„Brīžiem šķiet, ķermeņa iekšpusē esi pārvērties ģeometriskās formās. Četros trijstūros. To galotnēs – mans prāts. Vidū sirds. Formas pamatnes slīd pa ūdens virsmu. Laikam jau kuģis. Daudzās šķautnes ir atveramas. Ieskatīties var tik dziļi, ka cita auss, acs, maņa to netver. Atverot visas šķautnes, formu caurstrāvo gaiss. Tātad, laikam jau kosmosa kuģis.
Lai stāstu veiksmīgi pabeigtu, kosmosa kuģis izstādes laikā tiks pārveidots par kuģi, kas spējīgs pārvietoties arī pa ūdens virsmu. Skaņa un gaisma, kas atrodas izstādes telpā, tiks iebūvēta objektā. Kuģis būs sagatavots ceļojumam Rīgas kanālā. Tas ceļos no Kim? līdz Andrejsalai, kur atrodas mana darbnīca.Ar kuģi varēs pārvietoties, airējot pa straumi. Uz tā atradīsies divi cilvēki: vīrs, kurš to vadīs un es, kas būšu kuģa iekšpusē un no tās raidīšu mūziku un gaismu.”
– no Evelīnas Deičmanes piezīmēm
Izstādē „Laika dalīšana” apskatāmie darbi tapuši Kim? rezidences Künstlerhaus Bethanien Berlīnē 2011. gadā ietvaros, tos papildina pēdējo divu gadu darbu retrospekcija.
Apskatāmas divas skaņas instalācijas: galerijas dibentelpā instalācija no Berlīnes rezidences „Slikti. Labi. Slikti”, galerijas centrālajā telpā – objekts-skaņas instalācija „Laika dalīšana”. Izstādē arī zīmējumi un, var teikt, ka arī teksti, jo dažu zīmējumu nosaukumi ir kā nelieli stāsti („Bezdibenis”, „Pacietība”, „Tagadne. Tā es tevi mīlēju” u.c.).
Evelīna Deičmane savos darbos izmanto jauktas tehnikas, eksperimentē ar skaņu un vizuāliem elementiem. Viņas konceptuālā pieeja ietver eksistenciālas noskaņas un cilvēka pieredzi, radot vidi, kur skumjas saskaras ar laimi, bet dramatismu kliedē humors. Izstādēs, festivālos un radošajās darbnīcās māksliniece piedalās kopš 2002. gada. Evelīnas Deičmanes darbi regulāri tiek izstādīti laikmetīgās mākslas nozīmīgākajās grupu izstādēs Latvijā un citviet Eiropā. Viņa piedalījusies tādos ievērojamos mākslas notikumos kā 15. Sidnejas biennāle (Austrālija, 2006), 2. Maskavas biennāle (Krievija, 2007), „Manifesta 7” (Itālija, 2008), 53. Venēcijas biennāle (Itālija, 2009), 12. Kairas biennāle (Ēģipte, 2010) u.c. Dalība citos projektos: „Musik in Context”, JVE Māstrihta, Nīderlande (2011); „Resonance Riga”, Skaņu mežs, (Rīga, 2011), „Music for Trees”, The Festival of Flanders Kortrijk, (Beļģija, 2012). Jaunākās personālizstādes – „Melnās pasakas” Rīgas galerijā (Rīga, 2012) un „Burt Nieks” Burtnieku kultūras centrā (Burtnieki, 2012).
Paldies: Ernestam Ansonam, Andrejam Deičmanim, Rainim Deičmanim, Mārtiņam Graudam, Marekam Hofmanim, Aldim Ozolam, Oskaram Pauliņam, Modrim Svilānam, Kārlim Utinānam, Margitai Zālītei.