Simone Menegoi, mākslas kritiķis un neatkarīgais kurators no Itālijas, viesojās Kim? Laikmetīgās mākslas centrā Spīķeros, 2010. gada 24. novembrī. Simone Menegoi (Simone Menegoi, dz.1970, kopš 1996. gada strādājis par žurnālistu, no 2004. ir neatkarīgs mākslas kurators, kurš darbojas ar lielām starptautiskām izstādēm) dzīvo pārceļojumos starp Veronu un Milānu. Simone Menegoi aktīvi un regulāri publicējas mākslas žurnālos The Kaleidoscope un Mousse kopš 2006. gada.
Kim? aicinājis Simoni Menegoi vizītē Rīgā, lai kopā meklētu atbildes uz vairākiem jautājumiem, ko Kim? apņēmies risināt tuvākās un turpmāko sezonu laikā. Lūk, daži no jautājumiem: kādiem izdevumiem ir jābūt labā laikmetīgās mākslas, kritikas un teorijas lasītavā? Kā izvēlēties grāmatas, kuras varētu kļūt par „vadošajām” kāda meklējumos mākslā, mūsdienu kultūras kustībās, un mākslas tekstu tendencēs? Kā lasīt mūsdienīgo? Kur sākas labs mākslas teksts, katalogs, grāmata – mākslas darbs?
Simone Menegoi lekcijā “My Wishlist [Of Books]” (Mans vēlamais grāmatu saraksts) atklāja vairākus darbus, ko viņš sava darba un interešu ietvaros vērtējis kā būtiskus, īpaši iedvesmojošus. Tika runāts arī par mākslai veltītiem teksta piedzīvojumiem, ko Menegoi iesaka ievietot gan Kim? īpašajā mākslas lasītavā, gan laikmetīgās mākslas procesos ieinteresēta cilvēka grāmatu plauktā.
Starp pašiem nesenākajiem Simones Menegoi kuratora pienākumiem ir dalība Turīnas mākslas tirgū „Artissima”, kur Menegoi bijis zinātniskais vadītājs sadaļai „Back to the Future” (Atpakaļ nākotnē), kas velīta 1960. un 70. gadu māksliniekiem, kuru darbi tikai tagad guvuši plašāku atpazīstamību. Viens no tuvākās nākotnes plāniem Simonem Menegoi ir Vāclava Ciglera (Václav Cigler), čehu radikālā un utopiskā arhitekta 1960. un 70. gadu darbu un ideju izstāde, kas plānota 2011. gada sākumā Venēcijā, Katerīnas Tonjonas (Caterina Tognon) galerijā.
„Es aizvien ticu, ka māksla ir valoda. Tā nu tas ir,” Simone Menegoi raksta Kim?, gatavojoties publiskajai lekcijai 24. novembrī plkst. 19.00 Kim? lekciju telpā Spīķeros, Maskavas ielā 12/1.
Ieeja brīva.