kim? bērnu un jauniešu diena 15. oktobrī

kim? 

 

15. oktobris, no plkst. 12:00 līdz 18:00 


kim? bērnu un jauniešu diena

 

kim? Laikmetīgās mākslas centrs š.g. 15. oktobrī aicina visu vecumu jauniešus un vecākus ar bērniem apmeklēt “kim? bērnu un jauniešu dienu”, kas norisinās sadarbībā ar kim? izglītības programmas atbalstītājiem – uzņēmēju Māri Martinsonu un ABLV Charitable Foundation.

Visas dienas garumā būs iespēja iepazīt izstādes kopā ar kim? izglītības gidiem, piedalīties sintētiskajai tēlniecībai veltītās radošajās darbnīcās kopā ar tēlnieci Gundegu Eveloni, kolāžas darbnīcās kopā ar izstādes “Krāsojamās grāmatas” autori, mākslinieci Ingu Melderi, kā arī iesaistīties sarunā “Jautā-jums” par laikmetīgo mākslu ar mākslas profesionāļiem.
 

Foto: Kristīne Madjare
 

plkst. 12:00; 17:00

Pastaiga izstādē kim? izglītības gidu vadībā

Bērnu un jauniešu grupām būs iespēja iepazīt izstādeskopā ar kim? izglītības gidiem, ar mērķi izzināt mākslas darbos ietvertās tēmas, meklēt atbildes uz pastaigas vadītāju un pašu dalībnieku uzdotiem jautājumiem, kā arī censties izzināt, ko mākslinieks ar konkrēto izstādi vēlējies pavēstīt.

Kā palīgu kim? piedāvā izmantot aktuālā izstāžu cikla ietvaros veidotās darba lapas. 

*no 5 gadu vecuma
 

plkst. 13:00; 14:00

Gundegas Evelones darbnīca “Sintētiskā āda” Daigas Grantiņas izstādē Heap-core,,,

Tēlnieces Gundegas Evelones vadītā radošā darbnīca bērniem piedāvā pašrocīgi iemēģināt mākslinieces Daigas Grantiņas izstādē izmantotās tehnikas un atdarināt no sintētiskiem materiāliem veidotos skulpturālos objektus. Rezultātā, darbnīcas dalībnieki radīs unikālus veidojumus, kas atgādina dabiskus organismus.

*no 10 gadu vecuma
 

plkst. 15.00 

Kolāžu darbnīca izstādē “Krāsojamās grāmatas” mākslinieces Ingas Melderes vadībā

Meistarbnīcas ietvaros izstādes autores Ingas Melderes vadībā būs iespēja darboties ar attēliem, kurus pati māksliniece ir izmantojusi savos darbos, glezniecības un kolāžas tehnikās.Darbnīcas dalībnieki, krāsojot un veidojot aplikācijas, jau pastāvošus attēlus ietvers jaunās, pilnīgi citas nozīmes kombinācijās.

*no 3 gadu vecuma
 

Foto: Kristīne Madjare

plkst. 16.00

Saruna “Jautā-jums”

Kā izprast mākslas darba vēstījumu? Kas ir mākslinieks? Kas ir kurators? Kā domāt un runāt par laikmetīgo mākslu?

Sarunas gaitā kim? bērnu un jauniešu dienas apmeklētāji kopā ar pieaicinātajiem mākslas profesionāļiem– kim? programmas direktori Zani Onckuli, filozofu, Latvijas Mākslas akadēmijas profesoru Jāni Taureni, kuratori un pētnieci Maiju Rudovsku un kuratoru, ABLV Charitable Foundation mākslas programmu vadītāju Kasparu Vanagu – meklēs atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar aktuālajām kim? izstādēm un laikmetīgo mākslu kopumā.

*no 10 gadu vecuma

 

*Visi kim? bērnu un jauniešu dienas programmas pasākumi ir bezmaksas / Radošās darbnīcas pieejamas latviešu, krievu un angļu valodās

 

Interesentus aicinām pieteikties:

renate.kalnina@kim.lv / mob. tel. + 371 22387808

vai kim? Facebook lapā @kasirmaksla  


kim?