kim? jauno izstāžu atklāšana 5.decembrī, 19.00

kim? 

 

kim? Laikmetīgās mākslas centrs ielūdz Jūs uz jaunā izstāžu cikla atklāšanu – Kaspara Groševa kūrēto izstādi "Izeja, stostīšanās & miglājs", kā arī Donnas Huankas (Donna Huanca) personālizstādi "Polijas Stairīnas zobu skavas" un Ezra Vubes (Ezra Wube) personālizstādi "Palindroms", kas tapušas  sadarbībā ar Art in General, Ņujorka.

Atklāšanas pasākums un to pavadošā Donnas Huankas performance norisināsies kim? Laikmetīgās mākslas centrā š.g. 5.decembrī plkst. 19.00 – 21.00.

N.B. kim? ir mainīts darba laiks. Turpmāk būsim atvērti no trešdienas līdz svētdienai.

 

IZEJA, STOSTĪŠANĀS & MIGLĀJS
Kurators Kaspars Groševs

Dalībnieki: Frenks Boids, Īrisa Erbse, Vivjena Grifina, Inga Ģibiete, Miko Kuorinki, Henings Lindkvists, Ouens Rajens


6. decembris, 2015 – 24. janvāris, 2016

 

Kaspars Groševs. "Miglājs". 2015

 

Mirklī, uzkāpjot ieejas un izejas slieksnim, iespējams notvert pavedienu pat tad, ja audums iziris audēja rokās. Bet sākumā bija teikumi, kuri nespēja palikt nepārprasti un kuru vienkāršība bija to kraujas mala, kas stiepās no viena mezgla līdz nākamajam, no viena nospieduma uz nākamo. Caurspīdīgās ēnās ieplūst miglājs, kas zobojas par līkumiem, kuros pats ietiepīgi rāpjas, turoties pretim brīvdienu nogurumam. Aizsegu plaši pavērtajās acīs tas kļūst par zemes pikuci, par spēcīgu lietu, kas šķeļ trajektorijas dažādos ātrumos. Saēstos audos nebula izšķīst sevī, ļaujot sarunām kļūt par svecēm, kas izgaismo vien klusākās kustības. Asemiskās zīmēs miglājs stostās ap sevi, līdz iekrīt atkārtojumu virtenē.

            
Kaspars Groševs (1983) ir mākslinieks un kurators, kura ikdienu aizņem līkumi un virāžas.

Inga Ģibiete (1979) seko trausla dzīpara atstātām pēdām.

Vivjena Grifina (Vivienne Griffin, 1975) vēro nemieru, kas neatkāpjas, līdz nav atkārtojis sevi neskaitāmās kopijās.

Ouens Raiens (Eoghan Ryan, 1987) dejo spuldžu gaismā, ļaujot vēsturei izkārtoties raupjās faktūrās.

Hennings Lindkvists (Henning Lundkvist, 1981) krāj vārdus, kuru nozīme ceļo no tropiem uz Arktiku.

Miko Kuorinki (Mikko Kuorinki, 1977) mulsina bezbailīgos un smeļas debess spīdekļu rakstos.

Īrisa Erbse (1990) raksta dzeju un brūvējumu receptes.

Frenks Boids (Frank Boyd, 1983) ļauj tukšumam izskanēt elektriskā dīkstāvē.

 

Atbalsta: Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas pilsētas dome, Galerija 427, kultura.lv, VKN, Absolut, Rīgas Laiks, Birzī, Valmiermuižas alus, Pieci.lv, Delfi.

 


 

POLIJAS STAIRĪNAS ZOBU SKAVAS
Donna Huanka
Kuratore Ena Bārlova

PALINDROMS

Ezra Vube
Kuratore Kristena Čappa

Organizē Ņujorkas mākslas telpa Art in General sadarbībā ar kim? Laikmetīgās mākslas centru


6. decembris, 2015 – 24. janvāris, 2016

 

Donna Huanka. "Muskuļu atmiņas (detaļa)". 2015. Attēls izmantots ar mākslinieces un Peres Projects atļauju.

 

Donnas Huankas un Ezras Vubes personālizstādes, kuru centrā ir tēmas kā migrācija, mobilitāte un piederība, caur nepārtrauktas piesaistes tēlam un figūrai palīdzību atklāj šo mākslinieku attiecības ar vēsturisko un iemiesojošos atmiņu. Abus autorus nodarbina gan glezniecības metožu un loģikas pārskatījums, gan arī krāsu asociatīvā spēja atspoguļot ilgošanos, telpas un laika nošķīrums, kā arī kultūras normu kartējums uz ķermeņa virsmas. Šo kopīgo mērķi Huanka un Vube īsteno, savās ekspozīcijās izmantojot animāciju, fotogrāfiju, video, objektus un performanci.

 

Ezra Vube. "Palindroms". 2015. Attēls izmantots ar mākslinieka atļauju.

 

Donna Huanka (Donna Huanca) ir bolīviešu izcelsmes amerikāņu māksliniece. Viņas skulptūras un instalācijas tiek aktivētas ar sieviešu - performanču dalībnieču – palīdzību, tām improvizēti mijiedarbojoties ar abstraktiem objektiem. Huanka izmanto tādus visnotaļ problemātiskus sievietes spēka apzīmētājus kā kosmētika un apģērbs, lai pretnostatītu šo rīku nozīmi sievietes centienos izpaust savu seksualitāti, pašpaļāvību un spēku. Izstādes: Water Scars (Chez Valentin, Parīze, Francija, 2015); Muscle Memory (Peres Projects, Berlīne, Vācija, 2015); Sade Room (famously reclusive), (MoMA PS1, Ņujorka, ASV, 2014); Seeing Auras (ltd, Losandželosa, Kalifornija, 2014); Raw Material (Malmö Konsthalle, Malme, Zviedrija, 2013). Balvas un rezidences: Smack Mellon, Bruklina, Ņujorka (2015); Access Gallery, Vankūvera, Kanāda (2013); Fulbraita stipendija (2012); Art Matters Grant (2010); Swing Space, Lower Manhattan Cultural Council, Ņujorka (2009). Huanka ieguvusi mākslas bakalaura grādu glezniecībā Hjūstonas Universitātē (Teksasa, ASV) un studējusi Frankfurtes Mākslas augstskolā (Hochschule für Bildende Künste).

Ezra Vube (Ezra Wube) ir multimediju mākslinieks. Dzimis Adisabebā (Etiopijā), pašlaik dzīvo Bruklinā (ASV). Vubes autobiogrāfijas ietekmē viņa darbi ietver atsauces uz pagātni un tagadni, kā arī dialoģisku spriedzi starp "šeit" un "tur". Vubes fotogrāfijas un stop-motion animācija atklāj laiku un telpu kā daudzkārtainus, kolāžā izkārtotus un nepārtraukti mainīgus elementus. Izstādes: biennāle Dak'Art 2014 (Dakara, Senegāla, 2014); 5. Marrākešas biennāle (Marrākeša, Maroka, 2014); 18. Starptautiskais Laikmetīgās mākslas festivāls SESC Videobrasil (Sanpaulu, Brazīlija, 2014); At the same moment (Times Square Midnight Moment programma, Ņujorka, 2013). Balvas un rezidences: Rema Hort Mann Foundation Emerging Artist Grant (2015); Triangle Arts Association (Bruklina, Ņujorka, 2015); Swing Space (Lower Manhattan Cultural Council, Ņujorka, 2013); The Substation (Johannesburga, Dienvidāfrikas Republika, 2011); Contemporary Artists Center (Vudsaida, Troja, Ņujorkas štats, 2011); Château de la Napoule (Francija, 2011). Vube ieguvis mākslas bakalaura grādu Masačūsetsas Mākslas koledžā (Bostona, ASV) un mākslas maģistra grādu Hantera koledžā (Ņujorka, ASV).

 

Atbalsta: Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas pilsētas dome, ASV vēstniecība Rīgā, Trust for Mutual Understanding, kultura.lv, VKN, Absolut, Rīgas Laiks, Birzī, Valmiermuižas alus, Pieci.lv, Delfi.


kim?