No 2010. gada 20. marta līdz 11. aprīlim Kim? Programmas nr. 9 ietvaros Kim? / RIXC galerijā bija apskatāma radošās apvienības „Kuda begut sobaki” (Jekaterinburga, Krievija) izstāde „Klusā stunda”, kurā eksponēti 7 darbi – 6 optiskas iekārtas „Antivirtuālās ķiveres” un videodarbs „Ceļš”.
Darbs „Antivirtuālās ķiveres” ir bijis izvēlēts 1. Maskavas Mākslas biennāles un 8. Krasnojarskas Biennāles izstāžu programmām, taču uz Rīgu ir atvestas pilnīgi jaunas šo darbu variācijas. Antivirtuālajām ķiverēm, kuras visas izstādes apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt, katrai ir atšķirīga optika – , pielaikojot ķiveri nr. 2 apmeklētājs ar kreiso aci varēs skatīties uz priekšu, bet ar labo uz aizmuguri. Savukārt ar ķiveri nr. 4 kreisā acs skatīsies uz kreiso pusi un labā acs uz labo pusi, kā rezultātā radīsies priekšstats par to kā pasauli redz zivis. Ar ķiveri nr. 5 būs iespēja ieraudzīt sevi no augšas, bet ķivere nr. 6 liks katrai acij skatīties cauri trim platleņķa lēcām. Ar ķiveri nr. 7 būs iespēja izvēlēties vai nu skatīties ar abām acīm virs vai zem ierastā redzes leņķa, vai arī ar vienu aci skatīties augstāk par ierasto redzes leņķi un ar otru zemāk. Savukārt ķivere nr. 8 piedāvā samainīt vietām labās un kreisās acs skatīto. Izmēģinot ķiveres skatītājs var sākumā pilnībā apjukt un zaudēt orientāciju telpā, jo ir nepieciešamas aptuveni 20 minūtes, lai smadzeņu puslodes pielāgotos jaunajiem apstākļiem. Arī novelkot ķiveres, jāpaiet kādam laika sprīdim, lai pierastu pie realitātes.
Video darbs „Ceļš” Krievijā ir augstu novērtēts gan Maskavas Mākslas biennālē, gan Kanskas Video festivālā un Maskavas Mākslas forumā.
Radošā apvienība „Kuda begut sobaki” darbojas kopš 2000. gada un savos darbos pievēršas ar mūsdienu cilvēka māņticību, ieradumiem un tehnoloģijām saistītu tēmu analīzei. Apvienībā darbojas mākslinieki, programmētāji un inženieri (Vlads Bulatovs, Natālija Grehova, Olga Inozemceva un Aleksejs Korzuhins), kuri kopīgi veido kinētiskas skulptūras, objektus, instalācijas, video, ierīces, akcijas. Viņi vienlīdz labi spēj radīt darbus gan mākslas, gan zinātnes un tehnoloģiju izstādēm. Apvienība ir arī īstenojusi vairākus projektus sadarbībā ar zinātniekiem (sadarbībā ar Urālu Valsts universitātes Magnētisma katedru veidoti darbi „Lauks” un „Lauks-2. Acs”, sadarbībā ar Urālu Politehniskās universitātes Augstsprieguma katedru veidota instalācija „Želeja un zibens” u.c.). Apvienības radītajos darbos fiziski pārdzīvojumi mijas ar mitoloģiskiem vēstījumiem un to autori tiecas pēc optisku un poētisku ilūziju tēliem. „Kuda begut sobaki” tehnoloģiju teorijas un fantāzijas skata caur savu personīgi praktisko pieredzi. 2005. gadā „Kuda begut sobaki” tika aicināti veidot savas radošās apvienības personālizstādi Valsts Tretjakova galerijā.
„Kuda begut sobaki” ir vairākkārt viesojušies arī Latvijā – SERDES darbnīcu un rezidenču centrā Aizputē un piedalījušies vasaras radošo darbnīcu programmās. 2009. gada jūnijā radošās apvienības pārstāvji pieteica savu rezidenci SERDES darbnīcu un rezidenču centrā, kuras laikā strādāja pie projekta „Spogulis”. „Spogulis” tika eksponēts 3. Mūsdienu mākslas biennālē Maskavā un 8. Krasnojarskas Biennālē.