Sonjas Dermiensas (Komplot, Brisele) prezentācija kim?

kim? 

 

28. oktobris, no plkst. 19:00 līdz 21:00 

Season of Learning piedāvā Sonjas Dermiensas (Komplot, Brisele) prezentāciju kim? Laikmetīgās mākslas centrā 28. oktobrī, plkst. 19.00!

Projekta Komplot autore Sonja Dermiensa (Sonia Dermience) uzstāsies ar stāstījumu par viņas nesenajiem projektiem, kuros aplūkoti tādi koncepti kā “teorija un prakse”, “ķermenis un gars”. Pieminēti tiks tādi projekti kā Catherine Vertige Collection (Brisele), TRUST (Kopenhāgena), nesenie Komplot sadarbības projekti ar La Plage (Parīze) un Mikelandželo Korsāro (Michelangelo Corsaro, Atēnas), gaidāmais projekts ar Toki Likebergu (Toke Lykkeberg, Dānija) kādā Briseles parkā un “Kuratoru skola”.

 

Seiranas Kirmizitoprakas (Seyran Kirmizitoprak) darba fragments no izstādes Komplot, 2016

 

Sonja Dermiensa (dz. 1971, Beļģija) 2002. gadā Briselē nodibināja Komplot – kuratoru kolektīvu, kas nodarbojas ar kontekstuālām radošajām praksēm. Ar pseidonīmu Katerīna Vertīge (Catherine Vertige) viņa veica plašu pētījumu par kolektīvajām beļģu mākslas praksēm pēc 1968. gada, organizējot seminārus un uzņemot divas dokumentālās filmas Sad In Country. 2009. gadā Komplot nodibināja The Public School Brussels

No 2010. gada līdz 2015. gadam Komplot atradās pārveidotā noliktavā, kur notika izstādes, organizēja rezidences un piedāvāja telpas mākslinieku darbnīcām.
Pašlaik Komplot pārtop nomadiskā praksē. 2015. gadā Sonja Dermiensa atsāka individuālu kuratores praksi Kopenhāgenas mākslas festivālā TRUST, kas notika Kunsthal Charlottenborg, Nikolaj Kunsthal, Gammel Strand, Overgaden, Den Frie un citās Kopenhāgenas vietās. 
Komplot ik gadu aicina atsevišķus kuratorus veidot projektus sadarbībā ar jaunajiem māksliniekiem. 2017. gads būs veltīts sociālajai mākslai sabiedriskajā telpā un Kuratoru skolai – izglītības programmai, kas paredzēta topošajiem kuratoriem un kuratoriem, kuri atrodas pārejas procesā. 

 

__________


Lekcija notiek BLIND CARBON COPY (BCC) projekta Season of Learning ietvaros. Šī projekta centrā ir Baltijas valstu simtgades svinības un raudzīšanās uz nākotni caur pagātni, izmantojot dažādās kuratoriālās metodes. Sadarbības projekts kalpo kā izglītojošs instruments tā dalībniekiem, izaicinot un uzdodot jautājumus par kuratoriālo procesu, kā arī vēršot uzmanību uz neformālu, neakadēmisku/neinstitucionālu izglītību un zināšanu apmaiņu.

Blind Carbon Copy jeb BCC ir uz tenkām un izpēti balstīta sadarbība starp māksliniekiem un kuratoriem no Baltijas, Skandināvijas un citām Eiropas valstīm. Projektu aizsākušas Maija Rudovska (Latvija) un Juste Kostikovaite (Lietuva/Lielbritānija), un to atbalsta Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programma “Kultūra”.

Prezentācija norisināsies angļu valodā / Ieeja bez maksas


kim?