Olgas Temnikovas prezentācija "Izaicinājumi un ieguvumi – māksla ārpus ģeopolitiskā rāmja"

kim? 

 

13. oktobris, no plkst. 19:00 līdz 21:00 

"Izaicinājumi un ieguvumi – māksla ārpus ģeopolitiskā rāmja"
 

Galerijas Temnikova & Kasela (Tallina) prezentācija, kurā tās vadītāja Olga Temnikova stāstīs par saviem atklājumiem un piedzīvojumiem, vadot savu galeriju Baltijas un pasaules mākslas vidē un tirgus situācijā. 

Kāda ir galerista motivācija? Kurš mākslinieku mīl visvairāk? Vai māksla ir laba investīcija? Par ko tu maksā, kad iegādājies mākslas darbu, un kas īsti ir tas, ko tu pērc? Kurš 21. gadsimtā apmeklē galerijas? Kā baudīt mākslu mūsdienu apstākļos?
 

Mikko Hintz. on entre ok, on sort ok, 2016. Temnikova & Kasela Gallery


Temnikova & Kasela Gallery 2010. gadā dibinājusi mākslas dīlere Olga Temnikova un radošais uzņēmējs, filantrops, kino īpašnieks un producents Indreks Kasela. Galerijas projekta pamatā bija vēlme nodrošināt profesionālu pārstāvniecību gan pazīstamiem, gan jauniem reģiona māksliniekiem, lai tie kļūtu pazīstamāki pasaulē.  Galerijas programma ir starptautiska, un tā balstīta uz dialogu starp vietējo un globālo, ar mērķi piesaistīt uzmanību dažādu paaudžu māksliniekiem no visa Baltijas jūras reģiona.  Pēdējo sešu gadu laikā notikušas arī starptautiskas mākslas izstādes, kurās piedalījušies, piemēram, Mērlins Kārpenters (Merlin Carpenter), Džozefīna Praida (Josephine Pryde), Gili Tāla (Gili Tal), Džordžija Netela (Georgie Nettell), Dens Mičels (Dan Mitchell), Eds Līhens (Ed Lehan) un Sofija Junga (Sophie Jung).  

Programma tiek veidota kopā ar māksliniekiem, ņemot vērā viņu emocionālās un profesionālās vēlmes, tādēļ galerijas izstāžu atvēršanas svētki ir kā draugu tikšanās, kas padara Tallinu par igauņu mākslas videi saistošu mākslinieku galamērķi. Galerijas portfolio ir tādi mākslas tirgi kā Liste Basel, NADA Miami, NADA New York, Artissima Torino, Frieze New York, Cosmoscow, Viennafair un Paris Internationale. Nepārtrauktā dialogā ar ārvalstu kolēģiem tiek meklēta atbilde uz jautājumu, kādas tendences šobrīd dominē mākslas tirgū un kādas ir iespējas pašreizējos apstākļus saskaņot ar mazāku galeriju vajadzībām.

2016. gadā Temnikova & Kasela saņēma Eiropas Mākslas galeriju asociācijas balvu par iedvesmu un inovāciju. 

Olga Temnikova studējusi žurnālistiku un dizainu, viņai ir maģistra grāds grafikas dizainā un nepabeigta maģistra izglītība glezniecībā.  Pēdējos 11 gadus Olga ir bijusi galeriste, viņas galerijai Temnikova & Kasela ir seši gadi. Olga konsultējusi vairāku mākslas kolekciju izveidi Eiropā un Krievijā, Igaunijas prezidents viņai piešķīris Baltās Zvaigznes ordeni par laikmetīgās mākslas popularizēšanu, viņa ir Cosmoscow mākslas tirgus konsultatīvās padomes locekle un viena no Igaunijas Laikmetīgās mākslas attīstības centra dibinātājām.  

Prezentācija un to pavadošā diskusija norisināsies angļu valodā / Ieeja pasākumā bez maksas  

Atbalsta: Kultūras ministrija, VKKF un Rīgas dome 


kim?