Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Vakariņas patiesības gaismā

9. un 20. janvārī Kim? norisinājās sarunas ar vācu neatkarīgo kuratori Elēnu Blūmenšteinu – “Vakariņas patiesības gaismā” – notikums divu vakaru garumā, kas tika veltīts tik svarīgai tēmai kā patiesība.

 

Piemērojot antīkās Grieķijas tradīciju – kopā sanākšanu un filosofisku jautājumu apspriešanu saviesīgā atmosfērā – Kim? vēlējās iepazīstināt ar potlach jeb sarunām groziņu vakara veidā. Sadarbībā ar kuratori Elēnu Blūmenšteinu no Salon Populaire (Berlīne) un Latvijas Mākslas akadēmiju par pirmo sarunu tematu ir izvēlēta patiesība – patiesības paušana un attiecības ar to kultūras jautājumu kontekstā. Sarunas tika risinātas, balstoties uz filosofiskiem tekstiem, personisko pieredzi, stāstiem un pārdomām. Diskusijās ir aicināti piedalīties arī mākslas vēsturnieki, kritiķi, rakstnieki un mākslinieki.

 

Pasākuma programma:
19. janvāris, 16.20 – Saruna pie grāmatu galda ar Elēnu Blūmenšteinu un LMA mācībspēkiem Latvijas Mākslas akadēmijā, 2. stāvā pie bibliotēkas, Kalpaka bulvārī 13.

 

Pirmajā vakarā pie grāmatu galda LMA profesoru, mākslas studentu un akadēmijas topošo un esošo mākslas teorētiķu lokā klātesošie uzdeva jautājumus, dalījās pārdomās un attīstīja iespējamas nākotnes stratēģijas, pamatojoties uz pieredzi vai tīri vizualitātē balstītiem novērojumiem par tādu jēdzienu patiesumu kā māksla un izglītība, māksla un vieta (akadēmija kā rāmis nākotnes veidošanai), māksla un komunikācija. Pasākuma diskusijas tika risinātas, lai veicinātu auditorijas ieinteresētību un attiecību nostiprināšanu ar apspriežamo tematu, tādējādi radot vēlmi sarunas turpināt.

 

20. janvāris, 19:00 – Potlach jeb groziņu vakars Kim? Laikmetīgās mākslas centrā, Spīķeros, Maskavas ielā 12/1. Vada – Kim? komanda un Elēna Blūmenšteina.

 

Nākamajā dienā diskusijas norisinājās Kim? lasītavā. Vakara sākumā Kim? Laikmetīgā mākslas centra komanda runāja par patiesumu kā sākuma punktu sevis pozicionēšanā, kā arī par savu lomu Rīgas kultūras dzīves kontekstā. Turpinājumā viesi tika aicināti dalīties pārdomās par dzirdēto un izteikt savu viedokli par patiesuma nepieciešamību kultūras jautājumu apspriešanā un sabiedrībā kopumā.
Lai vakara atmosfēra būtu jo patīkamāka un sarunas – jo auglīgākas, viesi ir aicināti ierasties ar groziņiem!

 

Elēna Blūmenšteina (Blumenstein, 1976) ir vācu neatkarīgā kuratore un 2009. gadā dibinātās kuratoru apvienības The Office biedre, kā arī viņa pārstāv Salon Populaire (Berlīne) – vietu, kur tiekas, lai sarunātos par mākslu un mākslai radniecīgām tēmām ar mērķi apskatīt un veicināt saskari starp dažādām idejām, viedokļiem un kontekstiem.
No 1998. līdz 2005. gadam Elēna Blūmenšteina strādāja par kuratori Berlīnes Laikmetīgās mākslas institūtā (KW – Institute for Contemporary Art). Kā kuratore viņa ir rīkojusi vairākas nozīmīgas izstādes Vācijā un citviet Eiropā.

 

Diskusijas norisinājās angļu valodā. Ieeja pasākumos – bez maksas.

 

Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Gētes institūts Rīgā, Eurolines Lux Express