Katrīnas Ševaljē un Tobiasa Kaspara prezentācija "Jauni formāti"

kim? 

 

28. septembris, no plkst. 19:00 līdz 21:00 

"Jauni formāti"

Katrīnas Ševaljē un Tobiasa Kaspara prezentācija, saistībā ar mākslas izdevuma May jaunāko numuru Fashion in Crisis (“Modes krīze”)
 

May pirmais vāks, 2016


Krīzi var uztvert kā iespēju pārdomāt ražošanas un uztveres paņēmienus un formātus ne vien modes sistēmā, bet arī mākslas pasaulē. May varētu būt viens no šiem jaunajiem formātiem. Ik uz soļa saskaroties ar nodeldētām formulām, steidzami nepieciešams radīt jaunus formātus/modeļus.

Bet kas ir tie jaunie formāti, kuri ir svarīgi mūsdienās (vai tādi bija agrāk) un var pastāvēt mākslas pasaules perifērijās ārpus pārsātinātām pilsētām, bet vienlaikus – informācijas plūsmu centrā? Te jāmin internets un zemo cenu lidojumi kā unikāla pēdējo 15 gadu iespēja. Jā, ir pagājuši tikai aptuveni 15 gadi.

Un tādēļ – kā radīt jaunas teritorijas/vietas/formātus mākslas norišu centrā? Šoreiz, piemēram, Rīgā? 

 

May, kuru 2009. gadā nodibināja Katrīna Ševaljē un Eva Svennunga, ir Parīzē bāzēts bilingvāls izdevums (angļu un franču valodā), kas iznāk trīs reizes gadā. May tika radīts kā eksperimentāla platforma jauniem kritikas veidiem un rosina ar laikmetīgās kultūras radīšanu saistītu jautājumu izpēti, publicējot esejas, izstāžu recenzijas un intervijas ar teorētiķiem, kritiķiem, māksliniekiem un kuratoriem no dažādām pasaules valstīm.

Katrīna Ševaljē (Catherine Chevalier) ir Parīzē bāzēta mākslas kritiķe un redaktore. Izdevuma May līdzdibinātāja un galvenā redaktore. Ženēvas Mākslas un dizaina universitātes (HEADHaute Ecole d’art et de design) vieslektore.

Tobiass Kaspars (Tobias Kaspar), dzimis 1984. gadā Bāzelē, nesen pārcēlies uz dzīvi Rīgā. Ir savā vārdā nosauktas džinsu līnijas īpašnieks, un viņa jaunāko projektu vidū minama Romas kinostudijā Cinecittà  inscenētā izstāde THE STREET (2016).

 

Prezentācija un to pavadošā diskusija norisināsies angļu valodā / Ieeja pasākumā bez maksas

 

Atbalsta: Kultūras ministrija, VKKF, Rīgas dome un LIVE RIGA.


kim?