kim? JAUNUMI: izstāžu programma ārpus Spīķeriem, jauns ofiss un plašāku izstāžu telpu atklāšana septembrī

kim? 

 

kim? Laikmetīgās mākslas centrs pēc sešiem Spīķeros pavadītiem gadiem š.g. septembrī gatavojas atvērt jaunas un plašākas izstādes telpas Rīgā, savukārt laika periodā līdz tam kim? ar izstādēm un notikumiem, to vidū lekcijām, performancēm, filmu seansiem un citu formātu norisēm viesosies un mijiedarbosies mākslas un kultūras organizācijās Rīgā, Latvijas reģionos un starptautiski.

 

Noslēdzot Kaspara Podnieka izstādi "Savienotie trauki", 2011. Foto: Ansis Starks.

 

kim? mītnes vietā Spīķeros laika posmā no 2009. līdz 2016.gadam radītas vairāk nekā 130 izstādes ar latviešu un ārvalstu mākslinieku un kuratoru dalību, kā arī organizēta virkne – vismaz 80 – publisko pasākumu. Atrodoties Spīķeros, aizsākti vairāki ilgtermiņa projekti – to vidū par kim? darbības neatņemamu daļu kļuvusī publikāciju sērija, bērnu un jauniešu izglītības programma, kā arī "kim? Rezidences Balva" un kim? starptautisko izstāžu programma.
 

"Sešu gadu laikā kim? no aizraujošas iniciatīvas ir izaudzis par vārdu, kas parāda, ka šeit un tagad laikmetīgā māksla ir iespējama un kā to izspēlēt, sekojot pašu spēkiem radītiem spēles noteikumiem. Lai arī mūsu publikai kim? līdz šim ir asociējies ne tikai ar noteiktu saturu, bet arī ar konkrētu vietu, esam saistošu transformāciju priekšā. Vēl pirms jaunā, svaigā starta un telpu atvēršanas rudenī kim? nosaukumā ietvertais urdošais jautājums – kas ir māksla?  sevi pieteiks teātrī Rīgas centrā, aizgājušo periodu mākslas muzejā reģionā, koprades telpā Vecrīgā, villā Romā un citur."

- Zane Onckule, kim? Laikmetīgās mākslas centra programmas direktore

 

Ieskats kim? programmā 2016.gadā:

7.maijs: XII Baltijas Triennāles izstādes Rīgas versijas atklāšana Dailes teātrī sadarbībā ar CAC, Viļņā. Kuratore: Virginija Januškevičiute, CAC, Viļņa.

21.aprīlis: Aleksandras Cukermanes personālizstādes atklāšana Teātra namā "Jūras vārti", Ventspilī kim? Reģionu projekta ietvaros.

31.maijs: "kim? Rezidences balvas 2016" ieguvēja paziņošanas ceremonija sadarbībā ar ISCP, Ņujorkā.

Jūnijs: kim? pasākums Romā sadarbībā ar Latvian Institute Rome.

Septembris: Daigas Grantiņas un Edgara Gluhova personālizstādes kim?

Oktobris: Ievas Epneres personālizstāde Art in General, Ņujorkā.

Oktobris: Edgara Gluhova personālizstāde Liepājas muzejā.

Novembris: Ojāra Petersona un Evitas Vasiļjevas personālizstādes kim?

Decembris: Art in General, Ņujorka organizēta izstāde kim?

 

No š.g. marta kim? komanda pievienojusies Nordic Club House biznesa klubam un koprades telpai, kas sevī apvieno dažādu nozaru uzņēmējus un profesionāļus, nodrošinot atvērtu biznesa vidi un piedāvājot telpas darbam, sanāksmēm un sarunām. kim? ofisa jaunā adrese – Nordic Club House, Kalēju iela 3, Rīga, LV-1050.


kim?