kim? jaunā izstāžu cikla atklāšana 8. decembrī

kim? 

 

 

Ar četru mākslinieču personālizstādēm 8. decembrī plkst. 19:00 kim? Laikmetīgās mākslas centrā tiks atklāts jaunais izstāžu cikls.

 

Norises laiks: 8/12/2016 – 15/01/2017
Vieta: kim? Laikmetīgās mākslas centrs, Sporta iela 2 (Sporta un Vesetas ielas stūris)

 

Reičela Rosina. Publicitātes attēls, 2016
 

Jaunā izstāžu cikla ietvaros būs skatāmas divu amerikāņu mākslinieču personālizstādes, kas tapušas sadarbībā ar kim? ilggadējo partneri – Ņujorkas mākslas telpu Art in General.
Sāras Magenheimeres (Sara Magenheimer) izstāde “Viss liekas kā iepirkšanās” sastāvēs no multimediju instalācijas, kurā valoda tiek izmantota kā matērija, aicinot vizuālās mākslas darbus lasīt kā izvērstus teikumus. Reičelas Rosinas (Rachel Rossin) izstādē “Mana mazā zaļā lapa”, būs skatāmi digitāli un analogi attēli, kas, izmantojot programmēšanas valodu, partapuši virtuālās realiātes ainavā.
 

Ieva Epnere. “Potom” (“Vēlāk”) kadrs no video, 2016


Tiks atklāta arī mākslinieces, “kim? Rezidences balvas 2016” ieguvējas Ievas Epneres personālizstāde “Dzīvo atmiņu jūra”. Tā pirmo reizi bija skatāma Art in General laikā, kad māksliniece uzturējās rezidencē Starptautisko darbnīcu un kuratoru programmā (ISCP). Video darbos Baltijas piekrastes militārais mantojums kalpojis par izpētes objektu, caur kuru māksliniece iedziļinājusies bijušo armijnieku un vietējo iedzīvotāju likteņos.
White Box programmas ietvaros būs skatāma Beļģijā dzīvojošās latviešu fotogrāfes Diānas Tamanes izstāde “Ziņojums: 147 no 494”. To veidos instalācija, kas izriet no personīgiem mākslinieces ģimenes stāstiem un rada jaunu mūsdienu pēcpadomju sabiedrības portreta versiju. Diāna šogad absolvē HISK institūtu Ģentē.

Izstāžu cikla ietvaros norisināsies arī pavadošo pasākumu programma, tostarp tikšanās ar māksliniekiem un kim? Bērnu un jauniešu diena.

_______________

kim? atbalsta:
patroni NP Properties, Vita Liberte un Māris Martinsons, LR Kultūras ministrija, VKKF, Rīgas dome, KrasskyKnaufCaparol, VKN, Rīgas Laiks, Radio SWH, Veto Magazine, Satori, Rīga TV24, ArterritoryEcho Gone WrongABSOLUT, Birzī, Valmiermuiža 


kim?