"PIEZEMĒŠANĀS”. Divu dienu programma izstādes “Mūļi” ietvaros

kim? 

 

"PIEZEMĒŠANĀS”
3. un 4. martā
divu dienu programma trīs daļās izstādes “Mūļi” ietvaros.

 Fabricio Teranova, “Donna Haraveja: Māksla stāstīt izdzīvošanai uz zemes”, 2016, filmas kadrs. Attēlu izmantot atļauj Fabrizio Terranova un CBA (Centre de l'Audiovisuel à Bruxelles)


3. marts
18:30 Kino Bize, Elizabetes ielā 37

DONNA HARAVEJA: MĀKSLA STĀSTĪT IZDZĪVOŠANAI UZ ZEMES

Izstādes “Mūļi” ietvaros tiek rādīta Beļģu režisora un mākslinieka Fabricio Teranovas jaunākā filma “Donna Haraveja: Māksla stāstīt izdzīvošanai uz zemes” (Donna Haraway: Story Telling for Earthly Survival).

Donna Haraveja (Donna Haraway) ir zinātņu un tehnoloģiju jomas pētniece, feministe un zinātniskās fantastikas fane, kura savos darbos ilgstoši strādājusi pie tā, lai veidotu saikni starp zinātni un literatūru. Viņa guva atpazīstamību 1980. gados ar darbiem par dzimuma, identitātes un tehnoloģijas tēmām, kuri atkāpās no ierastajām interpretācijām un pavēra ceļu atklātam un dzīvespriecīgam starpsugu feminismam.

Fabricio Teranovas filma - Donnas Haravejas portrets, radīta režisoram uzturoties vairākas nedēļas Donnas Haravejas mājā Kalifornijā. Režisors devis pētniecei iespēju runāt viņas pašas vidē, izmantojot savdabīgu inscenējumu, kas uzsver zinātnieces rotaļīgumu.

Pēc sensa saruna ar režisoru, ko vadīs izstādes “Mūļi” kolaboracionistes.

“Donna Haraveja: Māksla stāstīt izdzīvošanai uz zemes”
Fabricio Teranova
Beļģija 2016, 90min.
Filma tiks demonstrēta angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā
Bezmaksas ieeja

__
 PIEZEMĒŠANĀS 4. martā, foto montāža, kopdarbs no izstādes “Mūļi", 2017. 

 

4. marts
13.00–15.00,  kim? Sporta ielā 2

BĒRNU DIENAS METAMORFOZE

Darbnīca bērniem, kuras laikā no dvieļiem veidotas kūniņas ar dvieļu origami locīšanas mākslas palīdzību pārvērtīsies reibinošā faunā. Darbnīca bērniem no 4 līdz 12 gadiem, lūdzam pieteikties līdz 3. martam: linda.vigdorcika@kim.

“Kāda laika krustojumā, plašāk pazīstamā kā tuvējā nākotne, jaunā pasaule plaukst vairākās skaistās salās, kas izpletušās pāri visai zemeslodei. Tūkstošgades sākumā dievietes pārpludināja zemi un atbrīvojās no labējām politiskām ekstrēmistēm un citām riebīgām parādībām, kas bija aizbēgušas no megapilsētām, lai piekoptu oriģinālus dzīvesstilus lauku rajonos zem jūras līmeņa. Jaunās iedzīvotājas, zināmas kā DRAUDZENES, ceļo jautros kruīzos pa Gaia arhipelāga komūnām.
Kādu dienu, kad kruīza kuģis “Radniecība” izmet enkuru netālu no kādas vikingu kapsētas, senās āriešu dvēseles iemiesojas dvieļu mākslā, kas rotā kuģa kabīņu gultas: gulbji, pērtiķi, ziloņi, vēl vairāk gulbju, pa vienam un pārīšos. Dvieļu dzīvnieku bars uzbrūk bezrūpīgiem pasažieriem, pārņem savā varā “Radniecību” un pārvērš to par savu dzimto zemi…”

__
 

VAKARA PROGRAMMA
18.00–23.00,  kim? Sporta ielā 2

Plūstošā vakara programmā kopā savīsies Pair of Dogs karaoke, jaunas publikācijas - MEGAzīna atvēršana, kas dod ieskatu izstāžu Moles (latv. kurmji vai dzimumzīmes) un “Mūļi” atsauču aizkulisēs; un saruna par sadarbību: praktisku un birokrātisku, formālu un personīgu; par izstādēm kā kopdarbiem, kā stāstu stāstītājām, par izstāžu Moles un “Mūļi” veidošanas rocesiem, kā arī par radniecības terminu laikmetīgās mākslas ikdienā. 

Sarunu vadīs māksliniece un Berlīnes Mākslas universitātes profesore Žosefīne Praida (Josephine Pryde) kopā ar izstāžu Moles un “Mūļi” praktizētājām Lydia AD, Carl Berzow, Mania Godarzani-Bakhtiari, Isabel Gatzke, Max Göran, Annika Högner, Egija Inzule, Elias Johansson, Ekaterina Reinbold, Caio Soares and Michel Wagenschütz.

Vakara programmas pasākumi norisināsies angļu valodā.

 

 


kim?