KIM? PIECGADE AR ABSOLUT Muzeju nakts ietvaros

kim? 

 

KIM? PIECGADE AR ABSOLUT
Muzeju nakts ietvaros

Maijas Kurševas piezīmes par kim? izstādēm, Kriša Salmaņa instrukcijas, performances, dj uzstāšanās un garīgā lādiņa bārs. Transform today


Š.g. 17.05 plkst. 19.00 – 01.00 teritorijā ap kim?


Vakara programma:

19.00 Linards Kulless – maģija
20.00 Selffish + Semjons Hanins Live Setdzejas skaņa
21.00 % 20 – tehno tukšums
22.00 Mārtiņš Ratniks – skaņas terors
23.00 Kodek no Madonas & vj Ina Vare
24.00 pOZ emis & Muk – ritmiskais troksnis

 

 
 

Attēls - Maija Kurševa

 

Ap kim? zibeņaini lauztu tepiķu līnijas līkumos starp Maijas Kurševas zīmētajām finiera figūrām, kastu krāvumiem un Kriša Salmaņa instrukcijām. Vakara gaitā ļausimies Linarda Kullesa maģiskajai performancei, Semjona Haņina un Selffish dzejas skaņai, %20 tehno tukšumam, Mārtiņa Ratnika skaņas teroram, Kodek spēkam ar Inas Vares video un pOZ emis & Muk ritmiskajam troksnim.

Maijas Kurševas veidotā mākslas siena aicina uz pārvērtībām mākslas darbus, kas piecu gadu laikā redzēti kim? simt desmit izstādēs. Maija Kurševa: „Par pārzīmētajiem zīmējumiem: kāpēc es ar prieku to daru? Man jau agrāk iešāvās prātā tāda doma – ja klasiski mākslinieks studē dabu, skicē kokus, mājas, tad es varētu studēt mākslas darbus, pārzīmēt tos.”

 

Maijas Kurševas mākslas siena

 

Virzienā no kreisās uz labo, redzam: Ievas Epneres ģimenes relikviju – jūras krastā izskalotu koka skulptūriņu, tai līdzās Mika Mitrēvica un Kristīnes Kursišas privāto piezīmju dokumentāciju ar ceļojumā pa Tarkovska pēdām uzlasītu un plaukstā ievietoto koka lapiņu; lietuviešu dj Požemis sēžamobjektu ar iluzoru kontaktu, padomju tekstīlijām un spilvenu papildinātu koferīti; lauksaimnieku Jāni, kas, pozējot Kaspara Podnieka fotogrāfijai, agra pavasara salā pacelts septiņus metrus virs zemes; poļu mākslinieka Honza Zamojska cukurgraudu krāvumu no zīmējumiem, dedzināta papīra un citāda trausluma pārbagātās izstādes; zem tā mērogu spēle ar zobu birsti un elektrotīklu staciju japāņu mākslinieka Takahiro Iwasaki skatījumā; tālāk skats uz Kaspara Groševa izstādē i zlikto nervozo televizoru, kas atrodas kaimiņos Evitas Vasiļjevas paralēlskaldnim no melni baltās izstādes; virs tā Darjas Meļņikovas instalācija ar pagājušā gadsimta vidus estētikas iedvesmotām līnijām un laukumiem; tālāk Antas Pences un Ditas Pences pilnmēness projekcija zem kā Oļas Vasiļjevas T veida struktūra ar tam pārklātu tekstilu, lai tālāk pārceltos pie Nika Mausa izstādē novietotu dzelzceļa uzgaidāmās stacijas solu; un no Indriķa Ģelža video darba izkāpuša skrejoša skolnieku pāra, virs kura pacēlušies Edgara Lielzeltiņa ar hēliju pildīti baloni; tad redzam Idas Petersones izstādē izlikto Coco de Mer – ar mītiem apvītu pasaulē par lielāko uzskatīto riekstu, kam blakus gozējas Bruno Birmaņa tērpta modele no 1987.gada, kas žestā norāda uz Ernesta Kļaviņa veidota telpisku struktūru ar robotiskām uzgriežņu atslēgām; tālāk apak šā redzam kosmosa kuģim līdzīgo Evelīnas Deičmanes sķautņaino objektu-skaņas instalāciju, kam blakus austrāļu mākslinieka Džerija Bibija objekts, kas veidots no kim? izstāžu zāles nojauktās sienas atlūzām, tālāk apstājamies pie plauktiņa ar Ievas Kraules vasaras izstādē redzēto grāmatiņu-inscenētu fotogrāfiju izlasi un Oļas Vasiļjevas veidotu loga rāmējumu savā valodas uztveršanai veltītajā izstādē līdz nonākam pie Kristīnes Kursišas fotogrāfijas ar uz pirksta gala rotējošās basketbola bumbas..

Bet tas vēl tuvu nav viss – citu kim? simt desmit izstādēs izstādīto mākslinieku darbi skatāmi šīs sienas vidusdaļā esošajā Maijas Kurševas pārzīmēto darbu animācijā.

Ļauj rokas pārvilktai līnijai šos darbus noglabāt atmiņā! Transform today

 


Attēls - Maija Kurševa

 

Programmas idejas autore un koncepcijas izstrādātāja:

Maija Kurševa studējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā un Berlīnes Mākslu universitātē; šobrīd pasniedz ilustrāciju un sietspiedi Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas un Grafikas nodaļas studentiem. Kopš 2004.gada māksliniece aktīvi piedalās izstādēs Latvijā un ārpus tās robežām. Maija Kurševa līdzdarbojusies ilustrāciju un zīmējumu izdevuma Popper Magazine veidošanā, 2010.gadā ar izstādi „Trīskājains gadījums” izvirzīta Purvīša balvas nominācijai. Maijas Kurševas nesenāko projektu vidū minamas izstādes „Seriāls” kim? Laikmetīgās mākslas centrā (2014), „Neļaušanās” kim? Laikmetīgās mākslas centrā (2013), dalība izstādē „Vasaras lasījumi” Cēsu mākslas festivālā (2013) un Viļņas Laikmetīgās mākslas centrā (CAC).

 

Atbalstītāji: Latvijas Republikas Kultūras ministrija, kultura.lv, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Nīderlandes Karalistes vēstniecība, Absolut., Gētes institūts Rīgā, Gaismas stils, Valmiermuižas alus, VivaColor, Spīķeri, TNT, VKN, Delfi.

 

Video: Pasākums

Foto galerija: Pasākums


kim?