Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
“Candyland” instalācija “Global Trash”

No 2009. gada 6. novembra līdz 13. decembrim Programmas nr. 6 ietvaros Kim? telpās būs apskatāma zviedru radošās apvienības „Candyland” projekta „Global Trash” instalācija ar tādu pašu nosaukumu.

„Candyland“ ir gan bezpeļņas mākslas telpa Stokholmā, kurā notiek izstādes, performances, darbnīcas un citas kultūras aktivitātes, gan desmit cilvēku grupa, kura organizē šīs mākslas telpas aktivitātes, taču apvienība „Candyland“ savās telpās ne tikai izrāda citu mākslinieku veikumu, bet arī paši ir pievērsušies radošajai darbībai. „Candyland“ projektiem un organizētajiem pasākumiem ir raksturīga eksperimentāla forma, neformāla prezentācijas maniere, kā arī laba deva humora.

Projektu „Global Trash“ radošā apvienība „Candyland” aizsāka 2009. gada jūlijā mākslas gadatirgus ARTVILNIUS’09 ietvaros. Instalācija „Global Trash” Rīgā tika veidota Kim? tematiskā cikla „Klimats“ atklāšanas vakarā skatītāju acu priekšā. Instalāciju, kuru papildināja video un skaņa, veidoja gan „Candyland“ pārstāvji, gan zviedru mākslinieki no „Hammarby Artport” un viņu bērni, uz liela audekla izkārtojot krāsainus atkritumus.

Mūsdienās, lai padarītu produktu iepakojumus videi draudzīgākus, tie kļūst arvien bezkrāsaināki. Latvijā līdzīgi kā citās postpadomju zemēs šī krāsu „zaudēšana” notiek neilgi pēc tam, kad cilvēki bija iepazinuši prieku, kuru sniedz krāsainais iepakojums. „Global Trash” projekts vienlaikus ir gan krāsaino atkritumu kritika, gan cildināšana, tas ir mēģinājums radīt ko skaistu no nevajadzīgā un vēlme piedalīties diskusijā par aktuālajām vides tēmām.

„Candyland“ projekta realizāciju Rīgā finansiāli atbalsta IASPIS (International Artists Studio Program in Sweden) un Moderna Museet, Stokholma, Zviedrija.