Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Diskusija ar Evitu Vasiljevu, Marietu Patrīciju Leisu un Maiju Rudovsku

Foto: Evita Vasiljeva, Marieta Patrīcija Leisa, Maija Rudovska.

 

10. jūlijā plkst. 18.00 Kim? Laikmetīgās mākslas centrs aicina uz trīspusēju diskusiju starp latviešu mākslinieci Evitu Vasiļjevu, vienu no pašreizējās Kim? izstādes “Ļoti mazs lodziņš” dalībniecēm, amerikāņu mākslinieci Marietu Patrīciju Leisu (Mariette Patricia Leis), kuras personālizstāde “Air” ir pašreiz apskatāma Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā un latviešu kuratori un mākslas vēsturnieci Maiju Rudovsku. Pasākums notiks angļu valodā un to organizē ASV vēstniecība Latvijā un Kim?.

 

Diskusijā galvenā uzmanība tiks vērsta tam, kā abu mākslinieču izteiksmes līdzekļi ir veidojušies no dažādiem kontekstiem, un kā šie izteiksmes līdzekļi mainās līdzi ar izmaiņām pasaulē mums apkārt. “Abas mākslinieces strādā ar abstrakcionismu formās, krāsās, proporcijās un dažreiz pat tekstā, kas kļūst par spēcīgiem ziņotājiem un indikatoriem, novedot pie dažādiem atklājumiem – idejām, dzejas vai attiecībām starp dažādām konfigurācijām šajā pasaulē. Kā abas mākslinieces, būdamas sievietes, darbojas mākslas pasaulē un kā sievietes dzimums atpsoguļojas viņu mākslā?”, jautā Maija Rudovska, kura ir ieintriģēta uzdot šos jautājumus, jo abas mākslinieces strādā ar dažādiem materiāliem, virsmām un struktūrām, kas ietver gan smalkumu, gan raupjumu.

 

Diskusijā tiks aplūkots, kā materiāla izvēles ir izveidojušas abas mākslinieces – betons, metāls un celtniecības materiāli Evitu, bet glezniecība un skulptūra Marietu – un kā mākslienieces redz savu ceļu nākotnē. Diskusijā tiks analizētas arī reprezentēšanas motivācijas, koncepti, materialitāte, to atšķirības un savienojamība praksē, kā arī tiks apskatīts sievietes konteksts mākslā, vienlaikus ņemot vērā mākslas pasaules makrokosmu.

 

Dalība pasākumā bez maksas.

 

Evita Vasiljeva ir latviešu māksliniece, kuras mākslinieciskā darbība galvenokārt ir saistīta ar Amsterdamu. Māksliniece speicalizējas instalācijā un tēlniecībā, savos darbos izmantojot dažādus būvniecības materiālus, vecu elektroniku un citas urbānas relikvijas. 2016.gadā Evita Amsterdamā pabeidza mākslinieku institūtu De Ateliers. Nesenākās personālizstādes: “Postcrete, Lower. Green”, Norwich, Apvienotā Karaliste (2019), “Still Stands” un “Resilient Nows”, Tallinas pilsētas galerija, Igaunija (2018), “Manhours” galvenajā mītnē, P ///// AKT, Amsterdama (2017). Pašreizējā grupas izstāde “Ļoti mazs lodziņš” Kim? Laikmetīgās mākslas centrā piedāvā vizuālu un telpisku sarunu, izvēršot veidus, kā mākslinieki var sadarboties ārpus valodas ierobežojumiem.

 

Marieta Patrīcija Leisa ir vizuālā māksliniece, kura dzīvo un strādā Albakerkī, Ņūmeksikā, ASV. Viņa strādā ar dažādiem medijiem: glezniecību, forogrāfiju, skulptūru, dzeju un video. Leisas māksla ir saistīta ar planētu Zemi – tās resursiem un draudiem, ar kuriem mēs saskaramies. Māksliniece ir iegusi bakalaura un maģistra grādu mākslas studijās Ņūmeksikas universitātē. Leisa ir piedalījusies 14 mākslinieku rezidencēs, gan nacionālā, gan starptautiskā mērogā. Šobrīd viņas darbi ir apskatāmi Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā un Eiropas Kultūras centrā Venēcijas mākslas biennālē. Nesenākās izstādes: Ahvazas Laikmetīgās mākslas muzejā Irānā, Suwan mākslas centrā Dienvidkorejā, Itāļu-Amerikāņu muzejā Sanfrancisko, ASV vēstniecībā Namībijā un citur.

 

Maija Rudovska ir neatkarīga kuratore, pētniece un mākslas kritiķe. Ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas mākslas zinātnes nodaļā. Papildinājusi savas zināšanas kuratoru programmā CuratorLab(2009/2010) un Mākslas, amatu un dizaina koledžā Konstfack Stokholmā. Radovska ir padomju laikmeta arhitektūras zinātniece, viņu interesē laikmetīgā māksla, koncentrējoties uz telpu, hibriditāti un starppusību. Viņa ir līdzdibinātāja BCC: Blind Carbon Copy , tenku un pētnieciskā sadarbība kopā ar Justi Kostikovaiti.

 

Pasākumu atbalsta ASV Vēstniecība Latvijā.