Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Aizver actiņas un smaidi: Kim? bērnu pievakare

Aicinām mazos mākslas pētniekus pievienoties “Aizver actiņas un smaidi” stāsta radīšanā 4. oktobrī plkst. 18.00.

 

Kopā ar personālizstādes “Aizver actiņas un smaidi” mākslinieci Lieni Pavlovsku  veidosim jaunu, savu izstādes stāstījumu. Izstādei aizejot gulēt tā tiks atklāta ar lukturīšu gaismu. Pie izslēgtām izstādes telpu gaismām apdzīvosim Lienes Pavlovskas izstādes arhitektūru.

 

Noslēdzošajā daļā neliels uzvedums: ēnu teātris ar izstādē atrodamajiem rekvizītiem.

 

“No bērnības spilgti atceros ekspedīcijas smilšu alās. Sekojot gidam, kurš skaidroja alas vēsturi, jutos droši un fokusēju savu skatienu, kur vien atradu punktus, kas saistīja manu interesi. Bateriju lukturīša izgaismotas grāmatas, ar ģimeni dalītā istabā, vēlos vakaros lasīju zem ar krēsliem atbalstīta segu kalna. Sekojot grāmatas varoņu piedzīvojumiem bieži novērsos no teksta, lai spēlētos ēnu teātrī vai izbāstu degunu virs segas, dziļi ievelkot gaisu. Jaungada naktī izlietās laimītēs skatīju nākotni. Blokmājas virtuvē tumsu lauza loga līmenī esošā ielas lampa un ēnā saskatīju savu mammu stāvot naudas pilnas gravas priekšā, aizgūstot atttēlu no Donalda Daka komiksiem.

 

Aizver actiņas un smaidi* ir konstruēta realitāte, kur skatītājs ir aicināts to lauzt, veidojot – montējot savu personisku stāstu. Izstāde konstruēta ap pētījumu par grupas un indivīda atbildību, vēlēšanu un loteriju konstruktu salīdzinājumu un meklējot savu – sievietes un arī mākslinieces atbildību, lomu sabiedrībā.”  – Liene Palovska

 

Vietu skaits pasākumā ierobežots, dalība iepriekš piesakoties, rakstot uz kim@kim.lv.  Ieeja par ziedojumiem. 

 

Bērnu rīta atspirdzinājumus atbalsta Gardu Muti.