Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Izstāde-mākslas tirgus akcija Black Market III

Piektdien, 9. decembrī plkst 18.00 Kim? Laikmetīgās mākslas centrs ielūdz uz izstādes – mākslas tirgus akciju Black Market III, kas tiks atklāta ar Kaspara Groševa DJ setu jaunajā Kim? off-space Skolas ielā 18

 

Black Market III

Izstāde-mākslas tirgus akcija

10.-30. decembris, 2022

Darba laiks: 14:00-19.00 (aizvērts 24.-26.12)

Kim? off-space Skolas 18

 

Dalībnieki: Uģis Albiņš, Ēriks Apaļais, Anna Ceipe, Evelīna Deičmane, Jānis Dzirnieks, Andris Eglītis, Ieva Epnere, Indriķis Ģelzis, Margrieta Griestiņa, Kaspars Groševs, Atis Jākobsons, Ilya Lipkin, Maija Kurševa, Inga Meldere, Darja Meļņikova, Karlīna Mežecka, Dzelde Mierkalne, Ieva Kraule-Kūna, Ojārs Pētersons, Līva Rutmane, Krišs Salmanis, Elza Sīle, Līga Spunde, Sabīne Šnē, Evita Vasiljeva, Sabīne Vernere, Amanda Ziemele. 

 

Kim? ar prieku aicina uz trešo Black Market jeb izstādi-mākslas tirgus akciju. Black Market nosaukums aizgūts no 1990. gadu postpadomju realitātes ar slepeniem tirgiem visā Baltijā šim improvizētajam mākslas gadatirgum/meses stendam jau trešajā turpinājumā turpinot aktivizēt Rīgas laikmetīgās mākslas tirgus scēnu, mēģinot pārvarēt lāstu, ka nekad nav bijis īsti likumīgs vai finansiāli dzīvotspējīgs.

 

Black Market tika aizsākts 2019.gadā Kim? 10-gades svinību noskaņās ar īpaši izvēlētu mākslinieku darbu kopumu, pie kuru iegādes 50% no darba vērtības nonāca mākslinieka un 50% – Kim? attīstībai un darbībai. 2020.gadā Black Market norisinājās sadarībā ar galeriju 427 un galeriju Low, Kim? telpās 200 kv. m. platībā izstādot jaunradītus darbus no Kim? un minēto galeriju pietuvinātiem autoriem. Otrais Black Market papildus iezīmēja jaunu aspektu Kim? darbībā, jo paralēli grupas izstādei, norisinājās mākslas darbu portfolio piedāvāšana tiešsaistē, sadarbībā ar NADA (jauno mākslas dīleru asociācija) Miami 2020.

 

Trešais Black Market turpina aizsākto tradīciju izglītojot un demokratizējot mākslas pārdošanas aktivitātes un vienlaicīgi, veicinot mākslas insitūcijas un mākslinieku atbalsta formas. Ar mērķi iesildīt jaunu telpu Skolas ielā 18, kas kalpos kā Kim? off-space dažādām izstādēm un pasākumiem, Kim? veido šo inscinētu/improvizētu izstādi-darbu pārdošanu. 

 

Trešais Black Market būs satikšanās punkts saskarei un sarunām par mākslu, nodrošinot veselīgu vidi mākslas pirkšanas aktam. Papildus tiks organizēta programma, kas iezīmēs 2024.gadā gaidāmo Kim? 15 publiskās darbības pastāvēšanu un pieteiks ar Kim? jauno telpu renovēšanas saistīto līdzekļu vākšanas kampaņu.

 

Uz drīzu tikšanos,

Kim?