Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
FrostBite piedāvā: performance un dj seti / 29.04 no 20.00

FrostBite

Datums: 29. aprīlis, 20:00 – 30. aprīlis, 5:00

Norises vieta: Kim? Laikmetīgās mākslas centrs, Rīga

 

FrostBite koncepcija, scenogrāfija, kostīmi un horeogrāfija: Jette Loona Hermanis un Anna Ansone

Performatori: Jette Loona Hermanis, Anna Ansone, Krišjānis Elviks

Polimērmāla objekti un dizains: Sofija Frančeska Putniņa

Protēžu elementi: Martina Gofmane

Skaņa: Jette Loona Hermanis

 

Programma:

19:45 Durvis (ieeja caur pagalmu)

20:00 FrostBite uzstāšanās (precīzi)

21:00 Marta Ansone

22:00 MATCHA

23:00 laikamtoms][({…j…})

00:00 Jette Loona Hermanis

01:30 Skyler

3:00 b2b

05:00 BEIGAS

 

BRĪDINĀJUMS: PRIEKŠNESUMU LAIKĀ TIKS IZMANTOTAS STRAUJI MIRGOJOŠAS GAISMAS!

 

Ieejas biļete: 7 eiro (skaidrā naudā)

Vakara ietvaros darbosies bārs. 

 

 

 

29. aprīlī Kim? Laikmetīgās mākslas centrs kopā ar FrostBite komandu aicina uz stundu garu performanci un vakara programmas turpinājumā – sešu dj uzstāšanos. Ieejas biļetēs ievāktā naudas summa tiks novirzīta projekta dalībniekiem šajā citādi neapmaksātajā radošajā darbā.

 

FrostBite ir performatīvs akts par infantilām spēlēm, audzināšanu un lomu maiņām estetizētā visumā, kur naivums ir priekšrocība. Attēloti empātiju izraisoši varoņi, lomām mainoties starp nepilngadīgām un nobriedušām. Performance veidota pēc “mājas spēles” loģikas.

 

Trīs izpildītāji (+ “sakne”), šķiet, meklē aizrautību, iemiesojot dažādus cilvēka attīstības posmus: zīdainis, bērns, pusaudzis, pieaugušais.

 

Šie posmi tiek apzīmēti ar simboliskām ādas rētām, kas piemīt katram izpildītājam:

“Dieva acs” – radītāja enerģija – zīdainis

“Asara” – apziņas dāvana – bērns

“Spirāle” – traucējošā enerģija, kas apzīmē procesu – pusaudzis

“Virtulis” – gala produkts tā galīgajā formā – pieaugušais

 

Šiem tēliem nākas iestudēt vairākus apstākļus, kas rotē ap aprūpes objektu, kurš svārstās starp izpildītājiem un dīvaini deformētu upes sakni, kuru viņi izvēlējušies uzraudzīt kā savu bērnu.

 

Kamēr izpildītāji nemierīgi izfantazē arvien jaunas realitātes, lai varētu orientēties, dinamika starp viņiem nemitīgi pāriet jaunās dimensijās. 

 

Rezultāts var darboties tikai tad, ja tiek pilnībā pakļauts maldiem.

 

 

Biogrāfijas

 

Anna Ansone ir Rīgā dzīvojoša vizuālā māksliniece, absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Skatuves dizaina nodaļu. Viņas darba pieredze ir saistīta ar kostīmu un scenogrāfijas veidošanu video darbiem un skatuvei. Viņas mākslas formas iespaidotas no punkta, kur robežstāvokļa tendences pārtop sakrālā uniformā.

 

Krišjānis Elviks ir scenogrāfs un starpdisciplinārs mākslinieks, kurš dzīvo un strādā Rīgā, Latvijā. Viņa darbos apvienoti tādi mediji kā scenogrāfija, video, instalācija, performance un teksts. Viņa mākslinieciskās prakses centrā ir “domāšana telpā”, kuras rezultātā tiek veidotas audiovizuālas izstādes un performances.

 

Sofija Frančeska Putniņa AKA persefon ir latviešu multimediju māksliniece, kas galvenokārt pievēršas tēlniecībai, pētot jūtīgumu groteskās, fantastiskās un pārpasaulīgās tēmās.

 

Martina Gofmane ir ilustratore, kas strādā grafikas dizaina un make-up jomā. Viņa specializējas protezēšanā un teatrālā grimā, lai radītu pārpasaulīgus varoņus ar modificētiem ķermeņiem.

 

Jette Loona Hermanis, kurā pulsē baltu asinis, ir performanču māksliniece, horeogrāfe un izpildītāja, dzimusi 1997. gadā. Pēc horeogrāfijas studijām Amsterdamā SNDO viņa dzīvo starp Tallinu un Rīgu. Kopā ar Johhanu Rozenbergu par darbu Eden Detail viņa saņēma Igaunijas Teātra balvas apbalvojumu dejā 2022. Viņas darbi bieži iedzīvina ķermeni caur digitālu plīvuru.

 

Atbalsta: Igaunijas Kultūras fonds.

Pateicības: Kristians Aglonietis, Diana Payton, Juula Miia Hermanis, Matiss Rucko.