kim? Notikumu izlase / Janvāris - Aprīlis

kim? 

 

kim? Laikmetīgās mākslas centrs, ievadot publiskās darbības piecgadi ar prieku dalās zemāk uzskaitītu - aizvadītu, iesāktu un vēl tikai gaidāmu - notikumu atzīmēšanā!

 


 

ĀRZEMĒS

 

JARGOT
Oļas Vasiļjevas personālizstāde
25. janvāris – 15. marts, 2014
Art in General, Ņujorka, ASV

 

Jaunās Latviešu izcelsmes mākslinieces Ņujorkas debija izpaužas rosinošā telpas-izmēra instalācijā. Tās vienā stūrī skatāmais slaidu projektors raida melnbaltus portretus ar līniju zīmējumu iestarpinājumiem, kas atkārtojas kā uz sienas-tāfeles, tā uz tuvumā esošā juceklīgā galda. Metāla skulptūra šķietami atskaņo šos zīmējumus trijās dimensijās vai varbūt tomēr ne; pufīgā vējjaka, kas uzmesta uz krēsla, šķietami norāda uz kādu fiktīvu iedomas mākslinieku vai tikpat labi – uz pašu mākslinieci. Vasiļjevas panākums ir tajā, ka viss uzskaitītais tomēr atrodas vienotā saskaņā – kādas ārpus loģikas vai valodas esošas sintakses ietvaros. Sintakses, ko raksturo vīzijas un sapņi,

lasām intelektuālā žurnāla The New Yorker komentārā par izstādi
(avots - http://www.newyorker.com/arts/events/art/ola-vasiljeva-art-in-general)

 

  

 Pateicība Art in General. Fotogrāfija - Steven Probert 

 

Vēl līdz š.g. 15.martam Ņujorkā apskatāmā izstāde ir turpinājums Art in General un kim? Laikmetīgās mākslas centra sadarbībai, kas aizsākta veidojot Latvijas paviljona ekspozīciju 55. Starptautiskajā Venēcijas mākslas izstādē.

 


 

ĀRZEMĒS

 

MONOGRAMMAS
Evitas Vasiļjevas personālizstāde sērijā "Virsbūve. Kafejnīcas lieta"
24.janvāris – 22.februāris, 2014
galerija Vita Kuben, Ūmeo, Zviedrija

 

Evitas Vasiļjevas jaunā skulptūru sērija „Monogrammas” ir turpinājums autores pētījumam par skulptūru un tās kompleksajām attiecībām ar vidi. Šoreiz sākuma punkts ir izstādei ierādītā telpa – baltais kubs, kas karājas tieši virs Operas restorāna Zviedrijas ziemeļos esošajā pilsētā Ūmeo un mēmi ierāda ceļu, nosakot skulptūru raksturu līdzās to esošajam veidolam. Vietas atmosfēra spēlē teju vardarbīgu lomu, savukārt skulptūras ar ierobežojumu palīdzību kļūs par sava veida upuriem. Ir jāņem vērā mērogs un caur to jāierobežo vēriens.

 

  

Evita Vasiļjeva. Publicitātes attēls

 

Vēl tikai līdz š.g. 22.februārīm apskatāmā Evitas Vasiļjevas izstādes "Monogrammas" ir pirmā izstāde sērijā "Virsbūve. Kafejnīcas lieta". Latviešu mākslinieču Evitas Vasiļjevas, Ievas Kraules un Darjas Meļņikovas personālizstāžu cikls trīs epizodēs norisinās Zviedrijas pilsētā Ūmeo (Umeå), sekojot galerijas Vita Kuben uzaicinājumam divu Eiropas kultūras galvaspilsētu 2014 – Rīgas un Ūmeo – sadarbības ietvaros.

 


 

DRĪZUMĀ


NORTH BY NORTHEAST. PAVILJONA DEKONSTRUKCIJA
Kaspars Podnieks, Krišs Salmanis
Latvijas paviljona 55.Starptautiskajā Venēcijas mākslas izstādē dekonstrukcija Rīgā
28.marts – 25.aprīlis, 2014
kim? Laikmetīgās mākslas centrs

Izstādes atklāšana: š.g. 27.martā, plkst. 19.00 – 21.00

 

Tā vien šķiet, ka Paviljona izstādei Rīgā būs zināms sakars ar dekonstrukciju: kas paliek pāri, kad dzīres beigušās? Paviljona ievadizstāde Ņujorkā 2013.g. martā bija kā viencēliena operas prelūdija, Venēcijas ekspozīcija no 2013.gada jūnija līdz novembrim - pats uzvedums. Tagad atliek novākt dekorācijas un atgriezties no viesizrādēm.

- Krišs Salmanis

 

  

Publicitātes attēls

 

Izstādi veidos Kaspara Podnieka un Kriša Salmaņa instalācija – versija par Venēcijas biennālē eksponēto instalāciju ar lielformāta fotogrāfijām, video darbu un “kustīgo koku”. Izstāde Rīgā tiek veidota sadarbībā ar arhitektu Austri Mailīti.


Vairāk informācijas un ielūgums drīzumā sekos!

 


 

ATSKATS


Paldies visiem kim? 2013.gada darbības novērtējuma anketas aizpildītājiem!

kim? jau otro gadu veiktās darbības novērtējuma kopsavilkums priecē ar sekojošo: kim? novērtējums ir augsts un tas ir audzis, apmeklētājiem atzīstot, ka kim? veicina Latvijas laikmetīgās mākslas, mākslinieku un kuratoru atpazīstamību ārvalstīs.

kim? darbībā visaugstāk novērtētas ir latviešu autoru personālizstādes (īpaši sveicieni Ērikam Apaļajam, Maijai Kurševai un Oļai Vasiļjevai), kā arī dalība starptautiskos mākslas notikumos (to vidū Venēcijas Biennālē, Vienna Art Fair, Malmo Konsthall u.c.).

Apmeklētāji kim? izceļ ar atšķirīgas, spēcīgas programmas veidošanu, necenšanos izpatikt masu kultūrai un individuālismu.

Jūsu ieteikumi palīdz mums pilnveidot savu programmu un darbību.

 


 

ŠOBRĪD

 

A GREEN SILHOUETTE OF GREY
Darjas Meļņikovas personālizstāde
8.februāris - 16.marts, 2014
kim? Laikmetīgās mākslas centrs


Vēl pāris pakāpieni līdz krēslai. Šaura līnija caurdur noguruma biezumu. Aizkaru viļņos izgaist nosirmojušas gaidas, atstājot vien kvēpus zem vatētas virsmas.

Neaptveramība.

Domas par rītdienu līdzinās zaļganai miglai bālā ietērpā ar neskaidru smaržu. Neievainojama elegance. Pieskāriens spilvena aukstajai pusei liek siluetiem celties virsotņu formās ap bezdibeņa malu. Klupiens. Kritiens caurumā.

 

  

Darja Meļņikova. Publicitātes attēls


Darjas Meļņikovas personālizstādi veido kontūru un laukumu kopums, kurš skatu iepin estētiskā mezglojumā, atsaucot atmiņā pagājušā gadsimta vidus strāvojumus. Vārdi šeit top par atsauci uz darbiem, astoņos vai vairāk teikumos transportējot ideju par starptelpu kā stāvokli pirms inversijas, kurā īslaicīgi nenoteiktā dominancē spēj uzturēties gan sākuma, gan arī beigu atgriezumi.

Ģeometriskās formas sadurās ar nenoteikto, atklājot nemitīgu uzskatu konfliktu. Mēs dzīvojam konstrukcijās, un mums apkārt ir atsauču rāmji, tomēr daba tos nojauc, atsviež atpakaļ stāvoklī, kad tie vairs nav viens veselums.

 


 

ŠOBRĪD

 

ZOON IN A ZOOT-SUIT
Aditja Mandajama personālizstāde
8.februāris - 16.marts, 2014
kim? Laikmetīgās mākslas centrs


Liecam gaismu!

 

Aditja Mandajams. "Iliulu Uliilu"


Aditja Mandajama izstāde „Zoon in a Zoot-Suit” ir kā trauks ar dažādiem objektiem, kas lielā mērā risina katra paša uztveres problemātiku. Idejas šeit atrodas virzībā no maskulīna žesta pie saldumiem, smaržām un kustīgiem attēliem, pametot mūs vientuļi raudzīties dažādās dzeltenā nokrāsās:

- sega, kurkumas krāsa, miziņa, urīns, samta furoshiki, marinēti redīsi un cukurgrauds, agars, džekfrūts, dzeltens papīrs un krīts, eiro, papīrs no vecām grāmatām, fritēts audekls, neapstrādāts audums zirņu mīklā, fritēts sinepju eļļā..


 


kim?