kim? Laikmetīgās mākslas centra izglītības programma bērniem un jauniešiem

kim? 

 

 

kim? Laikmetīgās mākslas centra izglītības programma bērniem un jauniešiem 


Norises laiks: līdz 2016. gada 16. oktobrim
 


kim? Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Borisa un Ināras Teterevu fonda programmu "Nāc un dari! Tu vari!" un kim? izglītības programmas atbalstītāju, uzņēmēju Māri Martinsonu aicina apmeklēt daudzpusīgu mākslas izglītības programmu bērniem un jauniešiem.

Tās ietvaros tiks piedāvāta iespēja piedzīvot un iepazīt izstādes kopā ar kim? izglītības gidiem, piedalīties sintētiskajai tēlniecībaiveltītās radošajās darbnīcās, kolāžas darbnīcās, kā arī iesaistīties sarunā par laikmetīgo mākslu ar mākslas profesionāļiem.
 

Foto: Kristīne Madjare


Septembrī un oktobrī izglītības programmas ietvaros kim? Laikmetīgās mākslas centrs aicina apmeklēt trīs latviešu mākslinieku personālizstādes*:

pašlaik starp Berlīni un Cīrihi dzīvojošā Edgara Gluhova (1980) izstādi L’UOMO VAGUE, kuru veido pēdējā gadā tapušas fotogrāfijas, zīmējumi uz akrilstikla un objektu sērija, ko caurvij fragmenti un personības no 20. gs. vēstures un literatūras, kas satikušās jaunā un neierastā veidā;

Parīzē dzīvojošās mākslinieces Daigas Grantiņas (1985) pirmo personālizstādi Rīgā ar nosaukumu Heap-core,,,, kuras ietvaros izstāžu zāle kļuvusi par mākslas instalāciju, kurā sienās radītās atveres novada gaismu no skatam aizsegtajiem logiem, padarot to par daļu no skulptūru grupas;

Helsinkos dzīvojošās Ingas Melderes (1979) izstādi "Krāsojamās grāmatas", kas sākotnēji bijusi skatāma galerijā Temnikova & Kasela (Tallina) un pielāgota kim? telpām institucionālās rezidences programmas ietvaros. Krāsošana vairākus gadsimtus tikusi uzskatīta par bērnu nodarbi, tomēr pēdējā desmitgadē kļuvusi populāra pieaugušo vidū, kas iedvesmojis mākslinieci pārstrādāt gatavus attēlus, kas kļuvuši par daļu no autores personīgās atmiņas un pieredzes.

*izstādes apskatāmas līdz š.g. 16. oktobrim
 

 Pastaiga izstādē kim? izglītības gida vadībā. Foto: Kristīne Madjare


Izglītības programmas pasākumi:

Radošās darbnīcas – kolāžas darbnīcas Ingas Melderes izstādē un sintētiskās tēlniecības darbnīcas Gundegas Evelones vadībā Daigas Grantiņas izstādē.

Meistarklašu programmā kim? piedāvā piedalīties mākslinieces Ingas Melderes veidotās glezniecības-kolāžas meistarklasēs, kurās interesentiem būs iespēja uzzināt vairāk par mākslinieces darbu tehniku un izstādes tēmu “krāsojamās grāmatas”, kamēr sintētiskās tēlniecības darbnīcās ar Gundegu Eveloni dalībniekiem būs iespēja sastapties ar mākslinieces Daigas Grantiņas darbiem un izmantoto tehniku, veidojot darbus pašiem.

*Ingas Melderes kolāžas darbnīcas

Otrdienās plkst. 12.00 un plkst. 18.00
Svētdienās plkst. 14.00

*Gundegas Evelones tēlniecības darbnīcas

Sintētiskā āda (kā radīt organiskas struktūras, izmantojotsintētiskus materiālus)
30.09., piektd. 11.00
14.10., piektd. 11.00

Gaismas materializācija (gaisma kā tēlniecības darba sastāvdaļa, instruments, izteiksmes līdzeklis)
28.09., trešd. 11.00
7.10. piektd. 11.00

Bezformas forma (nekonkrētas formas pētījums)
1.10., sestd. 12.00

Pastaiga izstādē kim? izglītības gidu vadībā*

Bērnu un jauniešu grupām būs iespēja iepazīt kim? izstādeskopā ar pieredzējušiem izglītības gidiem, kuri rosinās dalībniekus kopā meklēt atbildes uz pašuzdotiem jautājumiem, piedalīties praktiskās nodarbībās, kā arī iedziļināties izstāžu iespējamās tēmās un interpretācijās.
Nodarbība ilgst 1 stundu.

*pēc iepriekšējas pieteikšanās

Radošā saruna “JAUTĀ-JUMS”

27. septembrī, plkst. 15.00 kim? Laikmetīgās mākslas centrs aicina uz sarunu "Jautā-jums", kurā jautāšanu uzņemsies dažādu izglītības iestāžu bērni un jaunieši, bet atbildes meklēs  mākslas profesionāļi (kim? programmas direktore Zane Onckule, filozofs, asociētais profesors Latvijas Mākslas akadēmijā Jānis Taurens, kuratore un pētniece Maija Rudovska un kurators Kaspars Vanags), vērtējot aplūkojamās izstādes un dažādas laikmetīgās mākslas norises.

Izstādes apmeklējums un praktiskās nodarbības skolu un sociālo dienestu grupām, iepriekš piesakoties, ir bez maksas.
 

Foto: Kristīne Madjare
 

Interesentus uz radošajām darbnīcām un pastaigām izstādē aicinām pieteikties: 
renate.kalnina@kim.lv / mob. tel. + 371 22387808
 

kim? Laikmetīgās mākslas centrs izsaka pateicību izglītības programmas atbalstītājiem – Borisa un Ināras Teterevu fondam un uzņēmējam Mārim Martinsonam.


kim?