Armands Zelčs "Trails of Fading Landscapes" un Underground

kim? 


kim? ielūdz uz Armanda Zelča personālizstādes Trails of Fading Landscapes un grupas izstādes Underground atklāšanu š.g. 29. novembrī 19:00 - 22:00.

Vakara turpinājums bārā Cita Puse (11.novembria krastmalā 35, Rīga):
21.30 - DJ UBISound (Reinis Semēvics),
22.00 - DJ RASTAVIETA (Tomas Požemis)
+ surpriese DJ no Berlīnes.

Uz tikšanos! 

 

 

TRAILS OF FADING LANDSCAPES
Armands Zelčs

Spriest pēc mākslas darba par dzīvi ir tas pats, kas spriest par dārzkopību pēc ievārījuma.

- krievu filologu paruna
 

Armands Zelčs pāris nedēļu garumā nodarbojās ar ģipša liešanu un regulāri pārradās mājās krietni vēlu. Iespējams, veroties kādā ekrānā, aizdomājās par to, ka daudz vairāk radošuma tiek pielietots, lai reklamētu produktus salīdzinājumā ar to reālajām ražošanas izmaksām. Teiksim, galaktikas un Visums ir populāri apzīmētāji lietām, par kurām neviens neko nesajēdz. Turklāt runa nav tikai par Kosmosu, bet arī par produkciju, kas nes tā vārdu. Šādā veidā formulēta, jaunās – citas telpas apziņa kombinācijā ar arvien mazāks, plānāks un vieglāks, signalizē par objektu, kas izzūd.

 

  

Armands Zelčs. Publicitātes attēls.
 

Armands Zelčs (1978) absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas, Vizuālās komunikācijas nodaļu un studējis Berlīnes Mākslas universitātē. Mākslinieks strādā galvenokārt ar objektiem, un viņa interešu lokā ir cilvēka uztveres un spēju robežas. Kopš 2007. gada Zelčs piedalījies laikmetīgās mākslas izstādēs Latvijā un citur Eiropā, t.sk. grupas izstādēs Malmö Konsthall (Zviedrija), Stiftung akku Emmen (Šveicē), NGBK (Vācijā), NCCA Moscow (Krievijā) u.c. Personālizstādes: Bēgšanas mēģinājums (2009) un Nav tā, kurš ir. Tā vārds ir zināms (2011) kim? Laikmetīgās mākslas centrā.

________________________________________________________________________________________
 

UNDERGROUND
grupas izstāde


Kas Tu esi?

Es esmu Underground (Pagrīde).

Kam paredzēts Underground?

Es esmu racējiem un tiem, kas saprot racējus, tas ietver draugus, tādus kā nivelētāji un balamutes. Ir ļoti daudz lietu, ko rakt, piemēram agrārās dzīves jomas, kanālus un tranšejas, stiebrus un saknes, un laukus, kas mūs visus bagātina. Ir tie, kuri rok Parlamentu un tie, kuri grib izrakties cauri Parlamentam. Ir tie, kuri rok statiski un tie, kuri statiskajā rod aizvien jaunus ceļus; kā viendabība plastiskos objektos.

Es aicinu tos, kuri rok, nākt ar mani un rakt manī, bet atcerieties, man nav laika tiem, kuri nevēlas „apvērst pasauli otrādi un nolikt lejā to, ko citi liek par būves virsotni, un uzlikt uz jumta to, ko citi lej kā pamatu”.

 

Underground publicitātes attēls. Foto: Ansis Starks.
 

Underground ir septiņu mākslinieku veidota izstāde. Tās dalībnieki ir: Ļudviks Buklis (Liudvikas Buklys, 1984), Gintars Didžapetris (Gintaras Didžiapetris, 1985), Antans Gerliks (Antanas Gerlikas, 1978), Helge Halvorsens (Helge Halvorsen, 1981), Nikols Matranga (Nicolas Matranga, 1983), Elena Narbutaite (Elena Narbutaitė, 1984), Toms Požemis (Tomas Požemis, 1978).

Līdzšinējās izstādes: Sparrows; CAC (Viļņa, Lietuva), The Museum Problem; Frutta (Roma, Itālija), If you know that here is one hand; CAC (Viļņa, Lietuva), un Exercises in Seeing; Queen's Nails Projects (San Francisko, ASV).

Izstādes apskatāmas līdz 2014.gada 26.janvārim. No 23.decembra līdz 2.janvārim kim? izstāžu zāles būs slēgtas.

Atbalstītāji: LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, ABLV Charitable Foundation, VARUL, Lietuvas Republikas vēstniecība Rīgā, MagnumNT, Rīgas brīvostas pārvalde, Antalis, Vivacolor, Valmiermuižas alus, LuxExpress, DDB, VKN.

Paldies bāram Cita Puse!


kim?