Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Daiga Grantiņa “Heap-core,,,”

Heap-core,,, ir Parīzē dzīvojošās mākslinieces Daigas Grantiņas pirmā personālizstādē Rīgā, kuras nosaukumā ietvertā izteiksme norāda uz formālas (hard-core), kaut kur iekšējā kodolā uzkrātas kustības virzību uz āru. Izstāžu zāle transformēta vietai piesaistītā instalācijā, kurā pa perimetru ieskaujošo sienu atverēs radītie caurumi novadīs gaismas tuneļus no skatam aizsegtajiem logiem, kā materiālu integrējot tos skulptūru grupā.

 

“Tūre ar gidu” ir Andžela. Viņa, teiksim, cenšas agri celties – būt viens no tiem cilvēkiem, kas ir augšā līdz ar sauli un paspēj daudz izdarīt no paša rīta, pirms mēs, pārējie, esam telefonos, kuri apgaismo mūsu sejas zem sasvīdušajiem palagiem, paskatījušies, cik ir pulkstenis. Taču patiesībā Andžela mostas vēlu. Tik vēlu, ka visa tava diena ir izbojāta. Vēluma domino efekts. Sadzīvošana gan ar sākumu, gan ar vidu. Turklāt viņa izvairās no spoguļiem.

Nonācis pie publikas atklāšanas vakarā, izdevums “Tūre ar gidu” ir pieejams apmeklētājiem visā izstādes laikā. Tas veidots, māksliniecei Daigai Grantiņai sadarbojoties ar rakstnieci Mēriju Rainboldu Koplendu un grafsko dizaineru Tonu Vu Hū (Toan Vu-Hoo).

 

Daiga Grantiņa (1985, Rīga) studējusi Vīnes Mākslas akadēmijā un Hamburgas Mākslas akadēmijā. Jaunāko personālizstāžu starpā minamas Basinger Beige, 83, Pitt Street, Ņujorkā (2016), Grotto from Glammar, Galerie Joseph Tang, Parīzē (2016), LFL, Stefan Lundgren Gallery, Maljorkā (2016), The Mountain Guide, Matthew Gallery, Berlīnē (2015). Jaunākās grupas izstādes ietver Advesive Products, Kunsthall Bergen; Les Levres Nues, DOC, Parīzē; The Pleasure of the Text, Campoli Presti, Londonā. Recenzijas un publikācijas par mākslinieces darbu ietvertas tādos izdevumos kā Les Inrockuptibles, Kaleidoscope, Artforum, Artagenda.com, Frieze International u.c. Tuvākie solo projekti gaidāmi KUB Billboards (Kunsthaus Bregenz) un Kunstverein Hamburg.

 

Mērija Reinbolda Koplenda (Mary Rinebold Copeland) ir amerikāņu rakstniece, kuras recenzijas par mākslu publicējuši tādi žurnāli kā Artforum, Artforum.com, Flash Art, MAP Magazine un Art in America. Viņa rakstījusi prozu un esejas krājumiem, mākslinieku izstādēm un monogrāfijām, piedalījusies publiskās diskusijās un performancēs Ņujorkas Universitātē, Londonas Laikmetīgās mākslas institūtā, Londonas Vaitčapelas galerijā un, pavisam nesen, kopā ar Sīliju Hemptonu – Londonas galerijā Serpentine. No 2009. līdz 2014. gadam Mērija strādāja kopā ar domubiedriem nodibinātajā kuratoru birojā Kunstverein NY. Nākamgad iznāks viņas pirmais romāns “Smarža” (The Smell).