Ar trīs izstādēm tiks atklāts kim? 2017. gada pavasara izstāžu cikls

kim? 


 


Š.g. 24.martā plkst. 19:00 kim? Laikmetīgās mākslas centrā tiks atklāts pavasara izstāžu cikls, kurā apmeklētājiem tiks piedāvātas trīs personālizstādes - latviešu mākslinieces un “kim? Rezidences Balvas 2017” ieguvējas Ievas Kraules personālizstāde “α: Maldugunis”, somu mākslinieces Maijas Lūtonenas personālizstāde “Plāns un pludiņš” un meksikāņu mākslinieka Rodrigo Ernandesa personālizstāde “Ļodzīgākās no lietām”.


Norises laiks: 24/03–7/05/2017
Vieta: kim? Laikmetīgās mākslas centrs, Sporta iela 2 (Sporta un Vesetas ielas stūris)

Dienu pēc izstādes atklāšanas – 25.martā plkst. 15:00-16:00 norisināsies tūre izstādēs ar mākslinieku piedalīšanos, kā arī pēcpusdienas turpinājumā plkst: 16:30 māksliniece Maija Lūtotena stāstīs par septiņu mākslinieku vadītas projektu telpas Sic, Helsinkos programmu. 

Ieva Kraule, publicitātes attēls, 2017


Ievas Kraules izstādes “α: Maldugunis” galvenais varonis ir Sofija – runājošs robots jeb t.s. automotons, ko papildina telpiska instalācija ar vairākiem skulpturāliem objektiem un struktūrām dažādos materiālos un nokrāsās. Vizuāli Sofija līdzinās cilvēka sejai, taču tehniski to darbina vienkāršs mehānisms, kas ļauj kustēties robota acīm un atdarināt audioierakstā dzirdamu stāstu. Šis stāsts ir fragments no izstādes telpā pieejamās Ievas Kraules esejas, kurā pierakstītas Sofijas un tās radītāja saruna. Sarunas gaitā automatona radītājs mēģina izprast, ko nozīmē būt mašīnai, un salīdzina to ar cilvēka dabu.

__

 Maija Lūtonena, darba process, publicitātes attēls, 2017

Savukārt Maijas Lūtonenas izstādi noteikušas pārdomas par 60.–70. gadu radikālajām itāļu dizaina kustībām un viņu pamatidejām par dzīvi vienotā iekštelpā, kas piederētu visiem, par dzimumu un finanšu vienlīdzību, par atteikšanos no ikdienas darba, par atbrīvojošu tipveida apģērbu, kā arī iestāšanos par “kultūras tehnisko destrukciju”. Šīs refleksijas un pētniecības rezultātā tapuši vienkāršoti drēbju, materiālu, rakstu un šablonu gleznojumi ar pulverizatoru, kuriem ir kaut kas kopīgs ar plāniem un instrukcijām. Ar naglām brīvi piestiprināti pie izstādes zāles baltajām sienām, darbi ir formāli atbrīvoti un funkcionē kā ieteikumi attēlot telpu, gaismu un gravitāciju. 

__

 Rodrigo Ernandess, publicitātes attēls, 2017


Izstāžu ciklā būs skatāma arī Rodrigo Ernandesa izstāde “Ļodzīgākās no lietām”, kuras nosaukums nāk no šveiciešu novelista Roberta Valsera darba “Mikrogrammas”, kas sarakstīts ļoti specifiskā izteiksmē un izmēros līdz salasāmības robežai reducētā rakstības formā. Ernandesa izstādes centrā ir papjēmašē tehnikā veidota instalācija, kuras tapšanas procesā uz vietas Rīgā iesaistīta gan telpas arhitektūra, gan auditorija – izstāžu zāles jaunākie apmeklētāji. Laikietilpīgais darbs ar papīra masu padara izstādi par procesuālu notikumu, kurā, lai arī minimāli un acīm netverami, tomēr norisinās izmaiņas – materiāla pilnīga izžūšana.


______


Pievienojies atklāšanas pasākumam Facebook!

kim? aicina apmeklēt arī izstāžu cikla pavadošo pasākumu programmu – bērnu dienas 8. un 29. aprīlī un senioru pēcpusdienu 18. aprīlī. Vairāk informācija: www.kim.lv, Facebook @kasirmaksla un Instagram @kim_riga

______

kim? atbalsta:
patroni NP Properties, Vita Liberte un Māris Martinsons, LR Kultūras ministrija, VKKF, Rīgas dome, Gētes institūts, Flanders / State of the Art, Šveices vēstniecība Latvijā, KrasskyKnaufProhelvetiaCaparol, VKN, Rīgas Laiks, Veto Magazine, Satori, ArterritoryEcho Gone WrongABSOLUT, Valmiermuiža. 

 

 

 


 


kim?