Vitas Zāmanas saruna "Mākslas spēles noteikumi" 13.martā

kim? 

 

MĀKSLAS SPĒLES NOTEIKUMI
Vita Zāmana
saruna ar attēliem

 

13. martā plkst. 18.00
kafejnīcā "Kafka", Vaļņu ielā 26, 2. stāvā.

 

Kā viens attēls pārspēj citu attēlu? Kā izmantot tirgu tam, ar ko reiz nodarbojās māksla?

 

Vita Zāmana. Publicitātes attēls

 

Ar vārdiem – „Mēs vēlamies iezīmēt tendenci, ka komerciālās un nekomerciālās jomas pārklājas un maina pozīcijas, ka to funkcijas ne vienmēr ir savstarpēji izslēdzošas” – atbalstīts kim? Laikmetīgās mākslas centrs atsaucās „The New Contemporary 2013” Vīnes mākslas meses radošās direktores Vitas Zāmanas uzaicinājumam un 10.-13.oktobrī piedalījās šajā pasākumā, kas uzskatāms par vienu no redzamākajiem notikumiem Austrumeiropas un Viduseiropas mākslas vidē.

Nevalstiskas, nekomerciālas institūcijas klātbūtne uzskatāmi vizualizē aktuālu tendenci pētīt un analizēt tās dažādās struktūras un modeļus, kas darbojas mākslas vides ietvaros: kādas ir organizāciju lomas, funkcijas, mērķi, ambīcijas un iespējas. kim? atrašanās vietā, kur “darījumi notiek”, bija signāls tam, ka šādi jautājumi interesē plašu nozares profesionāļu loku, lai tos tālāk piedāvātu sabiedrības izvērtēšanai.

Atgriežoties pie šī, joprojām tuvumā esošā jautājuma, esam ielūguši Vitu Zāmanu vizītē Rīgā, lai sarunu turpinātu un pievērstos citam, ne mazāk aktuālam tematam par to, kāda ir mākslinieka loma un starptautiskās un vietējās karjeras nosacījumi; vai joprojām iespējams spekulēt, ka šajā kontekstā nav vietas darījumiem un dīleriem... Attēli ir visur un arī šeit.

 

 

Vita Zāmana

 

Vita Zāmana (Vita Zaman) dzimusi Kauņā (1976). Ieguvusi bakalaura grādu tēlotājmākslā un mākslas vēsturē Goldsmita Koledžā, Londonas Universitātē, maģistra grādu fotogrāfijā Karaliskajā Mākslas akadēmijā un kuratora maģistra grādu Goldsmita Koledžā, Londonas Universitātē. „IBID Projects” galerijas Londonā un Viļņā dibinātāja un direktore (2002 - 2008), „Pace” galerijas Ņujorkā starptautiskā direktore (2010 - 2012), Vīnes mākslas meses VIENNAFAIR mākslinieciskā direktore (2012 - 2014). Vita Zāmana ir strādājusi kā ārštata kuratore un mākslas padomniece un bijusi mūsdienu kultūras platformas "The New Contemporary" izpild-redaktore. Dzīvo un strādā Ņujorkā un Vīnē.
 

Pasākums norisināsies angļu valodā. Ieeja pasākumā – bez maksas.


Atbalstītāji: LR Kultūras ministrija, kultura.lv, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, kafejnīca „Kafka”.


kim?