kim? jaunā izstāžu cikla atklāšana 26. oktobrī

kim? 

 

 

Ar četrām personālizstādēm 26. oktobrī plkst. 19:00 kim? Laikmetīgās mākslas centrā tiks atklāts jaunais izstāžu cikls.

Norises laiks: 26/10–27/11/2016
Vieta: kim? Laikmetīgās mākslas centrs, Sporta iela 2 (Sporta un Vesetas ielas stūris)

 

 

Jaunā izstāžu cikla ietvaros būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Ojāra Pētersona (1956) trešā personālizstādē kim? ar nosaukumu second hand. To veidos fotogrāfijas un kādreiz lietoti ikdienišķi objekti, kas var būt patstāvīgi darbi, bet mijiedarbojoties veido jaunu tēlu. Izvietota kim? izstāžu zāļu centrā, tieši pa vidu esošo un bijušo studentu darbiem, Pētersona izstāde darbosies arī kā vidutājs.
Amsterdamā dzīvojošās latviešu mākslinieces Evitas Vasiļjevas (1985) personālizstādē “Līdz pusei rozā” no studijas uz izstādes telpu tiks pārnestas robustās un trauslās, šķietamā kustībā esošās skulptūras, piemēram, ģipsī atlieta informācijas pavairošanas ierīce, lielizmēra izdrukas, metāla pinumu izstrādājumi un darbi, kas tapuši, iespaidojoties no automašīnas iekšējā salona gumijas paklājiem.
Pirmā OPEN kim? CALL laureāta Jāņa Dzirnieka (1992) izstādē “Gaidot nākamo minūti” būs interaktīva instalācija, kas attīstīsies ar katru apmeklētāju. Darbu pamatā ir vektoru grafika – takas un enkura punkti, kas kārtosies, ietekmējoties no autora piedzīvotajiem notikumiem. Krāsas izmantojums simbolizēs kādu konkrētu personu, stilizēti pakaramie norādīs uz šī cilvēka uzbūvi, un silikona atgriezumi pildīs kāda neidentificēta datu kanāla funkciju.

Līdz ar šīm izstādēm tiks atklāts arī pirmais White Box programmas notikums – mākslinieka Kriša Salmaņa (1977) izstāde Skilando, kas ilgs līdz šī gada 13. novembrim. Tajā skatāmo videodarbu mākslinieks veidojis rezidencē Kamijamā, Japānā.
Savukārt 15. novembrī programmu turpinās fotogrāfes Diānas Tamanes (1986) izstāde “Ziņojums: 147 no 494”. To veidos videodarbi, kas izriet no mākslinieces ģimenes piedzīvojumiem un rada jaunu mūsdienu postpadomju sabiedrības portreta versiju.

_______________

 

kim? atbalsta:
patroni NP Properties, Vita Liberte un Māris Martinsons, LR Kultūras ministrija, VKKF, Rīgas dome, Krassky, Knauf, Caparol, VKN, Rīgas Laiks, Radio SWH, Veto Magazine, Satori, Rīga TV24, Arterritory, Echo Gone Wrong, ABSOLUT, Birzī, Valmiermuiža 


kim?