Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
BLACK MARKET

Noslēdzot desmitgades svinības, 11. decembrī Kim? Laikmetīgās mākslas centrs aicina uz vēl nebijušu notikumu – BLACK MARKET, kā ietvaros būs iespēja ne tikai apskatīt, bet arī iegādāties Kim? 10 gadu laikā izstādīto mākslinieku darbus.

 

BLACK MARKET ir Kim? programmas direktora Kaspara Groševa īpaši izvēlētu mākslinieku darbu kopums, kā daļu iespējams paņemt sev līdzi, atbalstot māksliniekus un Kim? darbību.

 

Paralēli Melnajam Tirgum (un tā starpā) norisinās arī mākslinieces Maijas Kurševas izstāde BLACK LINES.

 

BLACK MARKET

 

Uģis Albiņš, Aksels Bruks, Anna Ceipe, Jānis Dzirnieks, Krista & Reinis Dzudzilo, F5, Margrieta Griestiņa , Indriķis Ģelzis, Atis Jakobsons, Raids Kalniņš , Jānis Krauklis, Ieva Kraule-Kūna, Līga Marcinkeviča, Inga Meldere, Darja Melnikova, Dzelde Mierkalne, Liene Pavlovska , Ojārs Pētersons, Mārtiņš Ratniks, Līva Rutmane, Krišs Salmanis, Līga Spunde, Viktor Timofeev, Marta Trektere, VARA, Evita Vasiljeva, Elīna Vītola, Armands Zelčs, Amanda Ziemele u.c.

 

Kurators: Kaspars Groševs

 

“Aiz stalažu krāvuma, pelēka gaisa un melna sniega atrodas durvis bez jebkādām atpazīšanas zīmēm. Starp Legao, Lengo, Lagoe un citām vilinošām vilšanām un bērnu asarām stāv zābaks un kāja. Bet patiesībā šai vietai nav izskata. Esiet sveicināti, Melnajā Tirgū!

 

BLACK MARKET ieņem Kim? telpas kā moments starp klikšķi un zibsni. Pirms pazušanas un pēc parādīšanās. Tieši mirklī, kad iespējams notvert aizejošās desmitgades tektonisko plātņu svārstības, ledus kušanu, grimšanu un peldēšanu. Mirklī, kas ir piemērots, lai iemūžinātu vienu pakāpienu lokālajā mākslas ainā vai vismaz dažās tās šķautnēs. BLACK MARKET vienkopus apkopo māksliniekus, kas bijuši ar Kim? jau kādu laiku – iespējams, kopš pirmsākumiem -, gan arī tos, kas domājuši līdzās, viesojušies, pazibējuši, mācījušies. Vēloties atbalstīt māksliniekus, Kim? piedāvā BLACK MARKET kā vietu, kur sataustīt laikrāža un mākslas attiecību trauslumu, apjaust vērtību nerimstošiem meklējumiem, personiskiem un publiskiem sasniegumiem, klusiem manifestiem, žestiem un visbeidzot iegādāties fragmentus no dažādu paaudžu mākslinieku paveiktā.”