XII Baltijas triennāli pavadošā programma 21. un 22.maijā

kim? 

 

kim? Laikmetīgās mākslas centrs ielūdz uz XII Baltijas triennāli pavadošo programmu 21. – 22.maijā kafejnīcā "Muklājs" un kinoteātrī "K.Suns". Pasākumi norisināsies angļu valodā. Ieeja bez maksas.

 

SESTDIEN, 21.MAIJĀ
Kafejnīca "Muklājs"


15.00
"Taksists"

Lauras Kaminskaites performance Post Brothers izpildījumā

"Taksists" ir Lauras Kaminskaites radīta prezentācija vai drīzāk navigācijas tehnoloģija, kura tiek izmantota, lai parādītu svārstības starp viņas agrākajiem un jaunākajiem darbiem. "Taksists" ļauj parādīt mākslas darbus dažādos stilos. Katrs skaistais žests kļūst par skaistu žestu kustībā. Gandrīz nav iespējams uztvert šos darbus pilnībā, jo katru reizi to uztvere ir vadīta, jeb, precīzāk, tā pati sevi vada caur vadītāja braucienu.

Laura Kaminskaite (Laura Kaminskaitė) (1984) ir lietuviešu māksliniece, kura rada nosacījumus, priekšmetus, grāmatas un tekstus.

 

"Taksists"

 

17.00
"Ideāls muzejs ir pilnībā slapjš"
Post Brothers prezentācija

Post Brothers prezentācija "Ideālā muzejā viss ir slapjš" ir viena no viņu jau iepriekš aizsāktā projekta "Tikai viļņi" jaunākajām pietekām. Lekcijā tiks apskatīta zemūdens vides vērošanas fizika un aprakstīta viņu līdzšinējā pieredze ar appludinātām galerijām un muzejiem, slapjiem mākslas darbiem, iegremdētām darbnīcām un citiem mēģinājumiem attēlot un sasniegt dzelmi.

Post Brothers (1984, Losandželosa) ir kritisks uzņēmums, kura sastāvā ir Metjū Posts (Matthew Post) - entuziasts, mašīnrakstītājs un kurators Kunstverein München mākslas galerijā.

 

"Ideāls muzejs ir pilnībā slapjš"

SVĒTDIEN, 22.MAIJĀ
K.Suns

Filmu programma

Filmu programmu veidos īpaši XII Baltijas triennālei uzņemto filmu seanss, kurā piedalīsies arī paši mākslinieki. Programmā Gerdas Paliušites (Gerda Paliušytė) filma "The Road Movie" (2015), kurā slavenā deviņdesmito gadu Ņujorkas hiphopa grupa ONYX brauc cauri pilsētai, kas atrodas ceļā uz rietumiem kopš Padomju Savienības sabrukuma. Paliušites filmā pārklājas vairāki ceļojumi, starp kuriem ir atrodami vismaz daži kopsaucēji. Savukārt, Vitālija Strigunkova filma "Waiting" (2015) izmanto ierakstu, kas iegūts no Lietuvas sabiedriskās apraides organizācijas - Lietuvas Radio un televīzijas (LRT) - arhīva. Īsā reportāža, kurai bija jāatspoguļo ASV viceprezidenta Džo Baidena lidmašīnas piezemēšanos Viļņas lidostā 2014. gada pavasarī, tiešraidē ievelkas teju 20 minūšu garumā un, pakāpeniski izsīkstot ziņu pārraides scenārijam, atklājas arvien sarežģītāka vizītes politiskā dimensija. Mākslinieka filmā pārraidei, kas sākotnēji tika izrādīta lietuviešu valodā, ir pievienots aizkadra komentārs lietuviešu valodā.

 

Gerda Paliušite "The Road movie"

 

Viļņas laikmetīgās mākslas centra (CAC) un kim? sadarbībā ar Dailes teātri rīkotā XII Baltijas triennāle ir apskatāma Dailes teātrī līdz 2016.gada 10.jūnijam. Izstādes kuratore: Virginija Januškevičūte (Virginija Januškevičiūtė).


Atbalstītāji:
Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Rīgas dome, Lietuvas Kultūras padome, Lietuvas Republikas kultūras ministrija, Frame Visual Art Finland, Borisa un Ināras Teterevu fonds, Irve, VKN, Rīgas Laiks, Delfi.

 

Muklājs
Baznīcas iela 37, Rīga

K.Suns
Elizabetes iela 83/85, Rīga


kim?