KASPARA PODNIEKA darbu skate RĪGAS EKONOMIKAS AUGSTSKOLĀ (SSE Riga)

kim? 


KASPARA PODNIEKA darbu skate RĪGAS EKONOMIKAS AUGSTSKOLĀ (SSE Riga)
 

Organizē:kim? Laikmetīgās mākslas centrs

Norises vieta:Rīgas Ekonomikas augstskola (SSE Riga)
 

29. oktobris – 30.janvāris, 2014

 

 

Kaspara Podnieka darbu skate iezīmē sākumu sadarbībai starp kim? Laikmetīgās mākslas centru un Rīgas Ekonomikas augstskolu (SSE Riga). Projekta iecere ir iepazīstināt Rīgas Ekonomikas augstskolas studentus, universitātes pasniedzējus un augstskolas viesus ar laikmetīgo mākslu, kim? veidojot izstāžu sēriju ar nozīmīgu Latvijas un ārzemju mākslinieku piedalīšanos. Sēriju atklājot, Rīgas Ekonomikas augstskolas publiski pieejamās telpās tiek eksponētas septiņas lielformāta melnbaltas Kaspara Podnieka fotogrāfijas no izstādēm, kas iepriekš bijušas apskatāmas kim? - „Neparasta vieta” (2010) un „Savienotie trauki”(2011).  

 

Kaspars Podnieks. Fotogrāfija no sērijas Bez nosaukuma(2008-2009)

 

Darbus no izstādes „Neparasta vieta” vieno jēdziens „vieta”, kuru var vienlīdz labi saprast gan kā kādas virsmas daļu, gan ieņemamo stāvokli sabiedrībā, gan mākslas darba fragmentu, kas Kaspara Podnieka radošajā darbībā rod reizē fizisku un garīgu nozīmi. Citējot Podnieku: „Darbojoties mākslā, būtiski atskaites punkti un izpētes objekti man ir saistīti ar Drustiem. No turienes nāku un tur es esmu. Tur man rodas drošība, ka darbs būs patiess un līdz ar to noderīgs arī citiem.” Tiešu noderības analīzi un tālākus pētījumus lietderībā raksturo darbi no izstādes „Savienotie trauki”, kuros ietverta mākslinieka interese kā jēdzienu nozīmēs, tā fiziskas likumos. Šie darbi ar mākslas un nemākslas rīku palīdzību analizē tādus lielumus, kā „savienotie trauki”, kas pēc definīcijas ir divi vai vairāki trauki, savienoti tā, lai šķidruma līmenis atrodas virs savienojuma vietas un šo trauku „zaros” šķidrums nostātos vienā līmenī, un spiediena pārvadīšana hidrauliskajos mehānismos (to vidū visa veida pacēlājos un bremzēs) notiktu tā, lai tā izraisītu lielu spēku vajadzīgajā vietā.

Rīgas Ekonomikas augstskolas publiski pieejamajās telpās eksponētie Kaspara Podnieka darbi rāda mākslinieku un viņa tuvākos radiniekus bez fotogrāfiju pēcapstrādes levitējam vairākus metrus virs zemes.

 

Publicitātes attēls. Foto: Andrejs Strokins

 

Kaspars Podnieks(dz. 1980. g.) piedalījies izstādēs kopš 1998. gada. Viņa darbu vidū ir gan fotomāksla un video, gan instalācijas un vides objekti. Personālizstādes: „Savienotie trauki” (2011) un „Neparasta vieta” (2010) kim? Laikmetīgās mākslas centrā, Rīgā. Nesenākās kopizstādes: „Ziemeļi – Ziemeļaustrumi / North by Northeast” Cēsu Mākslas festivāla ietvaros (2014) „North by Northeast. Paviljona dekonstrukcija” (2014) kim? Laikmetīgās mākslas centrā, Rīgā; „North by Northeast” (2013) Art in General, Ņujorkā, ASV; „Generation of the Place: Image, Memory and Fictions in Baltics” (2012) Kauņā, Lietuvā; „Preview Berlin” (2011) Berlīnē, Vācijā; „Life in the Forest” (2011), Belostokā, Polijā. Par izstādi „Neparasta vieta” Kaspars Podnieks tika nominēts Purvīša balvai 2009./2010.gadā.

 

Paldies: Kasparam Podniekam

Atbalstītāji: Rīgas Ekonomikas augstskola (SSE Riga), LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, VKN, kultura.lv, Rīga TV24, Pieci.lv, Delfi.

 

Rīgas Ekonomikas augstskola
Strēlnieku iela 4A, Rīga
10.00 – 18.00

 

 

 
 
 
 
 
 


kim?