Rezidences "Trauma un atdzimšana. Laikmetīgās tikšanās" programmas pasākumi

kim? 

kim? Laikmetīgās mākslas centrs aicina apmeklēt publiskās programmas pasākumus no 10. līdz 22. jūlijam, kas norisināsies mākslinieku rezidences “Trauma un atdzimšana. Laikmetīgās tikšanās” un Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.

 

Apmeklētājiem rezidences ietvaros tiks piedāvāta publiska programma un izglītības aktivitātes: pētnieces un arhitektūras teorētiķes no MoMA (Ņujorkā) Annas Katsas (Anna Kats) lekcija, žurnālistes Ingas Spriņģes uzstāšanās, kā arī diskusija ar starptautiski zināmo lietuviešu mākslinieku Deimantu Narkeviču (Deimantas Narkevičius).

Kā skatīties uz kopīgo pagātni, lai izprastu notikumus pēc Otrā pasaules kara, īpaši Aukstā kara posmu? Kā aktualizēt jautājumu par kultūru apmaiņu starp Rietumiem un Austrumiem mūsdienu Eiropā? Kā mākslinieki un sabiedrība šodien izjūt politiskos saspīlējumus, un vai no pagātnes un priekšteču pieredzes var ko mācīties?

Rezidence “Trauma un atdzimšana. Laikmetīgās tikšanās" top projekta “Trauma & atdzimšana. Kultūras saiknes starp Austrumeiropu un Rietumeiropu” ietvaros. Projekts, kuru atbalsta Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa” (2015–2018), atbalso pašreizējo situāciju Eiropā un uzsver kultūras sakaru nozīmīgumu starp Rietumiem un Austrumiem.  Vairāk informācijas par projektu: bozar.be/traumaandrevival

 

Rezidences programmu veido trīs pasniedzēji: socioloģe Egle Rindzevičūte (Eglė Rindzevičiūtė, LT/UK), antropologs Viesturs Celmiņš (LV) un māksliniece Marge Monko (EE). Rezidence pulcēs 12 māksliniekus un mākslinieku kolektīvus no Eiropas, Krievijas un Amerikas. Dalībnieki piedalīsies lekcijās, iesaistīsies radošajās darbnīcās un apmeklēs vietējās institūcijas, iepazīstot Rīgas vēsturi un diskutējot par pilsētas infrastruktūru un arhitektūru šodienā un pagātnē.

Rezidences programma tiek izstrādāta un koordinēta sadarbībā ar kuratori Maiju Rudovsku.

 

Rezidences publiskā programma

10.– 22. jūlijs

 

Facebook pasākuma links: http://ej.uz/k6j6

 

10. jūlijs plkst. 18.00

Ingas Spriņģes prezentācija (Re:Baltica). 

Inga Spriņģe ir godalgota pētnieciskā žurnāliste, direktore un viena no Re:Baltica dibinātājām.

 

13. jūlijs plkst. 18.00

Annas Katsas lasījums “Ziņojums no perifērijas: modernisma historiogrāfija pēc provinciālisma”. Anna Katss ir kuratora asistente arhitektūras un dizaina nodaļā Modernās Mākslas muzejā (MOMA) Ņujorkā un līdz-redaktore Metropolis Magazine.

 

17. jūlijs plkst. 18.00

“Ļoti slavena mākslinieka izstāde” ar Lieni Pavlovsku un youngkim?* kim? izglītības programmas ietvaros. Liene Pavlovska ir scenogrāfe, kuru interesē praksē balstīta pētniecība un telpiskās realitātes, ko ietekmē sabiedrība un izmaiņas tajā.

 

18. jūlijs plkst.18.00

"Krievija šodien”. Jūdžina Bērmena prezentācija sadarbībā ar Skotu Dīlu kim? izglītības programmas ietvaros.

Jūdžins Bērmens ir amerikāņu izcelsmes komponists, kurš sadarbojies ar visdažādākajām organizācijām visā pasaulē, tai skaitā, Londonas Filharmoniju, Minesotas orķestri, Latvijas Radio kori u.c.

 

19. jūlijs plkst. 18.00 

Hāruna Faroki (Harun Farocki) filmas Still Life (2015) seanss un diskusija ar Margi Monko. 

Hāruns Faroki bija čehu izcelsmes filmu direktors, producents un kurators, kura filmām raksturīga sociālpolitiska ievirze. Marge Monko ir studējusi fotogrāfiju. Viņas darbus bieži iedvesmo vēsturiski attēli un psihoanalīze, feminisms un vizuālā kultūra.   

 

21. jūlijs plkst. 18.00

Saruna ar Deimantu Narkeviču un Mihalu Novotniju (Michal Novotný).

Deimantas Narkevičius ir Viļņā mītošs mākslinieks, kurš pārstāvējis Lietuvu 49. Venēcijas mākslas biennālē un kurš bijis starp māksliniekiem izstādē "Utopia Station", kuru kūrēja Hans Ulrihs Obrists un Mollija Nesbita. Mihals Novotnijs ir čehu kurators un rakstnieks, kurš vada laikmetīgās mākslas centru FUTURA Prāgā. 

 

22. jūlijs plkst. 19.00–21.00

Rezidences noslēgums: rezidences dalībnieku kopdarba prezentācija & atspirdzinājumi iekšpagalmā.

 

Publiskie pasākumi norisināsies angļu valodā, ieeja – bezmaksas.

 

*kim? jauniešu programmas dalībnieki

 

Rezidences dalībnieki: Anna Balázs (HU), Dorian Batycka (CA/PL), Enrico Floriddia (IT), Eugene Birman (USA), Jure Kirbiš (SI), Liene Pavlovska (LV), Monika Lipšic (LT), Norg (Nadia & Nick Degtyarev, RU), Vasilis Papageorgiou (GR), Vitalij Strigunkov (LT), Pjotr Zherebtsov (RU).

 

Projekts tiek organizēts sadarbībā ar partneriem no Eiropas un Krievijas – BOZAR Mākslas centru (Brisele, Beļģija), Cittadellarte-Fondazione Pistoletto (Bjella, Itālija), Puškina Valsts tēlotājmākslas muzeju (Maskava, Krievija), ZKM mākslas un mediju centru (Karlsrūe, Vācija), Valsts muzeju un izstāžu centru ROSIZO (Maskava, Krievija), Laikmetīgās mākslas galeriju Bunkier Sztuki (Krakova, Polija), Jiveskiles Universitāti (Jiveskile, Somija), Austrijas Kultūras forumu Maskavā (Maskava, Krievija), Tretjakova galeriju (Maskava, Krievija).

 

Projekta atbalstītāji: EU Creative Europe, Latvija 100, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Baltic-American Freedom Foundation, Embassy of America


kim?