Pīternelas Vermorteles saruna un prezentācija 9. aprīlī

kim? 

 

kim? Laikmetīgās mākslas centrs aicina Jūs uz kuratores un kuratoru programmas FormContent līdzdibinātājas/direktores Pīternelas Vermorteles sarunu un prezentāciju „Subjekts, pārtraukts – pirmais ieskats". Pasākums norisināsies š.g. 9. aprīlī plkst. 18:30 kim? Laikmetīgās mākslas centrā.

 

SUBJEKTS PĀRTRAUKTS – PIRMAIS IESKATS
Pīternela Vermortele
saruna un prezentācijaPar sākuma punktu pieņemot FormContent programmu „Tas top no Sevis par To" (It's moving from I to It), viens no skatuves varoņiem tiks izolēts no scenārija trajektorijas un aplūkots tuvplānā. Nolobot nost krāsu, atsedzot dekorācijas, pirmais solis subjekta darbību motīvu izpratnē virza skatienu, kurš, to uztverot, uzsver tā dzinējspēka dabu. Kā tāds „Subjekts, pārtraukts – pirmais ieskats" aplūkos kuratoriālas programmas „Tas top no Sevis par To" pāreju jaunā stadijā – „Subjekts, pārtraukts".

- Pīternela Vermortele


Publicitātes attēls

 

Biogrāfijas:

Pīternela Vermortele (Pieternel Vermoortel) ir neatkarīga kuratore, kuratoru programmas FormContent līdzdibinātāja/direktore. Viņas jaunākā FormContent programma „Tas top no Sevis par To" izmanto daiļliteratūras tekstus kā galveno instrumentu pārdomām par kultūras ražošanu. Pašlaik Vermortele pasniedz kursu „Izstādes un kultūras produkti" TEBEAC (Izstāžu un laikmetīgās mākslas vadības) programmā KASK (Karaliskajā Mākslas Akadēmijā) Ģentē, Beļģijā un kritisko domāšanu mākslu bakalaura programmā Goldsmitas Universtātē Londonā. Viņa ir mācījusi dažādās mākslu maģistra un kuratoru programmās, tādās kā LUCA Briselē, MFA Fine Arts Sint Lucas Antverpenē, HISK Gentē, Doctoral Research Programme in Fine Art and Curating (Tēlotājmākslas un kuratoru doktorantūrā) Goldsmitas Universitātē Londonā, kā arī ir rakstījusi dažādiem katalogiem un žurnāliem, tādiem kā Venēcijas Biennāles katalogs 2011 un Metropolis M. Viņa ir rediģējusi daudzas publikācijas, piemēram, „Ārpus studijas" (Out of the Studio), 2008 un „Responsīvais subjekts" (The Responsive Subject), 2011, „Tas top no Sevis par To" (It's moving from I to It), 2014, kā arī Marijas Lundas (Maria Lund) grāmatu „Bungas" (Drums), 2014. Viņa ir institucionalizētās un cita veida kolekcionēšanas jautājumiem veltītā izdevuma CAVE redaktore.

FormContent (www.formcontent.org) ir kuratoru iniciatīva, dibināta 2007. gadā ar nodomu eksperimentēt ar izstāžu formātiem un veidot sadarbības, kuras met izaicinājumu mākslas un kuratoriālās prakses sasvstarpējai saiknei. Tās jaunākā programma „Tas top no Sevis par To" (It's moving from I to It) tika izstrādāta kā kuratoru nomadu projekts, domāts, lai pētītu kultūras ražošanas un izplatīšanas caur sadarbībām un komisijām veidus. „Tas top no Sevis par To – Luga" (It's moving from I to It – The Play) ir Tima Ečelsa (Tim Etchells) sacerēta un iestudēta performance, kas ir „Tas top no Sevis par To" kopsavelkošs darbs. Pētot daiļliteratūru kā kuratoriālas programmas potenciālo ietvaru, FormContent ir pievērsies teātra scenārija struktūrai, lai informētu par savām aktivitātēm ar dažādu iniciatīvu un sadarbību sēriju palīdzību. Pagātnes performances norisinājušās: Tate Modern (Londona), Spike Island (Bristole), If I Can't Dance, I don't Want To Be Part Of Your Revolution (Amsterdama), Eastside Projects (Birmingema), David Roberts Art Foundation (Londona), CIRCA projekti Workplace Gallery (Ņūkāsla).


Pasākums norisināsies angļu valodā. Ieeja bez maksas.

 

Atbalstītāji: LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, VKN, Vivacolor, kultura.lv, Valmiermuižas alus, Pieci.lv, Absolut, Rīga TV24, Delfi.


kim?