Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Andrē Sūza Satekpunkts ( Vanishing Point / Ponto de Fuga )

Kuratore: Margarida Mendesa

Laiku pa laikam
Mašīna uz kalnu ceļa
Pamestas mājas apmeklējums / Skatīšanās caur logiem
Bebrs krēslas stundā / Ainavas un perspektīvas skice
Sistēmas, kurām jāsabrūk / Vīzija, divīzija
Brilles nošļūk uz kāda deguna
Gaistoša krāsa
Andrē Sūzas izstāde ir īpaši Kim? veidota instalācija, kas izstrādāta dialogā ar kuratori Margaridu Medesu.
Reizē ar izstādi ir tapusi publikācija, balstīta ideju un attēlu apmaiņā, kas starp mākslinieku un kuratori norisinājās 2012. g. ziemā un pavasarī.

 

Andrē Sūza (André Sousa, 1980) dzīvo Porto un jau 10 gadus regulāri izstādījies daudzās Eiropas valstīs. Viņš bijis rezidējošais mākslinieks Kunstlerhaus Bethanien Berlīnē un Spike Island Laikmetīgās Mākslas un Dizaina centrā Bristolē, Lielbritānijā. Kopš 2002. gada Andrē ļoti aktīvi piedalījies mākslas dzīvē savā mītnes pilsētā Portugāles ziemeļos, kur vadījis vairākas mākslinieku kultūras telpas un citus sadarbības projektus, piemēram, “PêSSEGOpráSEMANA” (2002/07), „Mad Woman In The Attic” („Traka sieviete bēniņos”) (2005/09) un „A Certain Lack of Coherence” („Zināms koherences trūkums”) (kopš 2008).

 

Margarida Mendesa (Margarida Mendes) kopš 2009. g. vada mākslas telpu The Barber Shop Lisabonā, kur simpoziju, filmu demonstrējumu un efemeru instalāciju programmas ietvaros dalīties pieredzē tiek aicināti dažādu kultūras jomu pārstāvji no visas pasaules. Margarida ieguvusi Audiovizuālās kultūras maģistra grādu Goldsmita Universitātē Londonā.

 

Andrē Sūza un Margarida Mendesa bieži sadarbojušies izstāžu projektos, piemēram, „Verde nos Limos, Branco na Areia, Pardo no Lodo” (“Zaļš dūņās, balts smiltīs, brūns dubļos”) projektā Round the Corner Lisabonā, „Freezing Freeze” (“Freezing Frīze”) The Barber Shop telpās vai „Part-ilhaSpike Island Laikmetīgās Mākslas un Dizaina centrā Bristolē.