Ar prieku izziņojam Kim? vasaras rezidences 2025 ieguvējus: Sui Lam 林淼, Kamil Bouzoubaa-Grivel, Sebastian Koeck, Carla Wirsching!
Četri starptautiskie mākslinieki un pētnieki ir uzaicināti 2025. gada vasarā uzturēties Rīgā un strādāt pie saviem radošajiem projektiem. Katrs no šiem radošajiem profesionāļiem piedāvā unikālu skatījumu uz laikmetīgo mākslu, arhitektūru un vizuālo valodu, veicinot zināšanu apmaiņu un dialogu starp Latviju un plašāku starptautisko kontekstu.
Rezidences mērķis ir atbalstīt radošas sadarbības un sarunas starp Latvijas un starptautiskajām mākslas kopienām. Nodrošinot telpu pētījumiem, sarunām un kopīgiem eksperimentiem, Kim? vasaras rezidence topošajā jaunajā ēkā Hanzas ielā 22 vēlas veicināt saiknes, kas var izvērsties nozīmīgos, pilnvērtīgi realizētos projektos. Rezidence sniegs iespēju rezidentiem sadarboties ar Latvijas partneriem un iepazīt Rīgas dinamisko mākslas vidi.
Sui Lam 林淼 ir multidisciplināra māksliniece, dizainere un rakstniece no Honkongas. Pašlaik viņa pārvietojas starp Ziemeļvalstīm, Baltiju, Apvienoto Karalisti, Taivānu un Japānu, meklējot vietu, ko saukt par mājām. Viņas prakse aptver audiovizuālos medijus, fotogrāfiju, grafiku un daudzvalodu rakstniecību. Ar izteiktu jutīgumu pret valodu, identitāti un personīgajiem stāstiem, viņa pārvērš šos naratīvus — tostarp savējos — vizuālās pieredzēs un daudzvalodīgā dzejā, kas rosina pārdomas un sarunu. Viņa ar nepacietību gaida sadarbības un tikšanās Rīgā, cerot rezidences laikā, caur veidotajām saitēm, atklāt gan jaunus, gan pietrūkstošus elementus.
Kamil Bouzoubaa-Grivel ir franču-marokāņu mākslinieks, kurš dzīvo starp Franciju un Maroku. Viņš studējis Parīzes Dekoratīvās mākslas augstskolā (École Nationale Supérieure des Arts Décoratifs), Parīzes Tēlotājmākslas augstskolā (École des Beaux-Arts de Paris) un Čikāgas Mākslas institūta skolā (School of the Art Institute of Chicago). Viņa prakse pēta spriedzi starp digitālo un manuālo attēlu veidošanu, pārtulkojot vizuālos elementus no digitālās vides roku zīmējumos, kas izpludina robežas starp druku un žestu, abstrakciju un ilūziju. Viņa darbi izstādīti vairākās grupu izstādēs tādās institūcijās kā Fondation Pernod Ricard, Bétonsalon – Mākslas un pētniecības centrs (Parīze), La Panacée – MOCO (Monpeljē), Fiminco fonds (Romainville), Valonijas-Briseles centrs (Parīze), Komplot (Brisele) un TGCC fonds (Kasablanka). Viņš piedalījies vairākās starptautiskās rezidencēs, tostarp Cité Internationale des Arts (Parīze), Villa Belleville (Parīze), Boghossian fonds Villa Empain (Brisele), Jester (Genka, Beļģija) un Montresso fonds (Marakeša). Viņa darbi ir novērtēti ar vairākām balvām, tostarp Hugot fonda Zīmējumu balvu – Collège de France (2019), Takesada Matsutani balvu (2020) un Mustaqbal balvu (2024).
Sebastian Koeck mākslinieciskās prakses centrā ir meklēšana. Izpētot veidus, kā mijiedarbojamies ar apkārtējo vidi — gan taustāmo, gan netveramo — viņš veido vietai raksturīgas instalācijas, kas iemieso mīklainu klātbūtnes trūkumu. Izmantojot nemieru kā pagātnes vēstnesi, kas ietekmē tagadni ceļā uz iespējamu nākotni, viņš vāc un strukturē asemblāžu ar vernakulāru materiālu, bieži anonīmu autoru radītu, ienirstot anekdotiskajā, vēsturiskajā un nejaušajā, lai veidotu vidi, kas atalgo ziņkāri un pacietību. Vienlaikus viņš pēta izstādes kā medija potenciālu un ieņem pozīciju pret vientulību, ko rada mūsdienu spekakulārā pieredze.
Carla Wirsching ir vācu arhitekte un pētniece, kura rakstījusi un strādājusi pie vairākiem Šveices arhitektūras žurnāla Archithese numuriem. Pašlaik viņa darbojas Minhenes Tehniskās universitātes (TU Munich) Pēdējo laiku arhitektūras mantojuma saglabāšanas katedrā, publicējot pētījumus par sociālistiskā modernisma mantojumu postpadomju valstīs. Kim? rezidences laikā viņa kopā ar savu kolēģi un draudzeni Māru Starku kritiski analizēs ar arhitektūru saistīto izdevējdarbību Latvijā.