Joannas Zielinskas un Devida Maroto lekcija “Nevis koncepts, bet stāsts”

kim? 

 

9. septembris, no plkst. 18:00 līdz 21:00 

“Nevis koncepts, bet stāsts”

ievadlekcija mākslinieku novelēs un lasīšanas ballīte kopā ar Joannu Zielinsku un Devidu Maroto (The Book Lovers)

The Book Lovers pop-up grāmatveikals (de Appel, sadarbībā ar Buchhandlung Walther Kˆnig, Amsterdama, 2014)

Kā māksliniekam sarakstīt romānu? Kā to lasīt? Iepazīstinot ar iezīmēm, kas raksturīgas literatūras un vizuālās mākslas saplūsmei, tiks uzsvērti tādi aspekti kā naratīvs, izdomājums jeb fikcija, iztēle un identifikācija. Joanna Zielinska un Deivids Maroto arī dalīsies personiskajā pieredzē, kas gūta, piecus gadus darbojoties šajā projektā dažādās lomās – kuratoru, mākslinieku, pētnieku un detektīvu.Uzmanības centrā būs viņu pašreizējais projekts Tamam Shud – mākslinieka Aleksa Čeketi romāns, kuru pasūtījis projekts “Grāmatu mīļotāji” un Ujazdovas pils Laikmetīgās mākslas centrs Varšavā. Pēc īsa starpbrīža sāksies Lasīšanas vakars, kurā tiks lasīti atsevišķi fragmenti no ievērojamu mākslinieku romāniem, un klausītāji varēs gūt kolektīvu lasīšanas pieredzi.

“Grāmatu mīļotāji” (The Book Lovers) ir Joannas Zielinskas un Deivida Maroto sadarbības projekts, kurā viņi pēta mākslinieku romānu kā vizuālās mākslas mediju. Projekta pamatuzdevums ir izveidot mākslinieku romānu kolekciju ar paralēlu tiešsaistes datubāzi, ko papildina izstādes un dažādi pasākumi, pop-up grāmatnīcas un publikācijas. Projekts tiek īstenots sadarbībā ar vairākām starptautiskām mākslas institūcijām.

Joanna Žielinska (Joanna Zielińska) ir mākslas vēsturniece, rakstniece, izstāžu veidotāja un performanču kuratore. Dzīvo Polijā. Viņa ir Laikmetīgās mākslas centra Ujazdovska pils (CCA Zamek Ujazdowski) Varšavā Performanču nodaļas vadītāja. No 2011. līdz 2015. gadam bija galvenā kuratore Tadeuša Kantora mākslas dokumentācijas centrā Cricoteka Krakovā. Šobrīd sadarbībā ar Deividu Maroto viņa īsteno ilgtermiņa (kopš 2011. gada) projektu par mākslinieku romāna tēmu. The Book Lovers projekts tika prezentēts pa daļām M HKA Antverpenē,  De Appel Amsterdamā, Rawen Raw Londonā, Vaitčapelā Londonā, EFA Project Space Ņujorkā, un citur.

Deivids Maroto (David Maroto) spāņu  izcelsmes vizuālais mākslinieks, kurš dzīvo Nīderlandē. Viņš ir radījis mākslas projektus spēļu (Disillusion) un mākslinieka gāmatas (Illusion) formātā. Viņš ir publicējis spēles grāmatu „Laimes rats” (The Wheel of Fortune, 2014), mākslinieka grāmatu, kurā vienotā formā sastopas viņa abas galvenās intereses - spēle un romāns. Patlaban viņš ir līdzredaktors izdevumam „Mākslinieka grāmatas” (Artist Novels, Sternberg Press, Cricoteka), pirmajai publikācijai, kurā tiek apskatīts šis temats.

Pasākums norisināsies angļu valodā

 

 


kim?