Muzeju izglītības simpozijs "Museums Revealed"

kim? 

 

MUSEUMS REVEALED
muzeju izglītības simpozijs

 

23.janvārī no plkst. 16.00 - 21.30
Darbnīca "Iztēlojies muzeju": 17.00
Diskusija: 19.00
Kaņepes kultūras centrā, Skolas ielā 15
Ieeja bez maksas
 

Kas ir muzejs? Ledusskapis vai inkubators? Kāda ir loma mākslas centriem un galerijām mākslas izglītībā? Vai tā ir mākslas tulkošana? Vizuālās domāšanas stratēģiju attīstības veicināšana?

 

Publicitātes attēls
 
 

Ceturtdien, 23.janvārī Rīgā, Kaņepes Kultūras centrā (Skolas ielā 15) risināsies "Museums Revealed" - pirmais muzeju izglītības tēmai veltītais simpozijs Latvijā, ar mērķi izstrādāt pilnvērtīgu izglītības programmu muzejā vai mākslas centrā, kura atbilstu studentu, mācību un mākslas iestāžu vajadzībām. Izvērstā sadarbībā muzeju izglītības izpētē vienojušies kim? Laikmetīgās mākslas centrs, Latvijas Universitātes muzeju antropoloģijas kurss antropoloģes un muzeju pedagoģes Lauren Monsein Rhodes, PhD, vadībā, kā arī Kaņepes Kultūras centrs.

Notikuma ietvaros studenti pētīs, analizēs un ieteiks darbības virzienus izglītības jautājumos Latvijas muzejiem un mākslas centriem, balstoties uz starptautisku muzeju izglītības paraugu pētījumiem un piemērojot to tēzes Latvijas muzeju un mākslas iestāžu papildprogrammu vajadzībām. Netradicionālajā simpozijā piedalīsies mākslas pedagogi, mācību iestāžu pārstāvji, mākslas profesionāļi un studenti, tostarp ABLV bankas kolekcijas izstādes "...lai gadījums kļūtu par notikumu" veiksmīgās izglītības programmas veidotāji.

Muzeju pedagogu starpā nav vienotu domu par nepieciešamo izglītības veidu un veiksmīgākajiem paraugiem izglītības programmās, tāpēc LU kurss ir sagatavojis dažādus veiksmīgus alternatīvus modeļus. Simpozijā tiks veicināta diskusija, sarunas un pārdomas par mākslas iestāžu izglītības funkcijām un to „valodas” veidiem.

 

Plašāk par pasākuma norisi:

Simpozija pamats būs diskusija par muzeju izglītību (19.00) – tās priekšnosacījumiem, ievirzēm un izpausmēm Latvijas kontekstā. Diskusijā piedalīsies vairāki muzeju darbinieki un eksperti – tostarp Izglītības un zinātnes ministrijas, domnīcas Creative Museum un kim? Laikmetīgās Mākslas centra pārstāvji, kā arī Latvijas Universitātes 2. un 3. kursa antropoloģijas studenti.

 

Radošie pasākumi:

17.00 Darbnīca “Iztēlojies muzeju” sadarbībā ar Maiju Kurševu, meklējot iztēles un radošuma vietu muzejā. Aicināts piedalīties ikviens, pieteikumu sūtīt museumsrevealed@gmail.com .

16.00 - 21.00 LMA studentes Helēnas Spridzānes un Rīgas 3.arodskolas audzēkņu kopdarbs - izstāde;

16.00 - 21.30 Sajūtu laboratorija – iespēja pieredzēt mākslu ar visām maņām, kas ļauj pāršķirt jaunu lapu muzeju izglītībā, skatītājam kļūstot par aktīvu mākslas daļu;

16.00 - 21.30 Skaņu stāsts- alternatīvs audiogids - eksperimentālu pārgājienu laikā fiksētas apmeklētāju pārdomas par viņu izvēlētiem muzejiem, to vidi, kā arī mākslas un muzeju institūciju lomu;

16.00 - 20.00 Kino Bize dokumentālā īsfilma “Melnais piliens” – studentu darbs par to, kā bērni reaģē uz laikmetīgo mākslu, kā viņi iekļaujas mākslas pasaulē kā auditorijas pārstāvji.

 

Mākslas izglītības simpozija video ieraksts un tajā iztirzātās tēmas, kā arī atsevišķi studentu pētījumi un rezultāti, kā mācību materiāli, tiks piedāvāti Latvijas Universitātei, Latvijas Mākslas akadēmijai, kā arī būs brīvi pieejami kim? arhīvā.

Simpozija darba grupa: Lauren Monsein Rhodes, PhD, antropoloģe un muzeju pedagoģe (LU), Latvijas Universitātes muzeju antropoloģijas kurss, Laima Ruduša (kim?) sadarbībā ar Lauru Adamoviču (Kaņepes Kultūras centrs).
Pasākuma dalībnieki: Izglītības un zinātnes ministrija, domnīcas Creative Museum pārstāvji, Latvijas Universitātes antropoloģijas studenti, māksliniece Maija Kurševa, māksliniece un LMA studente Helēna Spridzāne, Rīgas 3.arodskolas audzēķņi un citi.
Pasākumu organizē: kim? Laikmetīgās mākslas centrs, Latvijas Universitātes muzeju antropoloģijas kurss antropoloģes un muzeju pedagoģes Lauren Monsein Rhodes, PhD, vadībā un Kaņepes Kultūras centrs.

Atbalstītāji: Gutenbergs druka, Creative Museum, Fazer Latvija, kafejnīca Mierā, Mūkusalas Mākslas salons, Radio SWH.

Vairāk informācijas:
Facebook: https://www.facebook.com/MuseumsRevealed
Twitter: https://twitter.com/RevMu
Blogs: http://muzejaanatomija.tumblr.com

 

Fotoattēlu galerija

Video

 

kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Maskavas iela 12/1, Rīga, LV-1050
kim@kim.lv | www.kim.lv
Tel. + 371 67223321
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


kim?