Evitas Vasiļjevas publikācijas "if you can't, engage" prezentācija un personālizstādes atklāšana 21. jūnijā

kim? 

 

kim? Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar galeriju 427 aicina uz Evitas Vasiļjevas publikācijas if you can't, engage prezentāciju un izstādes atklāšanu š. g. 21. jūnijā plkst. 19:00 galerijā 427. Pirmā publikācijas prezentācija norisinājās rezidenču centrā De Atelier Amsterdamā 2016. gada maijā.

 

Evita Vasiļjeva
if you can't, engage (ja nevari, iesaisties)

 

Teksts: Evita Vasiļjeva
Dizains: Mislav Žugaj
Izdevējs: kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Katalogs iespiests: Studio RBB
ISBN 978-9934-8522-1-3
Rīga/Amsterdama, 2016
 
 
  
     
 
Foto: Vents Āboltiņš​
 
 
Bildes melo. Kā lai atspoguļo hromētu metāla struktūru tā, kā tā spīdēja brīdī, kad uz to skatījāmies, stāvot klāt? Tas panākams diezgan nekaunīgi, (digitāli) pieliekot klāt vairāk hroma un blakus – pa kādam betona skulptūras fragmentam. Evita Vasiļjeva izmanto savu darbu dokumentāciju kā elastīgu materiālu, ar kuru turpināt strādāt, griezt, līmēt, skenēt, kombinēt un panākt pēc iespējas tuvāku un personiskāku realitātes izjūtu. Katrs šīs publikācijas atvērums ir telpa, kurā tiek radītas jaunas dimensijas un manipulēts attēla saturs. Plakne ir vienīgā robeža, nosacījums, ierobežojums, kas satur izdevuma saturu, kurš plūst starp fikciju, dokumentāciju, realitāti, materialitāti, gaismu, melanholiju un krāsu. 
 
 
  
 
 
Foto: Vents Āboltiņš​

 

if you can't, engage tika radīts kā papildinājums un reizē kopsavilkums Evitas Vasiļjevas divu gadu darba procesam rezidencē De Ateliers Amsterdamā. Visu šīs publikācijas atvērumu pamatā ir materiāli no mākslinieces arhīviem. Kādam tie sniegs ieskatu autores darba metodēs, kādam uzdos vēl vairāk jautājumu par mūsdienu mākslu un tās mainīgā garastāvokļa attiecībām ar tradīciju, taču Evitai šī publikācija kalpo kā atsevišķs darbs, palīgrīks, kas norāda, ka nekas nav nejaušība un visam ir sava vieta plašākā darbu un notikumu virknē

Publikācija if you can’t, engage tapusi sadarbībā ar grafisko dizaineri Mislavu Žugaju (Mislav Žugaj) un kim? Laikmetīgās mākslas centru. 

 

Foto: Vents Āboltiņš​

 

Evita Vasiļjeva (1985) ir dzimusi Rīgā. Nesen pabeigusi divgadīgo programmu rezidenču centrā De Ateliers Amsterdamā. Galvenokārt darbojas kā skulptore, taču neaprobežojas tikai ar fizisku materiālu un veido arī video, performances un domāšanu. Evitas Vasiļjevas personālizstādes un kopizstādes: MonogramsVitaKuben, Ūmeo, Zviedrija (2014); “Paralēle vertikālei”, kim? Laikmetīgās mākslas centrs, Rīga (2013); Indian Summer, dubultizstāde kopā ar Frederiku Pisvisu, Gallery Fons Welters, Amsterdama, Nīderlande (2013). Grupas izstādes: Lily’s PoolArt in General, Ņujorka, ASV (2015), NF Presenteert: Vrom Ee tot Be tot Zie tot DP/////AKT, Amsterdama, Nīderlande (2014), VortexGarage’s Project Space, Maskava, Krievija (2014). Kopā ar Frederiku Pisvisu vairākkārt uzstājusies Based On a True StoryKafana Box Office, Amsterdama, Nīderlande (2012), Acting is my natureEEA studio building, Bēlica, Vācija (2012). Evita bija viena no Amsterdamas neatkarīgās mākslinieku vadītās telpas Last Minute Group dibinātājām (2011–2012), kas šajā telpā organizēja eksperimentālas grupas izstādes. Kopš 2009. gada Evita Vasiļjeva dzīvo un strādā Amsterdamā.

 

Atbalstītāji: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Rīgas dome, VKN, galerija 427, Delfi, Rīga TV24, Latvijas Radio 3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


kim?