"KIM? BLANCHE" Baltā nakts 2014 ietvaros

kim? 

 

KIM? BLANCHE
Baltā nakts 2014 ietvaros

6.septembrī plkst.19.00 03.00 kim? un RIXC Mediju telpā sadarbībā ar ABSOLUT VODKA
 


Ģirts Korps "Kaktusi". Foto - Andrejs Strokins

 

kim? Laikmetīgās mākslas centra ēka Spīķeros izspēlē carte blanche jeb baltās kartes ideju, kur tās saņēmējam tiek dota brīvība realizēt kādu ieceri un vēsturiskais spīķeris kļūst par baltu apvalku un saturisku fonu Baltajai naktij, kuras ietvaros noritēs autoru veidotas performances, projekcijas, darbnīcas un VJ uzstāšanās un ABSOLUT VODKA īpašie kokteiļi.


Vakara programma (19:00 03:00):

-kim? Izstāžu zālē jeb carte blanche iekšpusē – izstāde „Aspena Ķemeri”, dalībnieki: Kaspars Groševs, Ieva Kraule, Rolands Kronlaks, Darja Meļņikova, Laura Prikule, Mārtiņš Ratniks, Evita Vasiļjeva un Roza Dornenbala (Rosa Doornenbal), Armands Zelčs

Izstāde „Aspena–Ķemeri” (Aspen–Kemmern) novelk salīdzinošu paralēli starp Amerikas Aspenu un bijušo Latvijas piejūras kūrortpilsētu Ķemeriem (Kemmern), aicinot māksliniekus, mūziķus, teorētiķus un skatītājus dažādiem to lasījumiem. Paturot prātā 1960.–1970.gadu amerikāņu konceptuālismu, izstāde būvēta kā vaicājošs pienesums pašmāju KOLA (Konceptuālisms Latvijā) versijai.
 

-19:00  00:00 RIXC Mediju telpā, Izstādes turpinājums

Ģirta Korpa audio-vizuālā instalācija
 

-19:00, 20:00 kim? Izstāžu zālē 

Atvērtās darbnīcas – ceļojuma piezīmju rakstīšana ar māksliniecēm Lauru Prikuli un Evu Vēveri

Vai attālums pāri visai zemeslodei ir tikpat garš kā starp alfabēta diviem burtiem? Imagināra maršruta veidošana ar valodas spēles paņēmieniem, neaizmirstot arī par aktīvo atpūtu un sportu.

 

-19:30, 21:30 kim? Izstāžu zālēs 

Gida vadītas izstāžu ekskursijas

Sākums pie kim? ieejas

-19:00 03:00 kim? Izstāžu zālē
Instalācija ar arhitektoniskas uzbūves tortēm. Piedāvā Darja Meļņikova
 

-20:00 kim? izstāžu zālē
Ievas Kraules darbu papildinās filmas The Family Jewels 99 minūšu cilpa

1965. gadā Džerijs Luiss uzņem filmu The Family Jewels, kurā arī pats filmējas sešās no septiņām galvenajām lomām. Tajā pašā gadā sāk iznākt žurnāls Aspen. Abus vieno arī mēģinājums no vienas kārbas izvilkt 7 pūdeļus, pieņemot, ka septiņi šajā gadījumā varētu būt arī divpadsmit un pūdelis varētu būt gan krāpnieks, gan skaņuplate vienlaikus.

 

-23:00 – 00:00 kim? Izstāžu zālē

Mārtiņa Ratnika muzikāla uzstāšanās

 

-00:00 3:00 kim? Izstāžu zālē

VJ Indriķis Ģelzis un Agata -  muzikāla uzstāšanās 

 

-20:00 03:00 uz kim? ārsienām, Spīķeros
Vēsturiskā Spīķeru ēka kļūs par cube blanche, radot saturisku fonu Baltajai naktij un tematisku ietvaru performancēm, projekcijām, darbnīcām un VJ
Ideja tiek realizēta sadarbībā ar SIA “Light Art” gaismu speciālistiem – Oskaru Pauliņu un Jāni Murānu.

-19.00  03.00 teritorijā ap kim?
ABSOLUT VODKA bārs, siltie dzērieni un Indriķa Ģelža veidoti mobili objekti - tēli, kas, nezinot vienam par otru, reflektēs par pasauli, atspulgu un atskaņu

 

  

Family Jewels, 1965.

 

Atbalstītāji: Rīgas dome, Absolut, LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Rīga 2014, kultura.lv, RIXC, Valmiermuižas alus, Studio Montespecchio, Viva Color, VKN, Pieci.lv, Delfi.

 

kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Maskavas iela 12/1, Rīga

RIXC Mediju telpa
11.novembra krastmala 35
, Rīga

 

Foto galerija

Video


kim?