Izstādes "Datu sanesas" atklāšana 9.oktobrī

kim? 

 

kim? Laikmetīgās mākslas centrs ielūdz uz izstādes "Datu sanesas" (Data Drift) atklāšanu 9.oktobrī 19.00 – 21.00. Izstādi organizē Jauno mediju kultūras centrs RIXC sadarbībā ar kim? Laikmetīgās mākslas centru.

 

DATU SANESAS
RIXC mākslas un zinātnes festivāla ietvaros

Izstādes kuratori: Ļevs Manovičs (ASV), Rasa Šmite un Raitis Šmits (LV)


Izstādes atklāšana: 9.oktobrī plkst. 19.00 – 21.00
Norises vieta: kim? Laikmetīgās mākslas centrs


10.oktobris – 22.novembris, 2015

 

Rasa Šmite un Raitis Šmits / RIXC un Mārtiņš Ratniks. "RUNĀ AR MANI. Cilvēku-augu komunikācija" (2011–2015).
Foto: Raitis Šmits

 

Izstāde "Datu sanesas" demonstrē darbus, ko radījuši mūsu laika ietekmīgākie datu dizaineri, kā arī mākslinieki, kas datus izmanto kā mākslas mediju. Kā mēs varam izmantot datu mediju, lai atspoguļotu mūsu komplicētās sabiedrības un nokļūtu viņpus tik vienkāršotām kategorijām kā "vispopulārākais" un "visvairāk patīk"? Kā mēs varam organizēt "datu sanesas", kas strukturē mūsu dzīves, lai atklātu to jēgu un skaistumu? Kā izmantot "lielos datus", lai mēs varam ieraudzīt pagātni un tagadni neparastāku un svaigāku?

Ja glezniecība bija klasiskā laikmeta māksla, un fotogrāfija bija modernā laikmeta māksla, tad datu vizualizācija ir mūsu tīklotā digitālā laikmeta māksla. Tā vietā, lai skatītos uz ārējo pasauli un attēlotu to dažādos interesantos veidos, kā to ir darījuši modernistu laika mākslinieki (vai kā to labi veic arī Instagram filtri), datu dizaineri un mākslinieki uztver un reflektē mūsu sabiedrības jaunās datu realitātes.

Šogad RIXC festivāla īpašais viesis ir Ļevs Manovičs no ASV, grāmatas "Jauno mediju valoda" (tulk. RIXC, 2006) autors, Software Studies Initiative dibinātājs, kas 2014. gadā ir atzīts par vienu no 50 interesantākajiem nākotnes veidotājiem. Ļevs Manovičs ir arī izstādes "Datu sanesas" kurators kopā ar Rasu Šmiti un Raiti Šmitu. Savā 15 gadu jubilejā RIXC ikgadējais festivāls maina nosaukumu un kursu – no 90. gadu interneta kultūras un "māksla plus komunikācija" idejām, tas veic pagriezienu uz plašākiem mākslas un zinātnes laukiem, manifestējot postmediju situāciju un risinot ilgtspējības jautājumus.

RIXC ikgadējā festivāla ietvaros Rīgā norisināsies jauna starptautiskā konferenču sērija “Atjaunojamā nākotne”, performanču programma ar māksliniekiem no Islandes, Kanādas, Norvēģijas, Nīderlandes un Latvijas, kā arī izstāde “ZIEMEĻI. TRANSFORMĒJOŠĀS EKOLOĢIJAS” RIXC Galerijā.

 

Autori:

SPIN Unit (EU), Moritz STEFANER (DE), Frederic BRODBECK (DE), Kim ALBRECHT (DE), Boris MÜLLER (DE), Marian DÖRK (DE), Benjamin GROSSER (US), Maximilian SCHICH (DE/US), Mauro MARTINO (IT/US), Periscopic (US), Pitch Interactive (US), Smart Citizen Team (ES), Lev MANOVICH / Software Studies Initiative (US), Daniel GODDEMEYER (DE/US), Dominikus BAUR (DE), Mehrdad YAZDANI (US), Alise TĪFENTĀLE (LV/US), Jay CHOW (US), Semiconductor (UK), Rasa ŠMITE, Raitis ŠMITS / RIXC (LV), Mārtiņš RATNIKS (LV), Kristaps EPNERS (LV).

 

Ļevs Manovičs, Alise Tīfentāle, Mehrdads Jazdani un Džejs Čovs. "Neparastais un ikdienišķais: 144 stundas Kijevā" (2014). Fragments.  

 

Atbalstītāji: Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta Programma LV04 "Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana", Valsts Kultūrkapitāla fonds, LR Kultūras ministrija, Mondriāna fonds, Rīgas dome, Eiropas Savienības Programma "Radošā Eiropa", Gētes institūts, Amerikas Savienoto valstu vēstniecība Latvijā, VKN, Absolut, BIRZĪ, Valmiermuižas alus, Delfi, kultura.lv, Pieci.lv.

 

Jauno mediju kultūras centrs RIXC
Maskavas iela 10, Rīga, LV-1050
rixc@rixc.org/ www.rixc.org
Tel. 67228488, 26546776

 

Foto galerija: izstāde


kim?