NADA Miami 2020 / Rīga
Kim? kopā ar Low un 427
Tiešsaistē: 1. – 5.decembris, 2020
Indriķis Ģelzis un Elza Sīle
Grupas izstāde Black Market Kim? Laikmetīgās mākslas centrā
1. decembris, 2020 – 31. janvāris, 2021
Atklāšanas diena: otrdien, 1. decembrī plkst. 12.00-20.00
Mākslinieki: Indriķis Ģelzis, Kaspars Groševs, Inga Meldere, Elza Sīle, Viktors Timofejevs un Amanda Ziemele, kā arī īpašs projekts ar Low (Ieva Kraule-Kūna un Elīna Vītola) un Darjas Meļņikovas darbs “Palete: trīskājaina liecība”.
Sākot ar 2020. gadu Kim? savam darbības laukam pievieno atsevišķas galerijas darbībai piemītošas funkcijas ar mērķi tālāk popularizēt Kim? ilggadējo mākslinieku, kā arī jaunu autoru radošās prakses. Esam pagodināti paziņot, ka Kim? sadarbībā ar 427 un Low ņems dalību NADA Miami 2020.
“Jaunās mākslas tirgotāju alianse” (NADA) (The New Art Dealers Alliance) ir bezpeļņas mākslas organizācija, kas nodarbojas ar jaunu redzējumu veicināšanu, atbalstu un attīstību laikmetīgajā mākslā, ir paziņojusi izstādes dalībnieku sarakstu NADA Miami, kas ir organizācijas ikgadējais vadošais mākslas gadatirgus/mese, kas norisināsies jaunā formātā no 2020. gada 1. līdz 5. decembrim.
Šogad pēc skaita 18. NADA Miami tiks izrādīta starptautisku mākslas prezentāciju sērija no daudzveidīga dalībnieku klāsta – 46 NADA dalībnieki un 27 dalībnieki, kuri piedalīsies pirmo reizi – kopumā 96 galerijas no 44 pilsētām – gan klātienē galeriju telpās, gan tiešsaistē. Mesē tiks pārstāvēti galeriju centri vairākās pilsētās ar kopprojektiem-izstādēm, to vidū ar Kim?, Low un 427 Rīgā.
NADA Miami ir veltīts jaunu talantu svinēšanai un izcelšanai no visas pasaules. 2020. gada gadatirgus/meses apmeklētāji tiks ielūgti pieredzēt galeriju izstādes klātienē savās pilsētās, kā arī atklāt atzītu laikmetīgo mākslu tiešsaistē, izmantojot jaunizveidotu digitālo platformu. Papildinot mesi, virtuālās programmas turpinās demonstrēt laikmetīgās mākslas un kultūras nozīmīgāko pārstāvju sarunas un uzstāšanās.
Tiešsaistē: https://www.newartdealers.org/
Indriķis Ģelzis un Elza Sīle
1. – 5. decembris, 2020
Par Indriķa Ģelža darbiem
Paralēli karantīnas režīma kolektīvai zemas pakāpes depresijai Indriķa Ģelža sienas darbi izgaismo psihozes, vardarbības un iekāres/vēlmju nervozo krustošanos. Šīs cilvēkiem līdzīgās, statiskās, arhitektoniskās skulptūras, kas radušās no virtuāla attēla, izmantojot 3D programmatūru, ietver piepūles pilnu fizisku metināšanas, locīšanas, slīpēšanas, dedzināšanas, eļļošanas un šūšanas darbu. Nerūsējošā tērauda rāmī rodas kārdinājums saskatīt bezgalvainas būtnes vien ar ekstremitātēm un mugurkauliem, apkampjoties vai pārojoties, strādājot un izklaidējoties, ar elkoni izlaužot sev telpu kompozīcijā. Šie rāmji ir saudzīgi slazdi, kas tiek turēti pārbaudei/apskatei vai labošanai. Tie atgādina hiperaktīvus akciju tirgus grafikus, norādot uz kapitālisma impulsu uzkrāt informāciju-kā-bagātību. Kā nosacījums savai sagūstīšanai te tie novietoti mākslas gadatirgus/meses tiešsaistes telpā – mierā, sastinguši laikā.
Par Elzas Sīles darbiem
Slīdot cauri cilvēka-mēroga-lamatu situācijām, Elza Sīle ir izveidojusi uz sienas piestiprinātas, krāsotas metāliskas platformas, kas satur psiho-telpisko tipoloģiju vārdu krājumu. Pieskāriena atbruņoti, eļļas tūbiņcilindra virsmā durstīti, pakaļdzīti un rokām iecirsti, šie darbi sastāv no šādām vienībām: (ribu tiesas nams) (monotonas smadzenes iestaigāta līnija) (retoriskas delikateses) (čūskas medus indes maiznīca) (visi apsveiktie triumfanti) (neeksistējošu x-u būves) (piramīda ar neredzamu virsotni) (augšā pa kāpnēm lejā / augšstāvs apakšstāvs) (ideoloģiskas konstrukcijas) (nejaušas strūklakas) (kolektīvi/kopēji saskaititi kauli) (lauru olīvu palmu lapas).
Grupas izstāde Black Market Kim? Laikmetīgās mākslas centrā
1. decembris, 2020 – 31. janvāris, 2021
Mākslinieki: Indriķis Ģelzis, Kaspars Groševs, Inga Meldere, Elza Sīle, Viktors Timofejevs, Amanda Ziemele un īpaši projekti ar galeriju Low (Ieva Kraule-Kūna un Elīna Vītola) un Darju Meļņikovu “Palette”.
Black Market jeb ”Melnais tirgus” ir mākslas tirgošanas sadarbības pasākums-izstāde (kopā ar galeriju 427 un galeriju Low), kas norisinās Kim?, Rīgā. Tā nosaukumu aizgūstot no 1990. gadu postpadomju realitātes ar slepeniem tirgiem visā Baltijā, šis improvizētais mākslas gadatirgus/meses stends pieņem Rīgas mākslas tirgus scēnas pabērna statusu, mēģinot pārvarēt tās lāstu, ka nekad nav bijis īsti likumīgs vai finansiāli dzīvotspējīgs.
Black Market tiks atvērts 1. decembrī un norisināsies divu mēnešu garumā (līdz 2021. gada 31. janvārim). Tajā tiks tiekļauti Rīgā dzīvojošo vai ar Rīgu saistīto mākslinieku pēdējo gadu laikā tapušie darbi un darbu sērijas. Visi pārdošanas apjomi tiks sadalīti vienādi starp galeriju un māksliniekiem.
Galerijā 427 (klātienē): Jānis Dzirnieks un tiešsaistē – Jānis Dzirnieks, Kaspars Groševs, Evita Vasiļjeva
Vairāk informācijas: https://fourtoseven.info/
Galerijā Low (klātienē): Vika Eksta mini rezidenču cikla “Ģilde” ietvaros un tiešsaistē – “Mākslinieku krīzes centrs II-B: Fair Gear” (Ieva Kraule-Kūna un Elīna Vītola, t.sk, apslēpto darbu autores: Anna Ceipe, Hanele Zane Putniņa, Līva Rutmane, Amanda Ziemele)
Vairāk informācijas: http://www.low.gallery/
Dalībnieki
Kim? ir mākslas centrs, kas pievērsies visdažādākajām idejām, žestiem, tekstūrām un intervencēm. No “labi trenēta hameleona sejas” tas mainās uz cadavre exquis, no “poligona, laboratorijas, bākas”– uz hibrīdu organismu. 2009. gadā dibinātais mākslas centrs ar plašu izstāžu programmu, starptautiskām sadarbībām, diskusijām, publikācijām, lekcijām un performancēm ir aktīvi piedalījies mākslas diskursa veidošanā gan Latvijā, gan globālā mērogā. Jau pašā Kim? nosaukumā ir iekodēts jautājums (“kas ir māksla?”), un tas turpina nemitīgi jautāt: ko mūsdienās nozīmē būt kultūras aģentam un darboties plašajā laikmetīgās mākslas ainavā, kā izrādīt mākslu un runāt par to, kā māksla darbojas dažādos kontekstos – vietējās un globālās ekonomikās, tradīcijās, kultūrās un subkultūrās, laikā starp identitāšu izzušanu un atkalrašanos. Sākot ar 2020. gadu Kim? savam darbības laukam pievieno atsevišķas galerijas darbībai piemītošas funkcijas ar mērķi tālāk popularizēt Kim? ilggadējo mākslinieku, kā arī jaunu autoru radošās prakses.
Galerija 427 dibināta 2014. gadā ar mērķi regulāri rīkot laikmetīgās mākslas izstādes, atsegt norādes, izmest tīklus un apmainīties ar konfabulācijām. Šo gadu laikā galerija atvērusi jau gandrīz 50 izstādes, strādājot gan ar vietējiem, gan ārvalstu māksliniekiem, vienlaikus paplašinot starptautiskās sadarbības arī ārpus Latvijas robežām (nesenākie ārvalstu projekti notikuši Parīzē, Amsterdamā, Barselonā, Brno, Berlīnē u.c.).
Galerija Low ir mākslinieču Ievas Kraules-Kūnas, Elīnas Vītolas un Amandas Ziemeles vadīta galerija. 2020. gadā programmas centrā ir dažādu netradicionālu mākslas radīšanas un administrēšanas stratēģiju izpēte, meklējot personīgi apmierinošu atbildi uz jautājumu kāds tieši ir vietējais Austrumeiropas balss tonis globālā mākslas tirgus kakofonijā un vai mākslas institūcija var eksistēt nepārdodoties.
Vairāk informācijas: https://www.newartdealers.org/
Atbalsts: Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, KRASSKY, Satori, Arterritory.com, Green Print, Kokmuižas alus, Gardu muti
Pateicības: Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, Maija Rudovska un “Roots to Routes”, Evija Sīle, Temnikova & Kasela Gallery, Norberts Vēbers
Balstoties uz Kultūras ministrijas muzeju darbību reglamentējošo sanitāro protokolu, Kim? ir paredzējis noteiktu fiziskās distancēšanās un dezinficēšanas normu ievērošanu galerijas apmeklējuma laikā.