Gasworks kuratora Roberta Lekija prezentācija 2.martā

kim? 

 

 

kim? Laikmetīgās mākslas centrs ielūdz jūs uz Roberta Lekija, Londonas Gasworks starptautisko izstāžu, darbnīcu un rezidentu programmas kuratora, publisku prezentāciju 2. martā, plkst. 18:00 “kim? Rezidences Balvas 2017” ietvaros, dienu pēc Balvas ieguvēja paziņošanas.

Šī gada “kim? Rezidences Balva” reprezentē Latvijas kultūru, uzsākot Latvijas valsts simtgades starptautisko programmu Lielbritānijā.

ROBERTA LEKIJA PREZENTĀCIJA
kim? Rezidences Balvas 2017” ietvaros.
2.martā plkst. 18:00
kim?  telpās, Sporta ielā 2

Facebook notikums: ŠEIT

 

 
 
Robert Leckie

 

Prezentācijas laikā Roberts Lekijs iepazīstinās ar Gasworks mākslinieciskajām programmām Londonā, uz kurieni trīs mēnešu rezidencē šogad dosies viens no “kim? Rezidences Balvas 2017” finālistiem – Ieva Kraule, Maija Kurševa, Krišs Samanis vai Evita Vasiļjeva. Dibināta 1994. gadā, Gasworks ir bezpeļņas laikmetīgās vizuālās mākslas organizācija, kas darbojas kā Lielbritānijas un starptautisko mākslas prakšu un diskusiju krustpunkts. Organizācija regulāri pasūtina un producē jaunu un līdz šim nepietiekami reprezentētu Lielbritānijā dzīvojošu mākslinieku darbus, kuri tiek padarīti plašākai publikai pieejami caur organizācijas publisko programmu, kas sastāv no četrām solo un/vai grupas izstādēm un filmu seansu, diskusiju un performanču programmu. Gasworks vienlaicīgi piedāvā darbnīcas Londonā dzīvojošiem māksliniekiem, un katru gadu organizē sešpadsmit rezidences, sniedzot starptautiskiem māksliniekiem iespēju veikt izpēti un radīt jaunus darbus, atrodoties Londonā.

Roberts Lekijs (Robert Leckie) ir Londonā dzīvojošs kurators. Kopš 2011. gada viņš strādā Gasworks, kur viņš ir atbildīgs par izstādēm un rezidentu programmām. Gasworks ietvaros viņš ir pasūtījis un kūrējis daudzu starptautisku mākslinieku personālizstādes, to skaitā Pio Abad, Eric Baudelaire, Sidsel Meineche Hansen, Adelita Husni-Bey, Maryam Jafri, Candice Lin, Lana Lin, Naufus Ramírez-Figueroa, Beatriz Santiago Muñoz un Kemang Wa Lehulere izstādes. Producējis un kūrējis vairākas kopizstādes, to skaitā “All I Can See is the Management” (2011); Model Court kolektīva “RESOLUTION 978 HD” (2013); “Late Barbarians” (2014); “Dependency” (2014); un, kopā ar Migelu A. Lopesu, “A Kingdom of Hours” (2016/17), kura tika prezentēta Gasworks un TEOR/éTica Sanhosē. Lekijs rakstījis vairākiem izdevumiem, to skaitā Afterall and Benedictions, un šobrīd rediģē grāmatu par Sidselas Meinehes Hansenas nesenākajiem darbiem.


Pasākums norisināsies angļu valodā. Ieeja bez maksas.

Atbalstītāji: LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds,  Rīgas dome, VKN, Absolut, Diena, Arterritory.com. 


kim?