Ceturtdien, 15. jūlijā 19:00 ikviens ir aicināts apmeklēt fotogrāfa un pedagoga Raimo Lielbrieža (1962) lekciju „Melnbaltā fotogrāfija nav arhaisms”, kas notiek cikla „Foto Kvartāla lasījumi” ietvaros.
Lekcijā tiks aplūkoti melnbaltās fotogrāfijas praktiskie un teorētiskie aspekti – tehnoloģijas un to iespējas šodien. Melnbaltās fotogrāfijas aktualitāti mūsdienās apliecina Raimo Lielbrieža personālizstāde “Melnbaltā pietura”, kuru pirms lekcijas aicinām apskatīt Kim? / FK galerijā. Visi izstādes darbi ir izgatavoti digitāldrukas tehnikā (giclée print), par pamatu ņemot tradicionālā procesā iegūtus melnbaltos negatīvus un augstas klases materiālu izvēli. Digitāldrukas tehnoloģiju attīstība ļauj piešķirt pilnīgi jaunas kvalitātes jau esošam attēlu materiālam, saglabājot attieksmi pret attēla oriģināla stabilitāti gan tehniskā, gan vienkārši izskata nozīmē.
Mākslas zinātniece Aiga Dzalbe par Raimo Lielbrieža darbiem teikusi, ka tie “liek apgalvot, ka fotoattēls var būt pašpietiekams, uzrunājošs mākslas darbs, kurā ietverts daudz vairāk nekā mirkļa fiksācija nemitīgā laika plūsmā” (Dzalbe, A. Meistars starp cilvēkiem ar fotokamerām. Foto Kvartāls, Nr. 3(23), 2010, 60.lpp.) Raimo Lielbrieža lekcija sniegs ieskatu tehnoloģijās, kuras šodien – tā saucamajā digitālajā ērā – ļauj radīt fotodarbus, kuru klasiski melnbaltā estētika būtiski atšķiras no ikdienas vizuālās informācijas straumes.
Raimo Lielbriedis (1962) ir fotogrāfs un fotogrāfijas pedagogs Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā. Autoritāte melnbaltās analogās fotogrāfijas tehnoloģijās, populārās grāmatas „Kā fotografēt?” (Neputns, 2008) autors. Publicējis rakstus mākslas periodikā par melnbaltās fotogrāfijas estētiskajiem un tehnoloģiskajiem aspektiem.