Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Tikšanās ar Dafnu Maimonu

Kim? Ar prieku ielūdz tevi uz tikšanos ar somu-ebreju mākslinieci Dafnu Maimonu, kura nupat atklājusi savu personālizstādi “Ģimenes bizness: varas neveiksme”. Izstāde Kim? ir pēc kārtas ceturtā izstāžu un performanču sērijā, kuru iedvesmojusi autobiogrāfiska un mikrovēsturiska ģimenes biznesa izpēte par Somijas pirmo kebabu un falafelu restorānu Orient Express, kas iepazīstināja somus ar Tuvo Austrumu delikatesēm un kuru atvēra mākslinieces ebreju tēvs 1985. gadā. Izstādes Rīgas versijā māksliniece radījusi performatīvu telpu, kuru veido balsis un atmiņas par sievietes lomu ģimenē un varas attiecībām un kas iekļaus vietējos stāstus un dalībniekus. Atjaunotā Orient Express instalāciju Kim? ik nedēļu aktivizēs dalībnieku grupa vai – drīzāk – restorāna darbinieki, kas pārņems biznesa funkcijas savās rokās. Šajā dumpīgajā un rotaļīgajā operācijas stāvoklī sievietes pagātne tiek no jauna iztēlota un izspēlēta atbrīvojošā veidā, ļaujot cerēt uz jaunām varas attiecībām nākotnē. Tikšanās ar mākslinieci tiks veltīta apcerei par procesiem darbībā izstādes iepriekšējās versijās, kā arī tās kulminācijā Kim?

 

Dafna Maimona strādā ar video, performanci un “visaptverošām performancēm-instalācijām”. Ar interesi par pieredzes režisēšanu kolektīvo darbnīcu valodā Maimonas darbība pārbauda stereotipu galējās robežas, vienlaikus veicinot radošās terapeitiskās tehnikas. Viņas “amatieriskajā performances ansamblī” sevi izrāda populāras un zobgalīgas identitātes un ķermeņa definīcijas. Laikmetīgās patības robežas tiek padziļināti izpētītas, lai ļautu vaļu jauniem esamības veidiem. Dafna Maimona dzimusi Porvo, Somijā, un dzīvo Berlīnē. Viņa ieguvusi bakalaura grādu Gerita Rītvelda akadēmijā un maģistra grādu Sandberga institūtā. Viņa uzturējusies rezidencēs Künstlerhaus Bethanien Berlīnē, Iaspis Stokholmā, Lower Manhattan Cultural Council Ņujorkā un Skowhegan School of Painting and Sculpture Meinā, ASV. Maimona izstādījusies daudzviet, ieskaitot Gallery Wedding Berlīnē, Lilith Performance Studio Malmo, Kunst-Werke Berlīnē, Sinne Gallery un SIC Space Helsinkos, PS1 Moma Ņujorkā, Ujazdovski pils Laikmetīgās mākslas centrā Varšavā, NRW Forum Diseldorfā, Maskavas Modernās mākslas muzejā, 1646 Hāgā, W139 Amsterdamā, Annie Wharton Gallery Losandželosā un Project Native Informant Londonā.
www.dafnamaimon.com

 

Izstādi atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas pilsētas dome, Frame Finland un Somijas vēstniecība Latvijā.