Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
“Mēbeļu filozofijas” lasījums / Palete: Trīskājaina liecība

 

Daria Meļņikova “Palete: Trīskājaina liecība”, Salon du Salon, Marseļa, 2020, foto: Philippe Munda

 

 

 

Es esmu galds!

 

Es esmu! Es esmu! Es esmu! Es esmu!

 

Es esmu!

 

(no Metallica/Lou Reed dziesmas The View)

 

 

Kim? Laikmetīgās Mākslas centrs sadarbībā ar projektu “Roots to Routes” decembra ietvaros prezentēs Aināra Kamoliņa grāmatu “Mēbeļu filozofija”, kas tapusi Darjas Meļņikovas darba “Palete.Trīskājaina liecība” ietvaros. “Palete” ir ceļojoša platforma, kuras fokuss ir process un pieredžu un ideju apmaiņa. Platforma, kas funkcionē atkārtojumos, un kura nesen tika izstādīta Marseļā, galerijā Salon du Salon, Rīgā manifestēsies kā skatuve, uz kuras tiks iepazīstināta “Mēbeļu filozofija.”  Grāmatas iedvesmas avots ir Edgara Alana Po ar tādu pašu nosaukumu tapusi eseja “Mēbeļu filozofija” (publicēta 1840. gadā). Kamoliņš norāda: “Mēbeles var alegoriski aprakstīt subjekta iekšējo pasauli – galu galā mēbeles, tāpat kā apziņa, uzkrāj domas, un ietver vēsturi.”

 

 

Decembra ietvaros būs iespējams vērot divus “Mēbeļu filozofijas” lasījumus – pirmais no tiem notiks 5. Decembrī plkst. 19:00 angļu valodā, to izpildīs TV seja un žurnālists Kārlis Streips.

 

 

Links uz tiešsaisti tiks nodrošināts pirms pasākuma.

 

 

Ainārs Kamoliņš ir Rīgā mītošs filozofs. Viņš ir ieguvis maģistra grādu Latvijas Universitātē. Galvenās akadēmiskās intereses aptver jautājumus, kurus uzdevuši agrīnie modernisma filozofi, tai skaitā, kā bioloģija, dabas un eksaktās zinātnes ir saistītas ar filozofijas teorijām. Viņa līdz šim zināmākais darbs ir “Dienasgrāmatas: Spinozas poētika” (2014, Kim? Laikmetīgās Mākslas centrs). 2016. gadā Kamoliņš sarakstīja dramaturģiju Kirkegora “Pavedinātāja Dienastrāmatai”, kas tika uzvesta uz Latvijas Nacionālā teātra skatuves.

 

Darja Meļņikova ir Rīgā dzīvojoša mākslinice, kuras radošo darbību raksturo jaukto mediju un materiālu saspēle ar tiešām un metaforiskām atsaucēm uz ikdienā piedzīvoto, redzēto un atklāto. Pēdējās personālizstādes notikušas Salon du Salon galerijā Marseļā; Galerija Vartai, Viļņā; Karlin Studios, Prāgā; PLATO, Ostravā; Kulturfolger, Cīrihē, u.c. Grupas izstādes: Kunsthalle Bratislava, Braislavā; Kim? Laikmetīgās Mākslas centrā, Rīgā, u.c.

 

Kārlis Streips ir dzimis un audzis Amerikā. Latvijā dzīvo kopš 1991. gada. Viņš ir radio un televīzijas žurnālists un pasniedzējs Latvijas Universitātē.

 

Roots to Routes (“No saknēm pie ceļiem”) ir sadarbības projekts, kas tapis starp māksliniekiem, kuratoriem un bezpeļņas organizācijām no Marseļas un Baltijas valstīm. To kūrē Merilina Talumā, Maija Rudovska un Juste Kostikovaite. Projekts notika Marseļā no 28. augusta līdz 25. oktobrim kā daļa no Manifestas 13 paralēlās programmas un tā turpinājums redzams vēl šogad Rīgā, kā arī citās pilsētās 2021. gada ietvaros. Projekts aicina svešiniekus urbānās vides ietvaros sastapties ar nezināmo un nepazīstamo, vienlaikus pievēršoties un izvērtējot tādus konceptus kā “mājvieta”, “piederība” un “identitāte”.

 

 

Pasākumu atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds