kim? jaunā izstāžu cikla atklāšana 13.janvārī plkst. 19.00

kim? 

 

kim? Laikmetīgās mākslas centrs ielūdz Jūs uz jaunā izstāžu cikla atklāšanu – Kristas un Reiņa Dzudzilo izstādi kim?* *kas ir mīlestība?un Pakui Hardware (Ugnius Gelguda un Neringa Černauskaite) izstādi Lost Heritage. Atklāšanas pasākums kim? un vecā jaunā gada sagaidīšana 13.janvārī plkst. 19.00 – 21.00.

Uz tikšanos!

 

KIM?*
*kas ir mīlestība?

Krista Dzudzilo un Reinis Dzudzilo

14.janvāris – 22.februāris, 2015

 

kim? Laikmetīgā mākslas centra jeb trīs vārdu un jautājuma zīmes abreviatūras atšifrējums ir vaicājošais „kas ir māksla?”. Izstādes mākslinieki izvēlējušies uzdot citu – ietilpīgāku un pēc visiem parametriem lielāku jautājumu jeb „kas ir mīlestība?”. Emocionāli un intīmi interpretējot trešā burta apzīmējumu, „m” top par mīlestību” un jautājums - par izstādes jēgu. Tās vēstījumam ir domraksta forma - ievads, iztirzājums un nobeigums.

 

Publicitātes attēls

 

 

Krista Dzudzilo (1989) un Reinis Dzudzilo (1987) ir laulāts pāris, kas tandēmā darbojas vizuālajā mākslā un teātra jomā. Reinis ir scenogrāfs un Krista ir vizuālā un kostīmu māksliniece; kopš 2009. gada veidojuši scenogrāfiju un tērpus iestudējumiem Jaunajā Rīgas teātrī, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, Latvijas Nacionālajā teātrī, Latvijas Nacionālajā operā, Valmieras Drāmas teātrī, „Dirty Deal Teatro”, E. Smiļģa teātra muzejā un Andrejostā. Reinis 2013. gadā saņēmis „Spēlmaņu nakts” balvu kā Labākais scenogrāfs par izrādi „Raudupiete” Valmieras Drāmas teātrī. Krista 2014. gadā tikusi nominēta Spēlmaņu nakts balvai kā „Gada kostīmu mākslinieks” par izrādi „Vasarnieki”; līdz šim bijušas divas personālizstādes - „Nepārejošs” (2013) un „Tukšā telpa” (2012). 2012. gadā abi starptautiskajā Tartu Drāmas festivālā saņēmuši balvu par „Izcilu vizuālo tēlu” Nacionālā teātra izrādei „IZRĀDE GALS” .                


Atbalstītāji: LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, VKN, Vivacolor, kultura.lv, Valmiermuižas alus, Pieci.lv, Absolut, Rīga TV24, Delfi. 

 


 

LOST HERITAGE
Pakui Hardware


14.janvāris– 22.februāris, 2015

 

Pakui Hardware ir 2014. gadā dibināta zīmola nosaukums, kas apzīmē mākslinieku Ugniusa Gelgudas un Neringas Černauskaites sadarbību. Savā jaunākajā projektā „Lost Heritage („Zudušais mantojums) Pakui Hardware turpina savus pētījumus par attiecībām starp materialitāti, tehnoloģijām, bioloģiju un dabu. Kā tehnoloģijas veido un maina fizisko realitāti, tostarp arī cilvēka ķermeni? Brīdī, kad mākslīgā bioloģija mēģina no nekā, no pavisam jaunām gēnu kopām, radīt organismus, dabas loma no evolūcijas pārtop par rakstīšanu, programmēšanu un dizainu. Kā būtu ar mūsu pašu iekļaušanu saglabājamā mantojuma sarakstā, ko saglabāt tālākai izpētei nākotnē?

 

Publicitātes attēls

 

Ugnius Gelguda un Neringa Černauskaite uzsāka sadarbību 2012. gadā. Pakui Hardware* ir 2014. gadā dibināts viņu sadarbības zīmols. Abi mākslinieki dzīvo Viļņā un Bruklinā, Ņujorkā. Pakui Hardware darbības centrā ir attiecības starp materialitāti, tehnoloģijām un ekonomiku. Mākslinieku duo jaunākās personālizstādes norisinājušās: Jenifer Nails Frankfurtē, Laikmetīgās mākslas centrā (ŠMC), Viļņā, 321 Gallery, Bruklinā, Ņujorkā, NADA, Ņujorkā (2014). Citi projekti - Popcorn, Pepsi, Petabytes: Intro, Cage, Ņujorka, Anything is Always Nearby or Next to Something Else, Microscope Gallery, Bruklinā, Ņujorkā (2013). Mākslinieki ir piedalījušies grupu izstādēs Moderna Museet, Malmē, Zviedrijā, CCS Bard / Hessel Museum of Art, Ņujorkā (2014) un ar/ge Kunst Gallery Museum, Bolzano, Itālijā (2013). 2014. gada rudenī mākslinieki ieguva Zviedrijas IASPIS (Starptautiskās mākslinieku darbnīcu programmas) stipendiju.

* autors Alekss Ross


 

Atbalstītāji: LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Lietuvas Republikas vēstniecība Rīgā, VKN, Vivacolor, kultura.lv, Valmiermuižas alus, Pieci.lv, Absolut, Rīga TV24, Delfi.

 

Foto galerija: atklāšana

 

 

 


kim?