu organizatori, projekta atbalstītāji, partnerorganizācijas, kultūras profesionāļi, plašsaziņas līdzekļu pārstāvji un citi interesenti.

Atgādinām, ka 55. starptautiskajā Venēcijas mākslas izstādē, ko Kultūras Ministrijas uzdevumā organizē kim? Laikmetīgās mākslas centrs, Latviju pārstāv mākslinieki Kaspars Podnieks un Krišs Salmanis. Projekta kuratoru komandu veido Ņujorkas mākslas telpas Art in General vadītāja Ena Bārlova (Anne Barlow), kuratore Kortnija Fina (Courtenay Finn) un mākslas vēsturniece Alise Tīfentāle.
 Ekspozīcijā ar nosaukumu North by Northeast (Ziemeļi - Ziemeļaustrumi) izstādīti jauni, īpaši Arsenāla telpai veidoti mākslinieku Kaspara Podnieka un Kriša Salmaņa darbi.

Diskusijas programma, 16:30 – 17:00

16:30
prezentācija par šī gada Latvijas paviljona Venēcijas mākslas biennālē sasniegumiem - mērķi, rezultāti, viedokļi un ieguvumi. Stāsta Zane Čulkstēna, Krišs Salmanis.

17:00 – 17:45
diskusija Latvija Venēcijas mākslas biennālē. Vai sasniegumu turpinājums?
Venēcijas biennāle kā joprojām redzamākais un vērienīgākais notikums mākslā ir būtisks un likumsakarīgs fons tam, lai apskatītu un diskutētu par plašāku problēmu loku. To vidū ir jautājumi: kas būtu jādara, lai mākslai no Latvijas pievērstu starptautisku interesi un veicinātu tās aktualitāti šodienā? Kā to uzlikt uz kopējās laikmetīgās mākslas kartes? Kā Latvijai nodrošināt dalības Venēcijas Biennālē kvalitatīvus turpinājums? Kā kopīgi veicināt Latvijas mākslas vides atpazīstamību, konkurētspēju un uzlabot tās starptautisko apriti? Diskusijas ietvaros tiks apskatītas arī sekojošas tēmas – Laikmetīgās mākslas muzejs, galeriju attīstība, starptautiska mēroga izstādes Latvijā, Latvijas mākslinieku izstādes starptautiska mēroga institūcijās un mākslas mesēs, māksla pilsētvidē, privātā finansējuma nozīme un Latvijas tēla veidošana valstiskā līmenī.

Diskusijas dalībnieki: Zane Čulkstēna, Ilze Jurkāne, Jānis Zuzāns, Uldis Lielpēters, Līga Marcinkeviča, Daiga Rudzāte, Krišs Salmanis.

17:45 - 18:00
North by Northeast izstāde Rīgas Eiropas Kultūras galvaspilsētas 2014 gadā ietvaros. Prezentē – Zane Onckule.

Pasākuma noslēgumā - auditorijas jautājumi, North by Northeast kataloga apskate/iegāde.

Latvijas paviljonu 55. starptautiskajā Venēcijas mākslas izstādē atbalstījuši: LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkappitāla fonds, Alfor, DDB, Rīgas Brīvosta, Valmiermuižas alus, Abavas ģimenes vīna darītava, Stoli, Rīgas balzāms, Pure Chocolate, Rīgas Piena kombināts, Latvijas Mākslas akadēmija, VKN, FineArtPrint.lv, Kuno, Delfi, Latvijas Televīzija, Kultūras Diena.

 

 

Saistītie ieraksti:

Noslēgusies Latvijas paviljona ekspozīcija "North by Norteast" 55.Starptautiskajā Venēcijas māksas biennālē

North by Northeast: Latvijas paviljons 55. Starptautiskajā mākslas izstādē – Venēcijas biennālē

Venēcijas mākslas biennālē atklāta Latvijas paviljona ekspozīcija North by Northeast.

25. aprīlī Latvijas dalībai 55. Venēcijas mākslas biennālē veltīta preses konference

Venēcijas biennāles Latvijas paviljona ievadizstāde "North by Northeast" Ņujorkā / 5. - 30. marts, 2013 

Latvijas paviljons 55. starptautiskajā Venēcijas mākslas izstādē / North by Northeast 


kim?