kim? 2017. gada pirmā izstāžu cikla atklāšana 3. februārī

kim? 

 

 

3. februārī plkst. 19:00 kim? Laikmetīgās mākslas centrā tiks atklāts jaunais cikls ar divām starptautiskām izstādēm "Tastes Like Headaches" un "Mūļi".
 

Norises laiks: 3/02–12/03/2017
Vieta: kim? Laikmetīgās mākslas centrs, Sporta iela 2 (Sporta un Vesetas ielas stūris)

 

Tastes Like Headaches. Publicitātes attēls, 2017


Indriķa Ģelža, Adam Cruces un Louisa Gagliardi solo skates, kas apvienotas zem nosaukuma Taste Like Headaches, būs skatāmas trijās no kim? izstāžu zālēm. Dialogs starp šiem māksliniekiem veidosies, tām savstarpēji “magnetizējoties”, pārklājoties un veidojot pakāpēnisku pāreju no digitāli figurālas glezniecības līdz abstrakcijai. Izstādesietvaros, Gagliardi darbi pievērsīsies ikdienas atpūtas ainām, atsaucoties gan uz vēsturiski, gan mūsdienās portretēto; Cruces ieinteresēti novēros tādus aspektus kā sadzīves ekonomika, informācijas burbuļi un mākslas vēstures tendences; savukārt Ģelža abstrahētie metāla karkasi – bezgalvaini tēli, reflektēs par prāta neatkarīgu struktūru vai realitāti – kādu ieprogrammētu darbību, kas rezultējās mehāniskā vai ikdienišķā ainā.
 

Factoid #4. Kopdarbs no izstādes Moles, 2016
 

“Mūļi” ir izstādes Moles teleportācija, desmit mākslinieču un vienas kuratores kopdarbs Berlīnes Fotogrāfijas muzejam sērijas Seen By ietvaros kā sadarbība starp Berlīnes Mākslas universitāti un Berlīnes Valsts muzeja Mākslas bibliotēku. “Mūļi” ir otrā izstāde, kuru veido brīva praktizētāju grupa, kas lielākoties dzīvo Berlīnē un studē Berlīnes Mākslas universitātē. 2016. gada rudenī viņas pirmoreiz sadarbojās izstādē Moles (no angļu val. ‘kurmji’) Berlīnes Fotogrāfijas muzejā, par ko tika izvirzītas nacionālai mākslas balvai, neraugoties uz to, ka viņas noraida nacionālismu. Viņas ir aktīvas dažādu grupu un organizāciju iniciatores, to skaitā D.U.M.P., hec, HellFun, Interflugs, Institut S 3000, No Play, Roda/Born, Raumerweiterungshalle, kā arī darbojas universitātes studentu padomē. Savos darbos viņas cenšas izaicināt metodoloģisku individuālismu un cilvēku pārliecību par savu ārkārtīgumu.

Izstādes praktizētājas: Lydia AD, Carl Berzow, Mania Godarzani-Bakhtiari, Isabel Gatzke, Max Göran, Annika Högner, Egija Inzule, Elias Johansson, Ekaterina Reinbold, Caio Soares, Michel Wagenschütz
 

_______


Pievienojies atklāšanas pasākumam Facebook!

Izstāžu cikla ietvaros norisināsis arī pavadošo pasākumu programmu – sarunas ar māksliniekiem, bērnu dienas, senioru pēcpusdienas, performances u.c.

Informācija sekos kim? mājaslapā un sociālajos tīklos – Facebook @kasirmaksla un Instagram @kim_riga!

_______

kim? atbalsta:
patroni NP Properties, Vita Liberte un Māris Martinsons, LR Kultūras ministrija, VKKF, Rīgas dome, Gētes institūts, Flanders / State of the Art, Šveices vēstniecība Latvijā, KrasskyKnauf, ProhelvetiaCaparol, VKN, Rīgas Laiks, Veto Magazine, Satori, ArterritoryEcho Gone WrongABSOLUT, Valmiermuiža 


kim?