PASĀKUMU PROGRAMMA JŪNIJĀ / JŪLIJĀ

kim? 

 

 

Vasaras sākumā aicinām apmeklēt aktuālā kim? izstāžu cikla pavadošo publisko pasākumu programmu - to vidū, saruna ar Darju Meļņikovu un Agatu Meļņikovu izstādē, Tobiasa Kaspara pasākums Vizuālās komunikācijas nodaļā un Katrīnas Čemmes autorvakars kim?, kā arī izglītības programmas pasākumi bērniem - Bērnu diena #1 un#2 un aktivitāte senioriem.

Ieeja visos kim? pasākumos bezmaksas. Izstādes kim? apskatāmas līdz 9.jūlijam. 
 

-----

 


"Spoguļotāji", foto: Ansis Starks


1.jūnijs, plkst. 18:00
Saruna ar Darju Meļņikovu un Agatu Meļņikovu
vieta – kim?, Sporta 2

Saruna ar divām māsām par dejojošu spoguļošanu, savstarpējo saskaņu un šobrīd kim? apskatāmo viņu kopdarbu - izstādi “Spoguļotāji”. Šo kopīgā radīšanā balstīto, vienoti elpojošo un daudzpusīgo māsu sadarbību apskatīsim, domājot par izstādi kā vielmaiņas procesiem organismā, kurā uzticēšanās pilnas māsu attiecības jeb spoguļošanās ir vajadzīgais elements, lai tajā uzturētu harmoniju.

Ieeja bezmaksas.
Pasākums norisināsies latviešu valodā.

-----

 

 kim? Bērnu diena


3.jūnijs kim? Bērnu diena  #1 plkst. 12:00 – 14:00
1.jūlijs kim? Bērnu diena #2 plkst 12:00 – 14:00
Vieta –kim?,  Sporta 2

kim? Bērnu dienaaicina vecākus ar bērniem apmeklēt aktuālo izstāžu ciklu un piedalīties īpaši veidotās meistardarbnīcās: darbnīcā “Spoguļotāji un ceļojums sapnī” mazie apmeklētāji pētīs, kā iespējams saskatīt daļu sevis un savu sajūtu citos, un veidos cits cita portretu kartes; savukārt darbnīcā “Anna Kareņina – detektīvportrets” bērni mēģinās no dažādiem materiāliem uzbūvēt mistiskās Annas portretu, iepazīstot mākslinieka radīto telpu.

Bērnu dienas laikā mazākajiem apmeklētājiem būs iespēja gan piedalīties divās radošajās darbnīcās, gan arī iepazīt izstādes kopā ar kim? izglītības gidiem, lai izzinātu mākslas darbos ietvertās tēmas un materiālus un meklētu atbildes uz pastaigas vadītāju un pašu dalībnieku uzdotiem jautājumiem.

Vietu skaits darbnīcās ir ierobežots. Iepriekšpieteikšanās obligāta, rakstot uz e-pastu linda.vigdorcika@kim.lvvai zvanot:+371 26487990. Ieeja bezmaksas. 

-----Tobiass Kaspars, ekspozīcijas skats, 2017


7.jūnijs plkst. 18:00
“Tapšana” (Making of)
Runa un saruna
Vieta: Vizuālās komunikācijas nodaļa, Latvijas Mākslas akadēmija
Piedalās: Tobiass Kaspars, Zane Onckule un Ojārs Pētersons

Turpinot Tobiasa Kaspara lekciju sēriju Roommate Education (iepriekš klausāma Ženēvas Mākslas un dizaina skolā (HEAD), Städelschule Frankfurt un HGB Leipzig), mākslinieks saistībā ar savu kim? Laikmetīgās mākslas centrā skatāmo izstādi runās par žanru, ko angliski dēvē par making of – kaut kā tapšanu. Kino jomā par making-of vai behind-the-scenes sauc dokumentālo filmu par to, kā tapusi kāda filma. Šīs dokumentālās pārraides, kas šķietami piedāvā īpašu ieskatu filmas tapšanā – vai tas būtu personiskā, politiskā vai ekonomiskā līmenī – kļuvušas par atsevišķu žanru.

Ieeja bezmaksas. Pasākums norisināsies angļu valodā.

-----

 

 Tobiass Kaspars, 1406 Dr. Martens, 2017


21.   jūnijā plkst. 9:00–22:00
“Tapšana” (Making of)
Ekskursija
Tikšanās vieta: kim? precīzi plkst. 9:00

Pasākuma ieskaņā būs tūre izstādē un Tobiasa Kaspara atbildes uz auditorijas jautājumiem, kam sekos ekskursija dienas garumā, kuras laikā apskatīsim dažādas izstādes darbu tapšanā nozīmīgas vietas, piemēram, porcelāna un keramikas skolu, mēbeļu fabriku, kosmētikas ražošanas uzņēmumu un māksliniecisko eksperimentu vietu “5724” pie Salacgrīvas.

Pasākums norisinās jauniešu programmas ietvaros un paredzēts jauniešiem vecumā no 15 līdz 25.g.v. Ekskursija par brīvu, vietu skaits ierobežots, pieteikties līdz 4. jūnijam, rakstot uz e-pastu linda.vigdorcika@kim.lv. Līdzi lūdzam ņemt pusdienas un produktus vakariņu piknikam. Pasākums notiks angļu valodā.

-----

 

Katrīna Čemme, izstādes skats, 2017


29. jūnijā plkst. 18:00
Tikšanās ar Katrīnu Čemmi
vieta:kim?, Sporta 2

Attēlu sekvence pielipusi pie sienas, izvietota bumbiņas lidojuma trajektorijā, ģipsī atlietas tenisa bumbiņas iesprostotas grozā, divas metāla plāksnes ar izgaismotiem laukumiem un paralēli tām –skulptūriņas apmainītiem tilpumiem, telpas stūros ieslēpti pelēki putekļi un kaut kur gaismas gada attālumā lienoša čūska – šādas ir mākslinieces Katrīnas Čemmes izstādes sastāvdaļas, kas tiks apskatītas autorvakara ietvaros. Izvēle: doties pretēji pulksteņa rādītāju virzienam un nezaudēt laiku vai pieņemt, ka pasaule sastāv no septiņām daļām, kas novietotas uz četriem pakāpieniem.

Ieeja bezmaksas. Pasākums norisināsies latviešu valodā.

-----

 

 Synchrodogs, izstādes skats, 2017
 

4. jūlijs – Senioru pēcpusdiena
pllkst. 14.00–16.00
vieta: kim?, Sporta 2

Senioru pēcpusdienas ietvaros norisināsies saruna par laikmetīgo mākslu, aplūkojot šobrīd izstāžu telpās redzamās izstādes. Būs arī iespēja piedalīties meistarklasē “Detektīvportrets” un pie tējas un cepumiem dalīties gūtajos iespaidos par izstādēs redzēto.

Pieteikšanās, rakstot uz e-pastu linda.vigdorcika@kim.lv. Ieeja bezmaksas. Pasākums norisināsies latviešu valodā.

 

 

 

 

 

 


 


kim?